Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Duży problem z samochodem...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar kzrr
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Brzeg Dolny
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Sportwagon.
    Postów
    33

    Domyślnie Duży problem z samochodem...kręci bez zapłonu

    Od początku:
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 2007/2008r.

    Wracałem dzisiaj z pracy i auto zachowywało się zupełnie normalnie. Parę km przed domem, zaczęło mi rzucać na prawo i lewo silnikiem, tak jak by nie pracował na wszystkie gary, do tego auto zupełnie nie reagowało na gaz, zero przyśpieszenia na każdym z biegów (próbowałem redukować itp), wskaźnik od doładowania turbiny też nie pokazywał żadnych wartości - no ale tutaj to może być wszystko powodem Wytraciłem prędkość, zatrzymałem się na poboczu, próbując odpalić samochód ale bez powodzenia, więc lina i hol. Na parkingu próbowaliśmy odpalić itp ale też bez powodzenia, podmieniliśmy tez akumulator (mój jest dosyć stary ale dziennie robię ponad 150km więc póki co jest ok) ale na nowym o podobnych parametrach też niestety nie udało się, niby coś tam kręci ale słabo, i teraz co najciekawsze - po wyjęciu pilota z gniazda (więc de facto nie było włączonego zapłonu) rozrusznik dalej kręcił !. Fizycznie stałem poza autem z kluczykiem w ręku a ten kręcił ! Myślę że to jest główną przyczyną tego co wydarzyło się wcześniej. Miał ktoś z was podobne przypadki ? Mi tylko do głowy przychodzi jakiś problem z układem paliwowym...
    Z góry dzięki !
    Ostatnio edytowane przez kzrr ; 23-06-2015 o 22:01

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał kzrr Zobacz post
    Od początku:
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 2007/2008r.

    Wracałem dzisiaj z pracy i auto zachowywało się zupełnie normalnie. Parę km przed domem, zaczęło mi rzucać na prawo i lewo silnikiem, tak jak by nie pracował na wszystkie gary, do tego auto zupełnie nie reagowało na gaz, zero przyśpieszenia na każdym z biegów (próbowałem redukować itp), wskaźnik od doładowania turbiny też nie pokazywał żadnych wartości - no ale tutaj to może być wszystko powodem Wytraciłem prędkość, zatrzymałem się na poboczu, próbując odpalić samochód ale bez powodzenia, więc lina i hol. Na parkingu próbowaliśmy odpalić itp ale też bez powodzenia, podmieniliśmy tez akumulator (mój jest dosyć stary ale dziennie robię ponad 150km więc póki co jest ok) ale na nowym o podobnych parametrach też niestety nie udało się, niby coś tam kręci ale słabo, i teraz co najciekawsze - po wyjęciu pilota z gniazda (więc de facto nie było włączonego zapłonu) rozrusznik dalej kręcił !. Fizycznie stałem poza autem z kluczykiem w ręku a ten kręcił ! Myślę że to jest główną przyczyną tego co wydarzyło się wcześniej. Miał ktoś z was podobne przypadki ? Mi tylko do głowy przychodzi jakiś problem z układem paliwowym...
    Z góry dzięki !
    Sprawdz centralkę przy silniku, podłącz kompa i zobaczysz co nawala

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar kzrr
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Brzeg Dolny
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Sportwagon.
    Postów
    33

    Domyślnie

    Komputer na desce rozdzielczej nie pokazuje żadnych błędów, i podłączony OBD też nic.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    krecil ale nie zapalil......sprawdz rozrusznik i automat...dziwne te poprzednie objawy ze brak reakcji na gaz...moze jakas wilgoc zwarcie gdzies hmmm

Podobne wątki

  1. Duży problem z 156 1.9jtd
    Utworzone przez olszew w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 07:19
  2. [146] Duży problem z alfą 146
    Utworzone przez tero889 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 08:32
  3. DuŻy problem z elektrykĄ 156
    Utworzone przez biegan w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-11-2010, 13:10
  4. Duży problem;/
    Utworzone przez daniell162 w dziale 166
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 16:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory