Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Lekarstwo na hydauliczne popychacze?

  1. #11
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadek50 Zobacz post
    Twoja opinia też jest tylko zasłyszana , niczym nie poparta, zwykła paplanina nie mająca nic wspólnego z fachowością i wiarygodnością.
    O ile pamięć mnie nie myli nie wyrażałem żadnej opini na temat tego specyfiku.
    Cytat Napisał dziadek50 Zobacz post
    Czasami zdaj się na doświadczenie innych a nie na niczym nie potwierdzone opinie/najczęściej zasłyszane/
    Wybacz ale ilość kilometrów na jakie się powołujesz jest trochę słabym argumentem na tak.
    Cytat Napisał dziadek50 Zobacz post
    czymś czego nawet nie "musnęli". Musisz przejechać jak ja jeszcze pewnie z 1milion kilometrów to wtedy pogadamy
    A ilość kilometrów jest wyznacznikiem wiedzy motoryzacyjnej ? Jeżeli tak ,to szacunek dla Twojej wiedzy
    Cytat Napisał dziadek50 Zobacz post
    Piotriix!! A czy kiedykolwiek coś z tych "wynalazków" stosowałeś???
    Tak stosowałem.
    Mam swoje zdanie na temat uszlachetniaczy ich jakości i prawdopodobnego działania.
    Nie przemawia do mnie uszlachetniacz ,który jakoby tylko wyciszał popychacze.
    Nazwa moim zdaniem jest mocno naciągnięta.
    Metal popychaczy jest inny?
    A uszlachetniacz co sterowany?
    Uszlachetniacz działa na cały układ smarowania .Pytanie tylko jak skuteczne jest jego działanie.
    Co do popychaczy.Jak ktoś rozbierał je albo czytał temat pisany przez Majkela wie ,że tak naprawdę działanie uszlachetniacza ,to tylko chwilowe odwleczenie wymiany.
    Na jak długo diabli wiedzą .
    Z testowanych uszlachetniaczy / silnik volvo i silnik diesla toyota/ najbardziej sprawdził się militech.
    Ale są osoby na tym forum, które z powodzeniem stosowały uszlachetniacze podanej w temacie firmy.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    166
    Postów
    24

    Domyślnie

    Jeżeli preparat byłby tak dobry to dodawano by go do oleju przy zakupie. To jakiś numer. Oleje są jakie są. Nie radzę stosować bo załatwicie silnik. Alfa nie lubi wynalazków. hej

  3. #13
    dziadek50
    Gość

    Domyślnie

    A ja ciągle będę upierał się przy własnym zdaniu w temacie jak to ładnie nazywacie "uszlachetniaczy". Zastosuj, poobserwuj i wtedy zabieraj głos. Hamownia nie jest konieczna. Wystarczy oko, ucho, ogólne odczucia podczas jazdy. Ja kupiłem za grosze Swoja AR 166 bo właściciel przestraszył sie po ostaniej wizycie w SERWISIE, że to już agonia bo 300 tys.km to po prostu AMEN dla tego autka. Tak jak pisałem w którymś poście zaraz po zakupie, wymianie oleju /MOBIL SEMI SYNTETIC / Niunia dostała CERAMIZER do wszystkich układów. Po 2tys. kilometrów MILITEC-1 i teraz ten rupieć daje radość z jazdy. Nie muszę nurkować ciągle pod machę aby sprawdzac stan oleju bo go nie bierze a rura wydechowa jest po prostu błyszcząca wewnątrz/żadnej sadzy, żadnego syfu/. Dodam jeszcze , że jak ją kupiłem i prowadziłem do domku/600km/ to byłem przerażony widząc końcówkę rury wydechowej, syf po prostu kapał. Przez 4 miesiące przejechałem prawie 9tys km i za chwilę bedzie wymiana oleju. Mimo , że jestem DZIADEK to nie myślcie , że emeryt. Ganiam Niunię jak trzeba. Czesto czuje czerwony kolor na obrotomierzu i nie jest dla tego niby cherlawego, słabiutkiego, lichego TS-a zobaczyc prawie 200km/h na 4-tym biegu. Możecie sobie pisać "nie stosujcie bo popi......li wam silnik", " sterowany wynalazek", "marketing i reklama", " nie wierzę w cuda a w dobre oleje", itp itd......
    Kolega ma AR166 też 2.0 TS , sprowadzony przez niego osobicie ze Szwajcarii, z ponoć przebiegiem 175tys.km, 2000rok to może pooglądać mojej niuni błyszczącą rurę wydechową i to też niezbyt długo.

