Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: WAZNE pytanie do uzytkowników silnika 2,4 - 210KM!!!!!

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie WAZNE pytanie do uzytkowników silnika 2,4 - 210KM!!!!!

    Witam, czy ktoś z Was ma może wiedzę albo wykresy przepływomierza docelowego/zmierzonego w silniku 2,4 - 210KM.
    U mnie na wolnych obrotach jest 1/1 czyli wartości się pokrywają. Ze wzrostem obrotów silnika mierzona wartośc predstawia prawie dokladnie połowę wartośći docelowej. Dodam, że mam nowy EGR + oryginalna zaślepka z otworami, przepustnica rozebrana i dokładnie wymyta, overboost wyczyszczony i przesmarowany WD40 + nowe węzyki. A objaw jest taki: - szarpanie podczas jazdy na tempomacie przy obrotach 1900. A podczas sprintu 1 i 2 bieg nigdy nie zamruga kontrolka od kontroli trakcji. Po wrzuceniu 3 mam wrażenie, że auko słabo się wkręca na obroty. Mam jeszcze AR GT 1,9 170KM - i mam wrażenie, że jest sporo szybsza od 3 biegu w górę. POMOCY.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał xdj1 Zobacz post
    Witam, czy ktoś z Was ma może wiedzę albo wykresy przepływomierza docelowego/zmierzonego w silniku 2,4 - 210KM.
    U mnie na wolnych obrotach jest 1/1 czyli wartości się pokrywają. Ze wzrostem obrotów silnika mierzona wartośc predstawia prawie dokladnie połowę wartośći docelowej. Dodam, że mam nowy EGR + oryginalna zaślepka z otworami, przepustnica rozebrana i dokładnie wymyta, overboost wyczyszczony i przesmarowany WD40 + nowe węzyki. A objaw jest taki: - szarpanie podczas jazdy na tempomacie przy obrotach 1900. A podczas sprintu 1 i 2 bieg nigdy nie zamruga kontrolka od kontroli trakcji. Po wrzuceniu 3 mam wrażenie, że auko słabo się wkręca na obroty. Mam jeszcze AR GT 1,9 170KM - i mam wrażenie, że jest sporo szybsza od 3 biegu w górę. POMOCY.
    To jest to o czym kiedyś pisałem...
    To samo miałem tzn szarpanie, a wszystko niby super wyczyszczone itp dokładnie jak u Ciebie.
    Pisałem wtedy , że wystarczy odpiąć przepływkę i odpiąć klemę na dłużej lub zresetować wartości wyuczone w Fes-ie i pojeździć autem paredziesiąt kilometrów. Auto nabiera mocy i przestaje szarpać. U mnie ten zabieg pomagał choć innym niby nic to nie dawało...
    Podejrzewałem zawalony sadzą kolektor co pewnie również u Ciebie może być powodem szarpania i zamulenia.
    Daj znać czy mój "test" pomógł.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie

    Wczoraj wieczorem przy okazji czyszcznia overbosta zresetowałem wyuczone wartości FES-em - nigdzie żadnych błędów.
    Właśne teraz odpiołem przepływomiwerz - zobaczymu jutro.

    Ponawiam pytanie dotyczące zmierzonych/docelowych watości przepływomierza (czy są poruwnywalne w pełnym zakresie obrotów silnika) - bo słyszłem od jednego mechanika, że ponoć w tym modelu zmierzona iloś cpowietrza powinna byc o połowę niższa od zadanej a do tego jeszcze zależy to od EGr i czegoś tam jeszcze. W ASO podobno mają tabelkę jakie mają byc wartoś przepływomierza ?

  4. #4
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał xdj1 Zobacz post
    W ASO podobno mają tabelkę jakie mają byc wartoś przepływomierza ?
    Napewno maja i moga sobie sprawdzic wszystkie parametry fabryczne
    I tu wylazi przewaga Examinera nad FES.
    W ASO maja EXAMINERA ktory ma dostep do bazy online i moga sobie porownac
    Ostatnio edytowane przez BURATINO ; 05-06-2012 o 20:57

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie

    Nio i dzisaij przy odpiętejprzepływce przyspieszenie nieznacznie lepsze, ale podczas testów predkości przy 180km/h błąd silnika i odcięcie mopcy. Okazałosię, że poza błędamiod odpietejprzepływki (to było do przewidzenia) mam błąd P0238 (ciśnienie turbo) - co to, turbo pada, czy może ten overbost nieszczęsny.???

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Turbo, overboost, albo tak jak u mnie winą wywalania MCSF - lejący wtrysk, choć nikt tego nie obstawiał i w sumie powinno mieć to guzik do czynienia z ciśnieniem doładowania.


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie

    Wtryskina FES wykazują parametry w granicach od -1 do 1, a u Ciebie jak było na FES?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    U mnie nie badałem FES'em, Zrób próbę przelewową i się dowiesz. Moim zdaniem skuteczniejsza metoda niż elektronika

    Pozdrawiam


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

Podobne wątki

  1. Głupie ale wazne pytanie
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 22:57
  2. Bardzo wazne pytanie o pompe paliwowa
    Utworzone przez grzesiekgrizzly w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 20:57
  3. Wazne pytanie dotyczace pompy
    Utworzone przez grzesiekgrizzly w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 21:15
  4. [145] 1,9 TD - wazne pytanie eksploatacyjne
    Utworzone przez showtime w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory