Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 231
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Auto
    Syfik UFO

Domyślnie

Graty Jersey, może w końcu odpoczniesz psychicznie, bo ile można pałować się ze zdychającym autem. Niemniej w tej sytuacji sprzedaż Paskudy byłaby już totalną głupotą.

A kijanka jak kijanka, moi rodzice 3 lata temu wzięli nówkę w tym samym kolorze (1.6 GDI, business line) i to naprawdę spoko auto. Także gadanie, że to plastiki itp. to zwykłe p..e. Ot co, normalne daily nastawione na komfort. Gdybyś mówił od początku, że kompakty chodzą Ci po głowie, to jednak stawiałbym na to, że weźmiesz Tipolota

› Więcej...: Kia Ceed III gen. 1.4 T-GDI by Jersey
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 24-10-2018 o 13:27

Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI 140KM

Domyślnie

No trochę chciałem Ale fakt jest taki, że o ile KIA bierze udział w azjatyckich rajdach, ma tam swój zespół. Ma swoje "Cupy". Gigi Gialli jeździł na Kii Rio (chyba nadal zresztą jeździ), są nawet filmiki na YT z tym wozem. No i gdyby nawet były to tylko wyścigi o puchar osiedla na parkingu przy Lidlu to i tak Kia miała by więcej wspólnego ze sportem niż Alfa. A skojarzenia... komu Audi kojarzy się z motosportem poza zapaleńcami? Albo Skoda? A przecież obie marki mają bogatą historię w motosporcie i są cały czas w nim aktywne. Alfa się kojarzy i fajnie, tylko co z tego?

Co do reszty - tak, to jest zwykły, "nudny" hatchback. Fakt. Ale lepiej się prowadzi niż 166 czy 156. Coś czuję, że jak już "dotrę" silnik, na lato założę 16 calowe dobre laczki to miał sporo frajdy z jazdy. Ale i tak najważniejsze dla mnie jest to, że wsiadam, odpalam i jadę nie zastanawiając się co i kiedy mi tym razem odpadnie i czy mam przy sobie numer do laweciarza. Samochodowych emocji mi obie Alfy zapewniły aż za dużo, teraz chętnie się ponudzę.
    Jeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa.
    Teraz jestem tu: https://oil-cub.pl

Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM

Domyślnie

Myślałem, że kupisz Abartha 500 i banan na twarzy po każdym odpaleniu z rana A tu KIA. No cóż, nie wiem jak od 166 ale od 156 na pewno lepiej się nie prowadzi, oczywiście zakładając, że Alfa ma dobry zawias i geometrię oraz podobne ogumienie. Zrobiłem kilka tysięcy km Kią wcześniejszej generacji i nie wierzę, żeby w nowej zrobili aż tak duży postęp, bo tamta prowadziła się gorzej niż przeciętnie z wyraźnym akcentem na komfort. O czuciu układu kierowniczego nie będę już wspominał, bo w tym aspekcie stara Alfa 156 bije na głowę większość nowych samochodów.
    Obecnie każdy nowy model bezpiecznie i przewidywalnie się prowadzi. Kupiłeś użytkowo fajny samochód - ok, chociaż Tipo tutaj by nie odstawało a parę groszy zostało by pewnie w kieszeni. Tłumaczenie się rajdowymi osiągnięciami Kia jest chyba trochę śmieszne i mam nadzieję, że tym się mocno nie sugerowałeś przy wyborze marki

Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To tandetne gówno faktycznie lepiej się prowadzi, tłumi i w ogóle.
    haha kocham to forum. Ale dobrze prawisz
    Jersey ale mial byc 500 abarth a wyladowales w kiji? Jest tyle fajnych aut z charakterem . a kawaler ma juz wogole pelne pole do popisu.. Kase masz, mogłes sie bardziej postarac... Ale oczywiscie sam bym nowym autem z salonu nie pogardzil...
    Odnosnie tradycji koranców w motosporcie to zapewne maja nie mniejsze jak w zjadaniu czworonogow...Moja kobieta zawsze mówi , że nie kupi nigdy auta od kogoś kto wpie..ala psy na obiad, a koreance lubia sobie na obiadek pyknac jakiegos czworonoga...

co do prowadzenia. Mysle ze lepiej sie prowadzi bio 166 ma 20 lat a kia tydzień Zeby miec porównanie trza by sie jednym nowym i drugim nowym przejechac... Jak sie powinna prowadzic 166 to wiedza tylko Ci ktorzy tym wyjechali z salonu...

piszesz, że giulietty niechcesz bo model schodzi z produkcji. A przeciez wlasnie wyszedl nowszy model ceeda i ten który masz tez schodzi z produkcji?

wybacz za zgorzkniałośc, ale tez liczylem , ze jednak bedzie cos bardziej charakternego ...

działeczka- jest
    kaszkiecik- jest (?)
    Kia/dacia/skoda - Jest

teraz tylko czekac na wnuki
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 24-10-2018 o 09:43
    166 JTD

Użytkownik Maniak resoraków Avatar viader
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 jtdm 20V, 156 FL 2.0 JTS

Domyślnie

Każdy kompakt będzie się prowadził lepiej od 166 i innych aut o takich gabarytach i masie. Natomiast 166 zauważalnie lepiej się prowadzi od superba czy passata, które jeżdżą jak kartofle. Zależy też co kto uważa za lepsze prowadzenie. Jeśli chodzi o stabilność jazdy na wprost z dużą prędkością to faktycznie niemce wydają się pewniejsze w prowadzeniu ale już w zakrętach ledwie trzymają się toru jazdy a z kierownicą trzeba walczyć. Za to alfa w takich warunkach czuje się świetnie i ten bezpośredni układ kierowniczy robi robotę.Tylko zaznaczam, że trzeba porównywać auta z tych samych segmentów. Podejrzewam, że jakbyś kie zestawił ze 147 czy giuliettą to już by takiej różnicy nie było w prowadzeniu po zakrętach.

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003, 159 1750 TBi TI 2011, 155 2.0 16V 97.

Domyślnie

Nie ma co podziwiac i tyle w temacie.Jak ktos ma odrobine motoryzacji we krwi, to nie zdecyduje sie na taki krok.
    159 1.75 TBI Ti -Jest K04 260KM 390Nm by Conmir.Eibach+AutoDelta Exhaust
    166 3.0 V6 Q2-Jest B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte.

164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    Lancia Kappa 2.4Tds -Byla

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Fajna kijanka <ziew>

Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa

Domyślnie

Aleście się tej Kijanki uczepili. Jeżdżę poprzednim modelem który właśnie schodzi ze sprzedaży, od stycznia machnąłem nią 55kkm i uważam że to auto jest rewelacyjne. Objeździłem w pracy już -naście jeśli nie -dziesiąt aut i Kia zajmuje u mnie drugie miejsce zaraz za Octavią która jest nie do pobicia nawet przez Passtucha. Mówię oczywiście o całokształcie czyli cena/jakość/komfort/silnik itp. bo z suchych danych kolejność była by inna.
    Nawet matuli chcieliśmy brać Stonika ale jednak ze względu na przeceny i chęć zakupu później czegoś fajnego na tą chwilę lecimy budżetowo - Tipo
    Śmiem twierdzić że w swojej kategorii wagowej to auto chyba nie ma konkurencji jeśli kogoś nie interesuje znaczek na masce czy przepłacanie 10-15kPLN za "dobre materiały" - tak jakby ktoś podczas jazdy cały czas macał deskę rozdzielczą i przeżywał orgazm jaka to ona cudowna w dotyku

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Zupełnie bym się z Tobą zgodził gdyby...... to był portal onet albo chociażby forum golfa ale tak nie jest i widzisz, że lawina komentarzy jest "słusznie subiektywna". Ponieważ obiektywnie rzecz biorąc to jest to zapewne bardzo fajne auto. Swoim firmowym i30 też nie za wiele się da zarzucić. Ale gdyby tak było jak piszesz to ludzie by nie kupowali innych aut a to forum by nie istniało
    >>Rosso Proteo<<

IX ZLOT ALFY 166 >>ZAPRASZAM<<

Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    działeczka- jest
    kaszkiecik- jest (?)
    Kia/dacia/skoda - Jest

teraz tylko czekac na wnuki
    Nie dokuczaj mu bo jeszcze odda do salonu
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była