  4. #14
    czapka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4341 Zobacz post
    Jeżeli preparat byłby tak dobry to dodawano by go do oleju przy zakupie. To jakiś numer. Oleje są jakie są. Nie radzę stosować bo załatwicie silnik. Alfa nie lubi wynalazków. hej
    Tu mnie kolego ubawiłeś.
    A jeżeli silniki rakietowe byłyby mocne to zakładaliby je do F1
    Poczytaj trochę fachowej literatury lub chociaż ogólnie liźnij temat a później udzielaj takich porad.

  5. #15
    dziadek50
    Gość

    Domyślnie

    Kolego czapka.Masz racje. Ludzie potrafią czasami ubawić nie zwracając najmniejszej uwagi na argumenty innej osoby. Oni wiedzą swoje i już. Gdyby ktos zaproponował mi spotkanie takie "w pół drogi" aby zobaczyć , poczuć efekty działania tych "wynalazków" to z wielką chęcią bym się zgodził.. Ale dla takich sceptyków , niedowiarków to chyba szkoda by było nawet jednej zmarnowanej złotówki.Wiem swoje bo stosowałem, stosuje i będę stosował te wynalazki ale nie te po 25-30 PLN bo za taka kase to może być tylko ściema.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    166
    Postów
    24

    Domyślnie

    W zasadzie to można lać tylko olej żadna rewelacja. Ale to zespół badawczy ustala co lać i kiedy co zmieniać a Alfa będzie pracować wyśmienicie. Niemniej jest taki środek MoSo2 i tutaj można dosypać go około 2% objetości ,zarówno do silnika jak i skrzyni biegów, mniej spalamy wtedy paliwa.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    To jak Panowie, przetestował ktoś to 'cudo' firmy LM? Bo w poprzednim aucie (1.6 16v) też mi cykały popychacze jak tylko poziom oleju spadł lekko, ale dolałem coś typu doktor i wszystko ucichło..
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  8. #18
    thing
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiuŻar Zobacz post
    To jak Panowie, przetestował ktoś to 'cudo' firmy LM? Bo w poprzednim aucie (1.6 16v) też mi cykały popychacze jak tylko poziom oleju spadł lekko, ale dolałem coś typu doktor i wszystko ucichło..
    Grzesiu doktora dolałes? to handlarze używają żeby opchnąć szrot dalej

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Hehe, dolałem bo pomimo remontu silnika x16xel astra strasznie brała olej, czasem nawet litr/1000km! A jak dodałem to przestała... Więc pomogło, bo zrobiłem nią potem jeszcze 15k km!
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    166
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nie wiem co mam napisać abyście nie lali byle czego do silnika. Silnik jest dość odporny na różne typy oleju kłania się tu znajomość metalurgi . Może ktoś pracował kiedyś z tak zwana emulsją. Jest to roztwór wody z olejem inaczej olej emulsyjny. Niektóre maszyny pracuja dziesiątki lat .Wszystkie automaty tokarskie jako chłodziwa uzywają oleju emulsyjnego. Natomiast preparaty typu doktor mogą mieć własciwość żelowania z wodą w oleju i tak na pewno jest , tworząc pewien rodzaj żelu galarety zapychają drobne ubytki , luzy w mechanizmach i poprawiaja się parametry silnika. Ale jak to długo działa tego nie wiem. Może jak którys z kolegów stwierdził aby sprzedać grata dalej? pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Popychacze hydrauliczne AE
    Utworzone przez Piotr_147TS w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 19:57
  2. [164] Nierówne popychacze
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 23:16
  3. [145] Popychacze 1,4 boxer
    Utworzone przez msfifty5 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 17:24
  4. czyżby lekarstwo na falowanie obrotów ?
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 19:38
  5. [145] Popychacze hydrauliczne od VW
    Utworzone przez skrzat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 19:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory