Strona 34 z 45 PierwszyPierwszy ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 443

Temat: Zegarki klubowe TIMEX - ZAPISY ZAMKNIĘTE

  1. #331
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Miałem coś takiego napisać, tylko zamiast Pandy wstawić ogólnie Fiata i pisać o Giuliettcie, ale by się zaraz pół forum zleciało żeby mnie zrugać

  2. #332
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Racja, tutaj nie można złego słowa powiedzieć na FCA bo zaraz kamieniami rzucają :-D
    Ale ja się nie boję. Chroni mnie władca pierścieni:-D :-D

  3. #333
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michuw81
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Manchester - Nysa
    Auto
    159SW 2.0 170 Ti, Clio 1.6 E-Tech Alpine
    Postów
    271

    Domyślnie

    Wracajac do zegarkow... Mozna by sie pokusic o kontakt z Polskim producentem zegarkow G.Gerlach ktory juz twozyl limitowany zegarek dla klubu Porsche w Polsce... http://gerlach.org.pl/43,.html i raczej jest otwarty na produkcje limitowanych serii: http://gerlach.org.pl/wspolpraca_z_gerlach.html
    Przy czym to nie zegarki za 800zl...

    Osobiscie zastanawiam sie nad zakupem ORP orzel.
    Always Loking For A drive

  4. #334
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Jersey ceny Seiko 5 oscylują ok 1000zł katalog wiec na wyprzedażach można dostać dobre ceny. Sam kiedyś kupiłem Seiko premier za mniej niż 50% ceny katalogowej wiec 800 zł nie jest kwota za ktora nie da sie kupić automatu. Timexy sa jeszcze tańsze... Chyba nie myślisz o szwajcarskim mechanizmie za 1200 ?

  5. #335
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Można kupić Junkersa z mechanizmem ETA za 800-900 PLN więc i Szwajcara się da. Chociaż ETA jest składana na częściach z Chin więc to też taki "Szwajcar". Chodziło mi o wartość dodaną przez małą serię. Co innego tłuczony w dziesiątkach tysięcy taki Junkers czy jakieś Seiko, a co innego seria 100 zegarków i to robiona pod konkretny projekt.

    michuw81 - i to jest dobry pomysł. Ciekawe czy zebrałoby się wystarczająco dużo luda, żeby zorganizować mini-serię (10-15?) dla klubu. Fajnie byłoby mieć taki zegarek.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 23-09-2015 o 08:41

  6. #336
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Jersey, masz racje mała seria bedzie droższa, mnie chodzi tez o poziom rabatowania i marzy, bo myślę ze na Premierze przecenionym o 50% tez trochę zarobili...

    Jakby co to pisze sie na kolejny zegarek - ale najpierw musi być wzór!

  7. #337
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To co, Panie Szefie od Gadżetów - jakaś rozpisko-ankieta żeby zobaczyć czy znajdzie się chociaż 10 chętnych na zegarek za 1200-1300 PLN (bo pewnie tyle by kosztował)?

  8. #338
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    To co, Panie Szefie od Gadżetów - jakaś rozpisko-ankieta żeby zobaczyć czy znajdzie się chociaż 10 chętnych na zegarek za 1200-1300 PLN (bo pewnie tyle by kosztował)?
    Pomyślę nad tematem wkrótce ale jako że jestem leserem w temacie to napiszcie mi konkretnie czego oczekiwalibyście od takiego zegarka (mechanizm, koperta, znakowanie, grawer itd.) żebym mógł wysłać do tego producenta zapytanie o orientacyjną wycenę. Wtedy też przygotuję ankietę.

  9. #339
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Najpierw ja... a Jersey niech wypowie sie mechanizmie...

    Zegarek mechaniczny automatyczny, datownika nie potrzebuje, wole "stoper" (chronometr na to chyba mówią), stopsekunda, tachymetr ( zegarek dla kierowcy powinien to mieć)
    Z tylu szkiełko z widokiem na mechanizm, a wypasem byłoby tzw otwarte serce czyli widoczny balans - pewnie mocno podniosło by cenę...
    Moze kwadratowa koperta? Koronka tradycyjnie z boku.

  10. #340
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wg mnie (może koledzy poprawią) i bardzo ogólnie:

    - werk z ręcznym naciągiem (nakręcany) ew. samonapinający (automatyczny). Wolałbym ręczny, ale automaty są tańsze o ile dobrze kojarzę. Jeżeli możliwe coś z Rosji (Mołnia, Wostok, Poljot) albo Japonii (Seiko, Citizen, Miyota). Ale chiński czy tani szwajcarski też będzie ok - wiadomo, cena.

    Jeżeli miałbym wybierać mechanizm: ETA 2864-2 (chińsko-szwajcarski, dokładny, z trwałością różnie), Unitas 6497/8 (trwały, dokładny, bardzo głośno cyka, korzysta z niego bodajże Adriatyk), Mołnia 3603 (trwała, chwalona, zabezpieczenie przeciwwstrząsowe), Poljot 3105, Miyota 8N24... dało by się pewnie trochę tego wybrać. Nie wiem czy wybór konkretnego ma sens bez pogadaniem z Gerlachem bo może oferują zegarki tylko na konkretnych werkach?

    - mechanizm z pełnowymiarowym (dużym) sekundnikiem i rezerwą naciągu (w wypadku automatu). Raczej bez datownika? Tachymetr do niczego mi nie jest potrzebny, raczej nie korzystam. Wolałbym różnicę w cenie dołożyć do lepszego mechanizmu czy wykończenia tarczy. Ale do dogadania rzecz jasna.

    - koperta - stal szlachetna.

    - szkło szafirowe wypukłe, z warstwą antyrefleksyjną. Wg mnie nie ma sensu brać mineralnego. Jeżeli ma zegarek swoje kosztować to lepiej żeby miał twarde i odporne na zarysowania szkło. Będzie drożej, ale to i tak spory wydatek (a może i inwestycja jeżeli werk będzie dobry) więc lepiej żeby służył lata

    - cyfry i wskazówki pokryte warstwą luminescencyjną

    - znakowanie tarczy - chyba tylko logo Alfaholików, bez żadnych innych dodatków. Szczegóły tarczy (kolor, cyfry etc) to już chyba do dogadania i kwestia projektu.

    - grawer - tak samo. Na deklu logo Alfaholików, może sylwetka Alfy SZ? I tyle. I bez numerów seryjnych to nie będzie bitwy o to kto jaki dostanie. Szklany dekiel byłby bomba, ale cena by poszybowała. Podobnie otwarte serce.

    - pasek raczej skórzany

    - ogólny wygląd - raczej klasyczny niż sportowy
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 23-09-2015 o 11:07

Podobne wątki

  1. Zegarki klubowe TIMEX - sonda
    Utworzone przez flatbeet w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 480
    Ostatni post / autor: 27-09-2018, 11:54
  2. Pamięci Klubowe USB - ZAPISY ZAMKNIĘTE
    Utworzone przez flatbeet w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 17:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory