Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Wymiana żarówek świateł mijania

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,537

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Jeżeli jeszcze ktoś się waha to niech czym prędzej wymienia. W sobotę wymieniłem tak jak [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] na OSRAM Cool Blue Boost i różnica w jakości światła jest olbrzymia. Jak mija się jakieś auto z lampami LED to zrównując się nie widać różnicy.
    I kilka porad dla robiących samemu. Faktycznie nie trzeba odkręcać kół, wystarczy tylko podlewarować do góry aby koło opadło niżej. Niestety wykręcenie chyba z siedmiu wkrętów i wyciągnięcie jednej spinki (z tym największy jest problem) z nadkola wydaje się niezbędne. Próbowałem odkręcić tylko dwie górne, wypiąć spinkę i odgiąć nadkole jak pisał kolega [MENTION=90623]backblack[/MENTION] ale nie udało mi się w ten sposób mieć komfortowego dostępu do xenonów. Odkręcając wkręty, które są częściowo schowane pod cienką maskownicą nadkola należy delikatnie ją wyciągnąć z zatrzaskami. Mi się ułamały dolne po obydwu stronach (a może już były ułamane?)
    Po lewej stronie mając sprytne rączki może uda się wymienić żarnik odkręcając zbiorniczek płynu chłodzącego.
    I na koniec pytanie dla mających większe doświadczenie, czy żarnik ma po włożeniu do reflektora mieć wtyczkę idealnie do dołu? U mnie po prawej stronie nie udało mi się tak włożyć. Wydaje mi się, że jest lekko "przekoszona" od pionu i po przekręcaniu nie było delikatnego "klicku"
    To poprawiaj żarówkę.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    To poprawiaj żarówkę.
    Ha! walczyłem z pół godziny. Bez wyjęcia lampy nie widzę dobrze gniazda i nie wiem czy jest coś tam pogięte? Przy wyciąganiu starej nie zwróciłem uwagi jak siedzi, a jak wkładam ja z powrotem to też nie mogę do końca przekręcić. Nawet jak używam trochę więcej siły.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,537

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Ha! walczyłem z pół godziny. Bez wyjęcia lampy nie widzę dobrze gniazda i nie wiem czy jest coś tam pogięte? Przy wyciąganiu starej nie zwróciłem uwagi jak siedzi, a jak wkładam ja z powrotem to też nie mogę do końca przekręcić. Nawet jak używam trochę więcej siły.
    Żarówkę wkładasz trochę pod katem i później przekręcasz i masz równo. Wiem z doświadczenia ze czasami jest hu............... wkladac.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 18:11
  2. [145] Jaka moc żarówek do świateł mijania?
    Utworzone przez KRS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 10:45
  3. Po wymianie żarówek brak regulacji świateł
    Utworzone przez Ciamas w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 09:52
  4. [146] Wymiana żarówek H3 od świateł przeciwmgielnych
    Utworzone przez Rafa� Cyganek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 21:29
  5. [146] Wymiana żarówek 5W5 od świateł postojowych przednich.
    Utworzone przez Rafa� Cyganek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 16:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory