Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Uszczelka drzwi kierowcy- przecieka

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Witam,
    nacinać uszczelki nie ma sensu straci swoje właściwości na dobre jest na to inny patent mianowicie smar silikonowy i tylko ten ponieważ on jako jedyny nie rozpuści gumy a skutecznie pomoże wsunąć w środek gumową rurkę - i nie używajcie do tego rurek akwariowych ponieważ są one zrobione z plastiku nieodpornego na niskie temperatury i po zimie nie wrócą do swojego dawnego kształtui cała robota na nic.
    Ja to zrobiłem w ten sposób, że zdjąłem uszczelkę i w domu za pomocą kawałka drutu zamocowanego do sznurka przeplotłem tenże przez środek uszczelki drzwiowej a potem do tego sznurka przyczepiłem gumowy wężyk o średnicy 8mm, posmarowałem go smarem silikonowym i przeciągnąłem do środka uszczelki. Cała operacja jest mega upierdliwa ale przynosi efekty. Info na ten temat skonsultowałem ze sprzedawcą wyrobów gumowych w sklepie na ul. Puławskiej w Warszawie obmyśliliśmy technologię i udało się.

    ps. powodem szumów jest też obudowa lusterka, która u mnie z obu stron jest uszkodzona - tzn górne jej mocowanie do aluminiowego korpusu lusterka jest oberwane także przy prędkości ok. 120 km/h plastik wpada w wibracje i robi sporo hałasu ale do naprawienia tego potrzebna będzie chyba spawarka do plastiku ponieważ kleje jakie do tej pory stosowałem nie zdały egzaminu.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Domyślnie

    Myślę że problem leży w źle przylegających drzwiach niż w uszczelce ale sposób dobry

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Domyślnie

    Panowie znacie moze jakis inny sposob zeby bardziej docisnac te drzwi? bo proby odkrecenia zawiasu na slupku B polegly w gruzach(raz ze imbus sie slizga a dwa ze mocno przykrecone) Bo jak jade na nierownej drodze to drzwi skacza jak szalone( moze przez to ze sa takie duze?).
    Ostatnio edytowane przez r0bertos ; 21-09-2009 o 20:09

  4. #24
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Chyba jednak musisz te śruby odkręcić innej metody nie ma podjedź do jakiegoś warsztu blacharskiego tam to zrobią od ręki

Podobne wątki

  1. [164] Uszczelka drzwi
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-12-2016, 22:27
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 00:43
  3. Opadajaca uszczelka drzwi za szyba/ ciezko otwierajace sie drzwi
    Utworzone przez alcapone154 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 00:38
  4. Uszczelka szyby od strony kierowcy
    Utworzone przez TO-masz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 21:52
  5. Uszczelka drzwi
    Utworzone przez Gopcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 12:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory