Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Auto
    Syfik UFO

Domyślnie Civic VIII UFO v-tec

Cześć i czołem!

Po niekrótkiej i burzliwej przygodzie z dwiema 166-kami przyszedł czas na coś innego. Nowe auto miało być w założeniu 'domowe' - do wspólnego użytku na codzień (ja 5km do pracy, a narzeczona 75km z tytułu dojazdów popołudniowych - no cóż, ja tu tylko płacę Civic VIII UFO v-tec). Padło na UFO, które od zawsze podobało się mojej drugiej połowie, ja nie miałem zastrzeżeń, choć chyba wolałbym Bravo Sport

Jest to przedlift z 2007r, z klasycznym i optymalnym 1.8 v-tec o mocy 140km, które wg katalogu daje przyzwoite 8.9s do pierwszej setki. Skrzynia 6-tka w standardzie. Na pokładzie jest w sumie wszystko co niezbędne, a nawet więcej: automatyczna klima, multifunkcyjna kierownica, pełna elektryka, podgrzewane fotele. I do tego ten świetny system Magic Seats, który jednym ruchem ręki kładzie lub podnosi cały rząd tylnych siedzeń

Auto kupiłem w ubiegłą sobotę, a już dziś odbieram z montażu LPG. Z założenia ma robić przeloty ok 18-20kkm rocznie, nakulane ma 187kkm co potwierdzają wpisy z książki i szwedzkiego systemu. W zasadzie to tyle, będę aktualizował temat na bieżąco.

Po zimie planuję rozejrzeć się za czymś dla siebie, bardzo chciałbym coupe i marzę o zadbanej C70 lub peugeocie 406/407.

Fotki są jeszcze z ogłoszenia, jak będzie okazja to po pierwszym odszczurzeniu wrzucę więcej

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

› Więcej...: Civic VIII UFO v-tec

Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI 140KM

Domyślnie

Fajna Hondzina, gratki. UFO zawsze zwracało moją uwagę i za młodu było moim obiektem westchnień - strasznie futurystycznie wtedy wyglądał. Oby się jak najlepiej sprawował.
    Jeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa.
    Teraz jestem tu: https://oil-cub.pl

Użytkownik Świeżak Avatar maurycyg
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Alfa Romeo 156

Domyślnie

Honda? Szybsza niż wygląda...

Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Ciekawe autko! coś niszowego, nie ma tego dużo na drogach. PRzynajmniej w wypi..dziewach typu Konin itp... Mimo lat nie zestarzała się linia tego autka...Ciekawe jak z korozją? Ponoć podwozia lubią w nich rdzewieć max jak to w japońcach
    166 JTD

Auto
    Syfik UFO

Domyślnie

Cytat Napisał maurycyg Zobacz post
    Honda? Szybsza niż wygląda...
    Somsiad, wpadnij obczaić jak będziesz miał chwilę zapomniałem się pochwalić.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Auto
    159 2.0 JTDm

Domyślnie

Fajne auto! Gratulacje

Tam się dziać w nim nic nie powinno, poza standardowym porysowaniem szybki zegarów.
    Silnik żwawy i mało pali, mega bezawaryjny. Co do gazu, to nie znam się jak się taki tandem sprawuje.

Myślałeś o dieslu 2.2 czy konkretnie szukałeś 1.8? (choć cenowo pewnie inna półka)

Auto
    Syfik UFO

Domyślnie

Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Ciekawe autko! coś niszowego, nie ma tego dużo na drogach. PRzynajmniej w wypi..dziewach typu Konin itp... Mimo lat nie zestarzała się linia tego autka...Ciekawe jak z korozją? Ponoć podwozia lubią w nich rdzewieć max jak to w japońcach
    Baaardzo dużo tego jeździ wbrew pozorom

Faktycznie, podwozie to nie jest najmocniejszą stroną tego auta. Newralgiczne miejsce znajduje się na wysokości oparcia kanapy. U mnie trzeba to zedrzeć i zabezpieczyć, bo po prostu fabryczna konserwacja już się poddaje - ale pod spodem jest ok. Progi, ranty drzwi są czyściutkie.

Auto
    Syfik UFO

Domyślnie

Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Fajne auto! Gratulacje

Tam się dziać w nim nic nie powinno, poza standardowym porysowaniem szybki zegarów.
    Silnik żwawy i mało pali, mega bezawaryjny. Co do gazu, to nie znam się jak się taki tandem sprawuje.

Myślałeś o dieslu 2.2 czy konkretnie szukałeś 1.8? (choć cenowo pewnie inna półka)
    Dzięki!

Nie chcę diesla ponieważ w przypadku usterek jednak naprawa osprzętu jest bardzo droga. Tandem pb+lpg zdecydowanie wygrywa w tej kategorii, a i biorąc pod uwagę samo spalanie i ceny paliw wyjdzie taniej o kilka złotych na 100km. Przy planowanych przelotach koszt instalacji zwróci się w trochę ponad rok. Poza tym ja pokonuję z rana i popołudniem krótkie odcinki i zamęczyłbym klekota.

Sama instalacja ma działać bezproblemowo, jedynie trzeba zastosować dotrysk benzyny powyżej pewnego zakresu obrotów żeby odpowiednio chłodzić komorę spalania.

Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Baaardzo dużo tego jeździ wbrew pozorom
    może tak jest jak sie jezdzi takim autem to w oko wpadaja te same modele To trza robić konserwacje póki jest nadzieja bo autko ciekawe.
    Ten plastik pomiędzy lampami tez przepolerowac, ale co ja detailerowi będe mówił
    166 JTD

Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

@Mumins Gratulacje.
    @Masa625
    Ten plastik pomiędzy lampami trzeba podmienić na poliftingowy "grill" (ewentualnie na wersję type-S) Honda będzie wyglądać młodziej i ładniej. (części powinny być kompatybilne, ale warto się upewnić na forum civicklubu)
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.