Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa

Domyślnie Kolejna włoszczyzna w rodzinie

Tak od słowa do słowa, od jazdy próbnej do jazdy próbnej i okazało się że w domu oprócz mojej 155 znalazł się drugi Włoch
    Moja rodzicielka po rocznym zastanowieniu i namowach, co wcale nie było łatwe bo wszyscy mieliśmy wątpliwości, wymieniła Forda Focusa którym jeździła 14 lat i 10 miesięcy na...
    nowego Fiata Tipo
    Jako że rocznie robi 10kkm z czego gros to dojazd do pracy 11km w jedną stronę wybór padł na model który ma to co potrzeba i jednocześnie to co wystarcza do takiego użytku, stwierdziliśmy z czasem że nie warto pakować kasy w wyposażenie czy inne, lepsze auto bo jednak to bez sensu i tak stanęło na 1.4 16V Pop w czerwieni.
    Jutro podrzucę fotkę poprzednika razem z następcą bo akurat udało się utrwalić zanim się rozstaliśmy z Foczką (swoją drogą najlepsze auto jakie do tej pory widziałem pod względem bezawaryjności).

Fiacik porównywany był m.in. z C3 i kolejnym Focusem który na wyprzedażach miał na prawdę śmieszne ceny bo do salonów wszedł już nowy model, Focus jednak odpadł bo był kilka kPLN droższy a Citroen bo miał za słaby silnik (czasem zdarza się jechać gdzieś dalej) no i też ostatecznie byłby ciut droższy.
    Osobiście nie znalazłem sensownej konkurencji dla tego Fiacika, zgadzam się z powszechną opinią że im bardziej doposażone czyli droższe Tipo tym mniejszy sens jego zakupu ale ten Pop'ek nie miał realnej konkurencji, tym bardziej że dostaliśmy na niego 10% rabatu - taniej to już tylko Dacia.
    Objeździłem mnóstwo aut w życiu ze względu na pechowy (awaryjny) egzemplarz służbówki i muszę przyznać że Tipo wymiata jeśli chodzi o fotele, przynajmniej te z przodu. Komfort w nich dla mnie jest porównywalny do zupełnie innych klas i cen aut, byłem w szoku jak nim trochę pojeździłem, 1.4 też całkiem przyjemnie jeździ z 6-biegową skrzynią, ogólnie po 15km czułem się w nim już jak u siebie, mój brat za to zaczął rozważać zakup takiego w wersji z automatem dla żony, ciągle nie możemy wyjść z podziwu że Tipo oferuje tak wiele za tak niewiele

› Więcej...: Kolejna włoszczyzna w rodzinie

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Żuczek
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM

Domyślnie

Fajnie, że rodzinka przesiadła się na włoszczyznę - Tipo to faktycznie udany samochód. Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem, że najbardziej opłaca się w golasie. w wyższych wersjach jest jeszcze bardziej opłacalny, bo dostajemy za niedużą dopłatą dużo lepsze wyposażenie, tyle ze już w tych pieniądzach kupimy golasy innych marek. W cenie Popa nie kupimy NIC ale też trzeba pamiętać, że tak ubogo wyposażonych kompaktów już się teraz nie sprzedaje. Kwestia kto czego potrzebuje i tyle. Dla jednego bardziej opłacalny jest golas sedan w Popie za 50 tys. a dla drugiego S-design w kombi z silnikiem turbo i na fullu za 70 tys i każdy będzie miała rację

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa

Domyślnie

Nie mówię że się nie opłaca, bardziej miałem na myśli że tani nie ma żadnej konkurencji, droższy już tak bo jak się dobrze poszuka i pogada to można kupić ciekawsze auto tylko tu też sporo zależy od tego kto czego oczekuje, ja np. kompletnie nie biorę pod uwagę 3/4 elektronicznych gadżetów i wspomagaczy bo uważam je za zbędne więc kwestia gustu też ma tu duże znaczenie.
    Ale mimo to był też i u nas pomysł na 1.4 T-jet bo Focus był dieslem więc można było by mniej odczuć niski moment ale upadło to ze względu na wysoką różnicę w cenie "najbliższej" wersji T-jet, niestety sedan nie ma tego silnika a dopłata za np. hatcha 4kPLN jest dla mnie troszeczkę niepoważna ze strony Fiata
    Poprzednik z następcą:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20190129-WA0003.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	82.7 KB
ID:	254398

I to co miałem zrobić w Focusie ale zawsze były ważniejsze rzeczy - czarne wnętrze reflektorów, dla mnie wygląda to rewelacyjnie w połączeniu z czerwonym lakierem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20190129-WA0002.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	82.0 KB
ID:	254399

BTW, na papierze widziałem że Tipek jest niewiele większy ale jak stanęły obok siebie to dopiero widać było przepaść pokoleniową tych aut i "napompowanie" Fiata.
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 29-01-2019 o 20:31