Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa Romeo 145 1.9JTD (Miętusek)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klakierr
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.9JTD, 2000r.
    Postów
    749

    Domyślnie Alfa Romeo 145 1.9JTD (Miętusek)

    Z krwawiącym serduszkiem wystawiam moją ukochaną Alfę 145, znaną na tym forum jako „Miętusek”. Przez wiele lat starałem się żeby przetrwała i żeby dalej jeździła, no ale z różnych przyczyn musimy się rozstać.
    Mechanicznie jest w 100% sprawna. Ostatnio został zmieniony rozrząd, maglownica i półoś. Zawieszenie jest sztywne i ciche. Nie tak dawno na przód wjechały też większe hamulce z 145 2.0 QV, a na tył nowy zestaw tarcz i klocków. Silnik 1.9JTD ma mały „dopalacz” w postaci boxa od Noviteca (oficjalny tuner Alfy jeśli ktoś by pytał) i muszę przyznać, że daje on sobie radę. Alfa naprawdę dobrze się prowadzi, fajnie przyspiesza i hamuje. Wszystko co w niej przez te lata zrobiłem jest opisane na 44 stronach forum w temacie poświęconemu tej pięknej Włoszce: https://www.forum.alfaholicy.org/nas...akierr-44.html

    Z minusów? Największym jest chyba lakier, no ale ma 21 lat więc wypadałoby go odświeżyć. Mechanik wspominał też, że trzeba się zająć progami. Dodatkowo fotele Recaro warto byłby odświeżyć u tapicera, bo mają dwa przetarcia (materiał cały, ale skórka popękała). W ciepłe dni może niektórym brakować klimy - przyznaje, że nie działała kiedy kupowałem Alfę i nigdy nawet nie próbowałem jej naprawiać, więc nie mam pojęcia co tam jest. Ogólnie wydaje mi się, że nie jest źle i jeśli włożyć w nią trochę serca to wkrótce stanie się pięknym klasykiem. Nie mam niczego do ukrycia i piszę tyle ile wiem - jeśli ktoś będzie chciał ją sprawdzić na stacji diagnostycznej itd, żaden problem.
    Chciałbym, żeby auto trafiło do pasjonata marki, który zajmie się nią i doprowadzi projekt do końca!

    Na wyposażeniu:
    - Pakiet Edizione Sportiva (spoiler, nakładki na progi, itd.)
    - Pakiet dodatków z Limited 500 (gałka zmiany biegów, rączka hamulca ręcznego, nakładki na pedały, w garażu powinna być końcówka tłumika)
    - Felgi Zender Le Mans 16” z Limited 500 (na przedzie nowe opony, na tyle jeszcze ok 5,5mm)
    - Felgi 15” z 145 2.0 QV ‘telefony’ po drugim lifcie (równie rzadkie co Le Mans) + opony zimowe
    - Oryginalny Box Novitec (z tego co pamiętam to +19km i 40nm)
    - Większe hamulce przód ze 145 2.0 QV
    - Obniżone zawieszenie (sprężyny Eibach -30)
    - Robiona na zamówienie rozpórka przednich kielichów
    - Skórzana kierownica Momo „z grzybkami” ze 145 2.0 QV
    - Fotele pół-kubełkowe Recaro z GTV i kanapa Recaro ze 145 2.0 QV (ciekawostka - siedzenia Recaro były dostępne w 145 tylko w Niemczech. Fotele wymagałby obszycia dwóch elementów)
    - Porty USB z woltomierzem w miejscu zapalniczki
    - Radio Sony z CD i Bluetooth + mikrofon
    - Głośniki przód Sony, tył JBL
    - Elektryczne szyby
    - Elektryczne, podgrzewane lusterka
    - Klimatyzacja (nie jest sprawna od kiedy ją kupiłem, nigdy nie próbowałem jej nawet naprawić)
    - Centralny zamek
    - Wycieraczka tylna + spryskiwacz tył
    - Halogeny (obecnie zdemontowane, dorzucam osobno)
    - Pewnie jeszcze masa rzeczy, o których nie pamiętam, ale o których przeczytasz w wątku powyżej

    Kontakt: 728 995 111

    Cena jaka by mnie interesowała to 4.000zł (wiem, że może się wydawać dużo, ale same felgi są warte ze 2 tys. o reszcie dodatków nie wspominając).
    Gratisowo dorzucę "przyczepkę" części i dodatków gromadzonych przez lata

    Aktualne zdjęcia (wybacz, że nie jest wyczyszczona na tip top, ale no nie jestem handlarzem i auta wciąż używam na co dzień).
    Załącznik 279516Załącznik 279517Załącznik 279518Załącznik 279519Załącznik 279520Załącznik 279521Załącznik 279522Załącznik 279523Załącznik 279524Załącznik 279525Załącznik 279526Załącznik 279527Załącznik 279528Załącznik 279529Załącznik 279530


  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klakierr
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.9JTD, 2000r.
    Postów
    749

    Domyślnie

    Obniżam cenę do 3,5k.
    Lepszej AR 145 w tej cenie na pewno nie znajdziesz


Podobne wątki

  1. Alfa Romeo GT 1.9jtd
    Utworzone przez Alex1 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 19:22
  2. Alfa Romeo 156 1.9jtd 105 km
    Utworzone przez adam10820 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory