Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Tuning mechaniczny Alfa 166 2.4 JTD 10V 136 PS

  1. #11
    stan`
    Gość

    Domyślnie

    Od dwóch lat jeżdżę swoją 156 2,4jtd cf2 136km zrobioną na 200km i 420nm u Cinka w cinsoft.pl i z tego co wiem jest to najmocniejsze 2,4 cf2 136km w PL to powiem jak to u mnie wyglądało.

    200km to jest max co na seryjnej turbinie i przy tej pompie wysokiego ciśnienia można bylo wycisnąć. Dymienie między 3600-4400 rpm gdzie ma ponad 190km też jest, bo musiał być mocno podlany, aby taką moc osiągnąć. Bezdymne max 190-195km. Turbo nowe i boost podniesiony do 1,35b przez mbc, więc jak masz turbo w słabej kondycji gdzie seryjnie dmucha 1,2b to przy zwiększonym doładowaniu szybko się skończy. Regeneracja to też loteria.
    Soft był strojony 2 dni, bo zrobienie dobrego programu w cf2 nie jest takie proste, bo zmienna geometria jest sterowana nadciśnieniem, a nie jak w nowszych podćisnieniem gdzie można parametry dostrajać z komputera.

    Odpowiadając napytania:
    1/2. IC mam 550x140 chińczyk z fmic.pl i można było też wrzucić większy do zderzaka 156. W 166 nie wiem jak wyglada sprawa z miejscem.
    3/6. Seryjna średnica wydechu w 2,4jtd mała nie jest, ja mam u siebie od turbiny tylko down pipe zmieniony na 2,5" (albo 2,75" już nie pamiętam, seryjny dp to nieporozumienie), reszta rura na 1 tłumiku przelotowym
    4. Stożek mam u siebie zamontowany zamiast seryjenej puszki; efektu przyrostu mocy żadnego nie ma, ale filtruje i jakoś mi on nie przeszkadza
    5. Wtryski mam 068 z cf3 140km seryjne to masakra i przy demontażu z 1 był hardcore.

    Seryjne sprzęgło i dwumas w 136km też jest dość słabe, ja u siebie mam nowy dwumas i sprzeglo z innego modelu po regeneracji z kewlarową okładziną (jak w ciężarówkach i daje radę.

    Seryjne 2,4jtd 136km z tego co pamiętam Cinek softem z mbc robił na okolice 170-180 km.

    Co do softu z półki i niby indywidualnie strojonym: kolega taki miał w kappie 2,4jtd 136km, ale przy turbo ta firma z Łodzi gdzie go robił nic nie zmieniała (600pln kolega na to wydał). Prowadziłem tę kappę i dla mnie to nieporozumienie: jedzie dopiero od 2000 rpm i ledwo coś czuć moc, ogólnie pewnie ciut lepiej od serii, ale kolega był z niego zadowolony, bo tez spalanie troche spadlo. Indywidualna sprawa, zależy kto czego oczekuje.

  2. #12
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Ja mam też CF2 136kM- 156, po sofcie i MBC u Cinka wyszło 182kM- ładnie rozłożone- jak to u Cinka, a i jeszcze mam wywaloną programowo przepływkę- też przez Cinka. Ogólnie jestem zadowolony i myślę, że nie ma więcej w takim "kiblu" jak CF2 kombinować- za duże wydatki, za mały efekt, za duże ryzyko awaryjności- samym softem można podciągnąć w okolice 180kM, żeby osiągnąć te 200kM, które są okolicami maksa dla tego silnika, trzbea już zdecydowanie więcej zainwestować- FMIC, wtryski, wydech- może jeszcze turbo, sprzęgło i dwumas, a do tego strojenie- pewnie można dojśc do równowartości samochodu w imię 20kM- według mnie nie warto.
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  3. #13
    Januszek166
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak. Samochód przeszedł w lutym (nie w moich rękach, ale znajomy mechanik to robił) duży serwis. Przykładowo jest nowe sprzęgło, przebieg na nim to jakieś 6-8 tys km. Turbina też jest zdrowa.

    Zastanawiacie się panowie czy w taki samochód warto inwestować? Nad tym też długo myślałem, bo docelowo koszt tych przeróbek dorówna wartości tego samochodu. Fakt, że kupiłem za okazyjnie niską cenę, ale to nie ma nic do rzeczy. Czemu chcę w niego 'władować' tyle forsy? Krótko: kocham ten samochód. Jakbym nie darzył go takim uczuciem, to bym nim nie jeździł, bo jest kapryśny i drogi w użytkowaniu. Kupił bym golfa III z gazownią.

    Po 'dłubnięciu' go według mojego planu zaczynam już powoli zbierać forsę na nową turbawkę oraz sprzęgło.

    Jeszcze słówko o wtryskach. Doświadczeni mechanicy mówią, że w dieslu lepiej się tego nie czepiać. Jeśli wszystko działa dobrze, to lepiej zostawić wtrysk w spokoju, bo może przynieść to tylko same straty. Jak ma się sprawa w naszych 2.4 JTD? Mogę bez obaw wymienić wtryskiwacze i spać spokojnie?

    Pozdrawiam i dziękuję za obszerne informacje

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    witaj.
    coś o tym wiem.
    w ciagu 2 lat od kupna samochodu do dziś włożyłem na modyfikacje równowartość samochodu w dniu zakupu.

    co do wtrysków, jeśli są sprawne to narazie nie ma sensu nic zmieniać. Można na nich zrobić ~200km i 400nm.

    Z własnego doświadczenia powiem tak, przygtuj samochód pod moc którą chcesz osiągnąć a potem rób moc. Głównie chodzi o hamulce i zawieszenie.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Januszek,jesli chcesz iśc w moc,to nie rób żadnych modyfikacji obecnego silnika ,tylko kup silnik 2,4 150km ze skrzynią i wtedy samym softem masz około 220km.Raczej powinieneś się wyrobić w okolicach 3000.

Podobne wątki

  1. Tuning mechaniczny JTD
    Utworzone przez paparazy w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 08:40
  2. [145] Tuning Optyczny czy Mechaniczny?
    Utworzone przez durro w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 20:42
  3. [156] tuning mechaniczny + chip, doradźcie
    Utworzone przez wacek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 16:44
  4. [156] Tuning mechaniczny silnika 2.0 TS czy to mozliwe
    Utworzone przez darpes w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory