Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 104

Temat: Dlaczego Alfa generalnie nie cieszy się dobrą renomą?

  1. #91
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rosik
    bo to nie Łada, żeby na oleju roślinnym jeździła.
    oj, zebys sie nie zdziwil.
    ja w ladzie tez raz w tygodniu lapalem za bagnet
    Ale ona oprocz palenia, jeszcze znaczyla teren. To ciekawe auto bylo - usuniecie jakiegokolwiek wycieku automatycznie owocowalo pojawieniem sie kolejnego, w innym miejscu. Zupelnie, jakby wymuszala dolewki. A alfa swoje. Nie cieknie, a oleju ubywa.

  2. #92
    krzyś14.02
    Gość

    Domyślnie

    sprawdzam olej raz w miesiącu jak pamiętam nigdy nie dolewam a duperele są przeważnie firmy BOSCH sami sprawdcie

  3. #93
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyś14.02
    sprawdzam olej raz w miesiącu jak pamiętam nigdy nie dolewam a duperele są przeważnie firmy BOSCH sami sprawdcie
    I to niestety jest fakt niezaprzeczalny. W alfach lat 90tych psują sie glownie czesci robione przez Boscha (dywersanci? ) Nawet mariaż Alfy z Fiatem nie popsuł jej tak renomy jak "zły dotyk" Boscha.
    W obu alfach ktore posiadam psują sie tylko czesci tej marki
    Na szczescie jest ich niewiele i dlatego alfy psują sie sporadycznie w porownaniu z dziełami mysli niemieckiej

    FRED

  4. #94
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkap
    bezawaryjnego golfa IV
    a to dobre :mrgreen:
    VW to nie ta sama marka co w latach 80tych czy poczatku 90tych, a golf IV jest najlepszym przykładem, co do primery z 93 zgodze sie. Zresztą mit o bezawaryjności albo raczej o małej awaryjnosci niemieckich aut juz dawno prysł, teraz najmniej awaryjnymi sa japończyki, no i co z tego?
    tak w ogóle dlaczego wiekszosć ludzi skupia sie na tłumaczeniu z awaryjnosci Alfy, czy bezawaryjność jest najważniejszą sprawą w samochodzie? Dla mnie wazniejsza jest przyjemnośc prowadzenia, osiagi i wyjątkowość której nie ma wiekszość samochodów. A jak ktos mi mowi o tym ile alfy sie psują to smiac mi sie chce, bo ja takich problemów nie mam jak głosi plotka, ale niech gadają, co mnie to, ja wiem swoje i jestem bardzo zadowolony 8)

  5. #95
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    mowcie co chcecie ale w dzwieku boksera zakochalem sie :shock: i chocby dlatego kupie kiedys alfe.Szkoda tylko ze juz nie produkuja alf z bokserami przeciez wystarczylo zwiekszyc pojemnosc do wiekszych aut i gitara :twisted: albo zrobic 6cylindrowego bokserka jak w porsche :mrgreen:

    BTW-musze sobie zmienic podpis na Alfa 145 1,7-moje marzenie
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  6. #96
    destikero
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam nadzieję, że opinia o dużej awaryjności Alfy Romeo utrzyma się
    jak najdłużej. Bo chcę mieć auto wyjątkowe, niepospolite, rzadkie,
    unikalne.
    Nie chcę co krok widywać innych alf i zacząć czuć się jak posiadacz
    BMW, Opla czy VW, który wokoło widzi mnóstwo innych, identycznych
    jak jego, samochodów.

    Ja jestem super zadowolony z mojej Alfy.
    Ostatnio przewiozłem nią mojego kolegę, który na codzień
    jeździ Mercedesem E-klasą rocznik 2004.
    Jego komentarz był krótki: "K....! Ale to auto o fajnie jeździ" :-)

    A co do awaryjności? Uważam, że zawieszenie jest mało
    wytrzymałe i nie będę odowadniał nikomu, że jest inaczej.

  7. #97
    Uszatek
    Gość

    Domyślnie

    Początki tej błazenady, którą jest podobno ponadprzeciętna awaryjność Alfy, sięgają początków lat 90tych, a więc czasów boomu składakowego. Wtedy to, na każdym prawie podwórku, stało stado aut i rama do naciągania w postaci jabłonki i ciągnika c330. Kupowaliśmy wtedy autka jedyne słuszne, a więc Audi ,"Woldzwageny" potem ople i fordy. Alf raczej nie targano, bo nie było ich aż tak wiele.Na miejscu składali je ludzie bez jakich kolwiek zdolności manualnych oraz podstawowej wiedzy z dziedziny mechaniki. A jako że w/w autka były najczęściej gołe i wesołe, to i problemów było mało. I tak panowie, którzy do perfekcji opanowali umiejętność wykrecania śrubki z otworu A i wkręcania jej do otworu A, rozkładali bezradnie łapki, kiedy ktoś przyjechał autem innym niz oni klepali. Pamiętacie te teorie jakoby japończyki to 1razówki???? że jak się popsują to na złom???tak samo jest z Alfami. Klient przekraczał bramę warsztatu, potem była konsternacja panów mechaników......Wariator???? a co to??? Boxer??? to rasa psów?????.............no i klient stawał w weekend na najbliższej giełdzie, bo auto chu...we, i nie da się naprawić.Ta opinia pokutuje po dziś dzień, a głoszą ją Ci , którzy nawet w Belli nie siedzieli. Ja na takie ględzenie mam 1 odpowiedz: Co takiego ma Twoje auto, czego brak Alfie????

    Byłem niedawno na szkoleniu w IS W Gliwicach. Na 1 światłach podjechał Golf IV i kierowca daje cynka na gonitwę.. Pytam miłego pana dokąd gnamy, więc mówi mi że on wali do hotelu Leśnego, ale możemy się pościgać.Pod Hotelem zaparkowałem, wytargałem walizkę, dopiero podjechał zadyszany pan swoim padalcem, i mówi : Jednak TSy mają lepszego buta niż mój 1.6 ........i ten wydech 8) dopiero w barze go uswiadomiłem że mam Boxerka 103 PS. Miał takie oczy :shock: :shock: :shock: Pooglądał dokładnie całe autko, przejechał się po parkingu i powiedział: mam w końcu autko dla mojej laski DD

  8. #98
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jeżdziłem Golfem IV przez 5 lat - i dalej go mam - 90 tyś przejechane, raz na lawecie. Alfę mam od 3 lat, nalatane 40 tyś i dwa razy laweta...ale na podstawie tego nie stwierdzę, że alfa gorsza od golfa - po prostu tak tafiłem.

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,5 V6 24V 98'
    Postów
    25

    Domyślnie

    gratulacje za odkop roku XD

  10. #100
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Molto Bene Zobacz post
    gratulacje za odkop roku XD
    )) w sumie to ODKOP PRAWIE 17 LECIA)))))))

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTD 20V nie odpala - generalnie to Lancia Thesis
    Utworzone przez skinnerpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 21:37
  2. Którara alfa cieszy najbardziej 147, 156, 166, GT?
    Utworzone przez miksell w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 10:53
  3. [159] Co Was cieszy a co irytuje w AR 159
    Utworzone przez Robert_159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory