Strona 1 z 22 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 215
    Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI 140KM

Domyślnie Kia Ceed III gen. 1.4 T-GDI by Jersey

Obiecałem, że się nowym wozem pochwalę, to się chwalę. Jedno zdjęcie z garażu w biurowcu, bo pogoda na Pomorzu odstrasza:

Szczegóły:
    - kolor: infra red
    - silnik: 1.4 T-GDI 140 kunia podobno
    - skrzynia: ręczna
    - wyposażenie: M czyli tempomat, dwustrefowa klima, infotajment z Andoid Auto i bajerami, wspomagacze utrzymania pasa, awaryjnego hamowania, czujniki parkowania i pewnie coś tam jeszcze
    - tapicerka materiałowa

Wczoraj odebrana, na razie machnąłem jakieś 150 kilometrów. Pierwsze wrażenia: tak sobie się zbiera, ale przez pierwsze 1000 km mam nie przekraczać 3000 obrotów więc jeżdżę mocno dziadkowo. Prowadzenie jest lepsze niż w 166 przy spokojnej jeździe. Wóz jest bardziej stabilny, układ kierowniczy jest dokładny, ale nie jest tak nadwrażliwy jak w Alfie. Odpowiada mi dużo bardziej. Wycieszenie gites, wrzeszczeć nie trzeba. Silnika nie słychać, szumy z zewnątrz już tak, ale źle nie jest. Poziom steranej życiem 166. Wóz jest bardzo wygodny - zawias lepiej wybiera nierówności niż w 166 (z tyłu jest wielowahacz), fotele są lekko twarde i mają o niebo lepsze podparcie boczne więc nawet na ostrych zakrętach nie rzuca. Za to brakuje podparcia odcinka lędźwiowego. Są też krótsze siedziska więc wreszcie jest mi wygodnie Nie ma grzania tyłka, regulacja foteli manualna. Wreszcie mam składaną kanapę i będzie można cokolwiek przewieźć, bo w 166 to jednak było wkurzające. Materiały w środku są bardzo dobre. Plastiki kokpitu lepsze niż w 166, miękkie i lepiej imitują skórę niż to co prezentuje Alfa (inna struktura). Z tego co widzę w 7 letniej Optimie kumpla to powinny być wytrzymałe.

Autko spoko, jeżeli czegoś mi brakuje już teraz to niutków diesla na samym dole, jednak benzyna to nie to. Ale przy obecnej nagonce na ropniaki branie diesla było niczym nieuzasadnionym ryzykiem.

Dlaczego nie Abarth? Bo się przejechałem tym Ceedem i stwierdziłem że wolę raczej wóz wygodny i większy niż szybki i mniejszy.
    Dlaczego nie Giulietta? Dwa powody. Po pierwsze podobna konfiguracja była o ponad 10 tysięcy droższa, a dopłacanie takiej kasy za znaczek na masce wozu który już schodzi z produkcji? No jednak nie. A po drugie chciałem, mimo wszystko, wóz marki mocno zakorzenionej w motosporcie i mogącej czerpać doświadczenia z udziału w wyścigach. A Kia taką jest. Alfa nie. Abarth zresztą też nie.

Co z Paskudą? 166 stoi w garażu w Grudziądzu, w niedzielę trzasnęła ni stąd ni zowąd chłodnica (w sobotę była ok, w niedziele po południu kałuża pod Alfą) i wracałem do Trójmiasta pociągiem . Nie wiem jeszcze co z nią zrobię, korci mnie zostawienie jej sobie, bardzo. Ale dwa zakryte wozy to tak jakoś nie teges, jakjuż bym miał mieć dwa auta to wolałbym kabrio na drugie Zobaczymy jaki będę miał humor jak wymienię chłodnicę.

Marek - pamiętam o torbach. Jak nie będę zostawiał sobie Paskudy to Ci wyśle

› Więcej...: Kia Ceed III gen. 1.4 T-GDI by Jersey
    Jeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa.
    Teraz jestem tu: https://oil-cub.pl

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Ja też pamiętam o Tobie
    A auto? Cóż..... auto jak auto pewnie takie jak w mojej firmie nowe i30. Fakt, dla kogoś bez specjalnych wymagań i jako dupowóz to super. To tandetne gówno faktycznie lepiej się prowadzi, tłumi i w ogóle. Nawet tak jak piszesz te tandetne plastiki są lepsze ale nie dlatego bo kia czy hyundai to takie porządne auta po prostu technologia tak poszła do przodu że nowe plastiki są lepsze od tych starych nawet z mercedesa. Tak więc do bezlitosnego dobijania świetne.
    Odnośnie osiągów to ta turbo benzynka chyba się odpycha nie gorzej niż Twoja 166? I to ten sam silnik co ma ponad 200KM?
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 23-10-2018 o 15:58

Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V

Domyślnie

Ja pomykam od roku służbową Astrą 1.4 Turbo 140 kucy i powiem szczerze, że silnik i wyciszenie kabiny to tragedia. Żeby w ogóle chciała jechać trzeba mieć 3000 obr. poniżej tego zadyszka straszna. Zawieszenie jest komfortowe i dość dobrze trzyma na zakrętach, jedynie układ kierowniczy jest zbyt mocno wspomagany i taki gąbczasty. Fotele wygodne i dobrze trzymają plecy na zakrętach.

Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop

Domyślnie

Ja mam Aurisa 2016 służbowego, silnik 1.6 benzyna, jedzie w miarę jak na służbowe, ale jazda szutrową drogą to tragedia, oni chyba robią te auta z blachy z konserw i nie dają wygłuszeń.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6

Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    156 1.9 jtd, Ford Fusion-wół roboczy, BMW3 F30 służbowy

Domyślnie

Auto ześ kupił byle jakie. Ale zależało ci na nowym wiec lepsze niż twoja alfa która jak widać nawet jak stoi to się psuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Świeżak Avatar krosser
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Giulietta '11 2.0 JTDm 170KM

Domyślnie

Gratulacje zakupu. Czerwony najszybszy. Również w planach mam zmianę Alfy na Kię, za jakieś dwa lata myślę.
    Pozdrowienia

Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Daj fotki ze środka.
    Ciekawe jak ze spalaniem? Ma to EGR?
    Ps.Gratulacje
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zenonzlasu
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 1.8 TS 144 KM |Laguna II Ph II 2.0 16V

Domyślnie

KIA mocno zakorzeniona w motosporcie...aha . Ford, jak najbardziej. Citroen, OK. Honda - spoko. Ale KIA? Jedyne, co mi przychodzi do głowy to jakże prestiżowe Kia Picanto Cup, i niszowy Pirelli World Challenge. Jest coś tam jeszcze?

Nie wiem, stary. OK, Alfizny w ostatnich dwóch dekadach w sporcie motorowym niewiele, ale jeśli spytasz przeciętnego Janusza, z czym mu się kojarzy KIA, to sport będzie gdzieś w okolicach ósmej dziesiątki. Samo autko spoko, przynajmniej się nie sypie jak Paskuda .

Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd

Domyślnie

fajne kołpaki
    A jak już zaczęliście pisać o osiągach, to mam w firmie Octavię 1,4 turbo 150KM i zbiera się bardzo dobrze już poniżej 2000 obr./min.

Użytkownik Pasjonat Avatar Andrzejsr
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'

Domyślnie

Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    KIA mocno zakorzeniona w motosporcie...aha . Ford, jak najbardziej. Citroen, OK. Honda - spoko. Ale KIA? Jedyne, co mi przychodzi do głowy to jakże prestiżowe Kia Picanto Cup, i niszowy Pirelli World Challenge. Jest coś tam jeszcze?

Nie wiem, stary. OK, Alfizny w ostatnich dwóch dekadach w sporcie motorowym niewiele, ale jeśli spytasz przeciętnego Janusza, z czym mu się kojarzy KIA, to sport będzie gdzieś w okolicach ósmej dziesiątki. Samo autko spoko, przynajmniej się nie sypie jak Paskuda .
    Chyba Jersey chciał troszkę sprowokować

Ale w zasadzie skoro Kia należy do Hyundai 'a ,więc przepływ know-how chyba tam istnieje. A w WRC ten Hyundai się mocno pokazuje:
    https://motorsport.hyundai.com/
    i jakieś doświadczenia zbierać musi.
    Zresztą, to skośnoocy, oni patrzą w przyszłość a nie żyją historią. Powoli, spokojnie i do przodu, a nie zrywami na hurrrrra z jeszcze większymi upadkami po nich.
    Raczej nie tylko dla 2 modeli ( I30N i Stinger) pana szefa z BMW M podkupili (a co jak co ale "M" to klasa sama w sobie w rozwiązaniach technicznych). Choć już te pierwsze 2 modele (I30N i Stinger) mogą trochę namieszać wśród cywilnych aut drogowych z wrażeniami.