Strona 128 z 128 PierwszyPierwszy ... 2878118119120121122123124125126127128
Pokaż wyniki od 1,271 do 1,280 z 1280

Temat: Zakup używanej Mito - pomoc

  1. #1271
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cena dobra, silnik nie za mocny, zużycie normalne (z widoku zdjęć), wyposażenie dobre +
    Warto obejrzeć i sprawdzić na miejscu.
    Za dużo nie ma na temat historii, wymian oleju, jaki olej (to istotne) jaki stan systemu MA (czy już poprawiony, czy nie, czy wymieniony, czy nie).
    BYŁY:
    Fiat 126 p, 1986;
    VW POLO II, 1.0, 1988;
    Seat Ibiza 1.2 system Porsche, 1991;
    Audi A4 1.9 TDI, 1996;
    Renault Megane 1.9 DCi, 2002;
    Ford Focus I 1.8 TDCi, 2003;
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 JTDm, 2007
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS + LPG, 2007 Rubino

    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, 2010 Rosso
    JEST:

    Fiat QUBO 1.4 77 KM LPG 2014 r.
    "Ludzie żyją stereotypami - ja jeżdżę Alfą!"

  2. #1272
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    a ile teraz kosztuje nowy moduł MA z jakimi kosztami trzeba sie liczyć, i czy jest możliwość regeneracji ?

  3. #1273
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    a ile teraz kosztuje nowy moduł MA z jakimi kosztami trzeba sie liczyć, i czy jest możliwość regeneracji ?
    Od 3500 w górę + robota
    BYŁY:
    Fiat 126 p, 1986;
    VW POLO II, 1.0, 1988;
    Seat Ibiza 1.2 system Porsche, 1991;
    Audi A4 1.9 TDI, 1996;
    Renault Megane 1.9 DCi, 2002;
    Ford Focus I 1.8 TDCi, 2003;
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 JTDm, 2007
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS + LPG, 2007 Rubino

    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, 2010 Rosso
    JEST:

    Fiat QUBO 1.4 77 KM LPG 2014 r.
    "Ludzie żyją stereotypami - ja jeżdżę Alfą!"

  4. #1274
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar MrJ
    Dołączył
    07 2024
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Lancia Ypsilon
    Postów
    4

    Domyślnie

    Jako że przywitałem się w odpowiednim miejscu, to przejdę od razu do właściwego pytania. Mam nadzieję, że w odpowiednim temacie.

    Mianowicie jeżdżę obecnie Lancią Ypsilon i o ile jest to rewelacyjne (i tragicznie niedoceniane) auto na miasto i okolice, o tyle coraz częściej muszę wyjeżdżać w dalsze trasy, do czego już niespecjalnie się nadaje. A skoro i tak od dobrych paru lat gustuję we włoszczyznach to zastanawiam się nad ewentualną zmianą na Alfę MiTo, bo pasowałaby mi choćby wielkościowo (numer większa od Ypsilona, ale sporo mniejsza od np. Lancii Delty, którą się przejechałem i okazała się jednak za duża). I teraz:

    - jak wygląda dostępność egzemplarzy młodszych niż ok. 10 lat z bogatym wyposażeniem, bo w ogłoszeniach widzę zwykle starsze w wersji "salon Polska byle taniej"?
    - jaki będzie najlepszy silnik do zarówno codziennej jazdy po mieście (Chorzów, Katowice i okolice, więc permanentne remonty, objazdy i zwężki wszystkiego), jak i okazyjnych wypraw na drugi koniec kraju? Czyli żeby nie dusił się i nie palił 15l/100 w korkach, a równocześnie dawał radę w wyprzedzaniu tirów i nie zabijał hałasem przy prędkościach autostradowych. Wstępnie szedłbym w uturbioną benzynę, tylko którą, bo jest kilka wersji?
    - czy jest coś, na co należy zwracać szczególną uwagę przy zakupie i eksploatacji, w rodzaju "patrz na rdzę na tylnych nadkolach, pocenie oringu przy półosi i najlepiej unikaj silnika X i wersji Y, bo zbankrutujesz u mechanika". I czy pojawiają się problemy z dostępnością / cenami niektórych części?

    Oczywiście przejrzałem zarówno ten, jak i parę innych tematów, ale spytać dokładniej nie zaszkodzi. Z góry więc dziękuję za porady

  5. #1275
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrJ Zobacz post
    Jako że przywitałem się w odpowiednim miejscu, to przejdę od razu do właściwego pytania. Mam nadzieję, że w odpowiednim temacie.

    Mianowicie jeżdżę obecnie Lancią Ypsilon i o ile jest to rewelacyjne (i tragicznie niedoceniane) auto na miasto i okolice, o tyle coraz częściej muszę wyjeżdżać w dalsze trasy, do czego już niespecjalnie się nadaje. A skoro i tak od dobrych paru lat gustuję we włoszczyznach to zastanawiam się nad ewentualną zmianą na Alfę MiTo, bo pasowałaby mi choćby wielkościowo (numer większa od Ypsilona, ale sporo mniejsza od np. Lancii Delty, którą się przejechałem i okazała się jednak za duża). I teraz:

    - jak wygląda dostępność egzemplarzy młodszych niż ok. 10 lat z bogatym wyposażeniem, bo w ogłoszeniach widzę zwykle starsze w wersji "salon Polska byle taniej"?
    - jaki będzie najlepszy silnik do zarówno codziennej jazdy po mieście (Chorzów, Katowice i okolice, więc permanentne remonty, objazdy i zwężki wszystkiego), jak i okazyjnych wypraw na drugi koniec kraju? Czyli żeby nie dusił się i nie palił 15l/100 w korkach, a równocześnie dawał radę w wyprzedzaniu tirów i nie zabijał hałasem przy prędkościach autostradowych. Wstępnie szedłbym w uturbioną benzynę, tylko którą, bo jest kilka wersji?
    - czy jest coś, na co należy zwracać szczególną uwagę przy zakupie i eksploatacji, w rodzaju "patrz na rdzę na tylnych nadkolach, pocenie oringu przy półosi i najlepiej unikaj silnika X i wersji Y, bo zbankrutujesz u mechanika". I czy pojawiają się problemy z dostępnością / cenami niektórych części?

    Oczywiście przejrzałem zarówno ten, jak i parę innych tematów, ale spytać dokładniej nie zaszkodzi. Z góry więc dziękuję za porady
    Hej
    Miałem Mito z 2010 (końcówka roku) z 1.4 Multi Air i przerobiłem na LPG, spalanie średnie 8,5 LPG, chyba, że cisnąłem na autostradzie powyżej dozwolonych prędkości tedy 1,-11 LPG
    - z częściami nie było żadnego problemu, jedyny minus to skrzynia, miałem TCT i raz musiałem poddać ją regeneracji i musiałem ściągać część z Włoch, bo w PL nigdzie nie było, ale to wydarzyło się tylko raz na ponad 6 lat użytkowania (i duże przebiegi), skrzynia mega fajna, szybka i 3 tryby jazdy, bardzo fajny GOGARD
    - auto przynajmniej moje bardzo sztywne, więc czuje każdą nierówność
    - mój był bardzo niski, więc trzeba uważać na krawężniki przy parkowaniu, ciasne parkingi również , bo ma szerokie drzwi,
    - z rudą nie było najmniejszych problemów
    - Multi Air, ja miałem fabrycznie poprawiony i lałem bardzo dobry olej i wymiany co 10 tyś. km
    - zawiecha pancerna, bo przez cały czasu użytkowania wymieniłem tylko 1 końcówkę drążka, reszta była ORI (aż trudno uwierzyć)
    - wypas, hm trudno mi powiedzieć, bo miałem wszystko co fabryka dała w tym roczniku, a nawet więcej, bo był tatuaż na bokach.

    Ogólnie polecam, aczkolwiek, bagażnik mały, mi tedy to odpowiadało, dziś już nie bo zmieniły się moje potrzeby.
    Dodam, że chciałem mieć auto pół roku, a było prawie 6,5 więc to mówi samo za siebie....
    BYŁY:
    Fiat 126 p, 1986;
    VW POLO II, 1.0, 1988;
    Seat Ibiza 1.2 system Porsche, 1991;
    Audi A4 1.9 TDI, 1996;
    Renault Megane 1.9 DCi, 2002;
    Ford Focus I 1.8 TDCi, 2003;
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 JTDm, 2007
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS + LPG, 2007 Rubino

    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, 2010 Rosso
    JEST:

    Fiat QUBO 1.4 77 KM LPG 2014 r.
    "Ludzie żyją stereotypami - ja jeżdżę Alfą!"

  6. #1276
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar MrJ
    Dołączył
    07 2024
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Lancia Ypsilon
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za porady Mam nadzieję, że w weekend uda mi się obejrzeć i przejechać jednym egzemplarzem z najbliższej okolicy, to będę coś wiedział dokładniej. A przynajmniej mam taką nadzieję

  7. #1277
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    MTK
    Auto
    159 2007 1.9JTDM sedan
    Postów
    3

    Domyślnie

    Po sprzedaży 159 trochę mi się tęskni za alfą na podwórku i pomyślałem sobie, że może mito dla żony, którym mógłbym sobie pogonić trochę po okolicy. I tu pojawia się pytanie - jak mito w automacie? gdzie znajdę info co to za skrzynia?

    edit:
    na pierwszy rzut oka znalazłem taką:
    https://www.otomoto.pl/osobowe/ofert...-ID6GDqzz.html

    tyle, ze od razu widzę, że brak zaznaczenia, że to bezwypadkowa...

  8. #1278
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,072

    Domyślnie

    Cytat Napisał kronos111 Zobacz post
    Po sprzedaży 159 trochę mi się tęskni za alfą na podwórku i pomyślałem sobie, że może mito dla żony, którym mógłbym sobie pogonić trochę po okolicy. I tu pojawia się pytanie - jak mito w automacie? gdzie znajdę info co to za skrzynia?

    edit:
    na pierwszy rzut oka znalazłem taką:
    https://www.otomoto.pl/osobowe/ofert...-ID6GDqzz.html

    tyle, ze od razu widzę, że brak zaznaczenia, że to bezwypadkowa...
    Figuruje w ubezpieczalni.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #1279
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar MrJ
    Dołączył
    07 2024
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Lancia Ypsilon
    Postów
    4

    Domyślnie

    Jakby ktoś pytał, to obejrzałem, pomacałem, pojeździłem MiTo. I w skrócie: to bardzo stylowe auto, dobrze wyposażone, wykonane i takie mocno "charakterne", ale nie do końca odpowiadające moim wymaganiom. Więc raczej na tych jednych oględzinach się skończy.

    Niemniej jeszcze raz dziękuję za pomoc

  10. #1280
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    MTK
    Auto
    159 2007 1.9JTDM sedan
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki, w sumie, można było się tego domysleć.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory