Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 1819202122232425262728
Pokaż wyniki od 271 do 273 z 273

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #271
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,061

    Domyślnie

    Oglądałem dzis Juniora. Podobał mi się ale stellantisową unifikację mocno widać. Fotele byly sabelta wgl to byla max specyfikacja i do tego elektryk. Fotel kierowcy elektryczny zapewnial szeroki zakres regulacji (przy moim wzroście przeważnie mam za mało miejsca tu było Ok. Ale za.mną nikt by nie siadł 10 cm luzu do tylnej kanapy (normalna sprawa w aucie tej wielkości).Za to fotel pasażera manual już raczej slabo nie ma szans otworzyć schowka bez obijania nóg. Klamki wewn jak z mojego tipo/
    giulietty, panel klimy przelaczniki z 208/avengera itp. manetki z berlingo. Ale ulozone ładnie głownie ten zwrocone do kierowcy display nadaje smaku. Ale kokpit twardy, boczki twarde(mi to akurat nie przeszkadza ale są tacy co cmokają) wstawki z zamszem takie z cienkiego tworzywa , troche przy naciskaniu elementy trzeszczą. Auto ładne ale myślę że efekt wow jednak minie bo jest level niżej niż np. Tonale, ot po prostu coś nowego. Ale ładniejszy niż Lexus LBX. Gość z salonu gadał że prowadzenie jest inne chociażby za sprawą maglownicy podawał nawet jakieś cyfry tzn ilość obrotów kiery w porównaniu z renegade/fiatem600. Wkurza mnue wysoki próg w tej ich platformie źle się do tego wsiada (problem z usadowieniem się wtych sabeltach pomijam to nie jest specka na.przysłowiowe zakupy i do jazdy w korku do roboty.
    Podsumowując ciekawe jak niemal każde nowe auto mające jakieś tam ambicje (choć stylistyka dla wielu dyskusyjna)ale jak sobie przypomnę teksty różnych managerów ze stellantisa, dyrektora fabryki w tychach że jest to nadzwyczajne auto czerpiące z korzeni marki to niestety tak nie jest. Generyczny pojazd w sumie niczym szczególnym nie zaskakujący i dobrze ze na niego nie czekałem (ale to dlatego że wiedziałem co będzie pod maską) Niestety nie będę klientem AR - przesiadlem się na yarisa i yaris crossa (to dla żony, właśnie ją odbieramy za kilka dni), nadal trzymam tipaka. Zrobiłem to z pełną świadomością wad japońców takich jak prostszy design (choć uporządkowany i wyższych speckach całkiem przyjemny) i niektóre materiały wołające o pomstę do nieba (np. wykładzima podłogi). Praca hybrydy i jej spalanie mi to wynagradzają choć sentyment do AR i i ogólnie wloszczyzny pozostał. Niestety puretech z jego wadami jest dla mnie nie do zaakceptowania, podobnie awaryjność tego automatu jest chyba nieznana, wolę jednak święty spokój, taki już pesel.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 13-06-2024 o 22:50

  2. #272
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    688

    Domyślnie

    Tez dzisiaj sobie popatrzyłem na Juniora. Na żywo z zewnątrz robi lepsze wrażenie, niż na zdjęciach. Ten nowy przód dzięki ostrym liniom wygląda fajnie.
    Stylizacja wnętrza jest bardzo dobra, ale ilość miękkich powierzchni jest minimalna. Ciekawe, jak będzie to wszystko trzeszczeć po 2-3 latach.
    Fotele kubełkowe wygodne do siedzenia, ale nie idzie się z nich wygramolić, bo noga ma daleko do podłoża Kierownica jakaś taka grubawa i nie jest okrągła. Za miękka w dotyku, jak z grubej gąbki.
    Na szerokość w środku dokładnie taki sam jak 600/Avenger, czyli jakieś 10-15 cm węższy od Giulietty.
    Optycznie nie sprawia wrażenia, że będzie jakimś demonem torowym, jest to dość przysadziste auto. O Ile 600 to taki naleśnik, to tutaj raczej kiełbasa i to krakowska.
    Czerwony metalik + czarny dach: 10/10. Tył bardziej mi przypomina Citroena C5 sedan, niż te historyczne Alfy.
    Jak to jeździ, zobaczymy jesienią.
    Elektryk tak, eko 3 cylindry nie.

  3. #273
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,061

    Domyślnie

    Ale wołanie 7.5 k za dwukolorowe czerwono czarny lakier to przegięcie (a 5.7 k za sam czerwony) Tak wiem że można i 10 razy tyle wołać za zielony kolor na bmw, ale jednak lekkie przegięcie. Taką parę tzn czerwony i czarny znajdziemy w wielu markach (sam taką kupiłem) więc nie będzie to szczególny wyróżnik.
    BTW: Ja się do trzech cylindrów przekonałem ale w pełnej hybrydzie gdzie jest mocny silnik elektryczny pełni to nieco inną rolę. I o dziwo ma bardzo fajny klank na średnich i wysokich obrotach zwłaszcza gdy z nich schodzi. Podoba mi się ten dzwięk ;-).
    Ostatnio edytowane przez metan ; 14-06-2024 o 22:32

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory