Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Sprowadziłem Giulie z USA, proszę o poradę.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    311

    Domyślnie

    1. Nieważne czy pośrednik sprowadzi przystanek czy samochód do kosmetyki - dostaje taką samą prowizję. Dlatego auto wybieramy i wskazujemy sami, na podstawie naszej wiedzy, wyczucia, przeczucia i układu gwiazd.
    2. Ludzie zawodowo zajmujący się sprowadzaniem i naprawą pojazdów (czytaj: handlarze, blacharze, lakiernicy) trochę inaczej interpretują samochód zdatny do naprawy niż przeciętny zjadacz chleba. Przystanek też można wyklepać.
    3. Pośrednik, handlarz, blacharz, lakiernik nie będzie jeździł Twoim samochodem - tylko Ty.
    4. Sprowadzanie aut z USA to ruletka - jeden wygrywa, drugi przegrywa. W internecie jest wiele historii o osobach, które traciły "fanty" widoczne na zdjęciach aukcji lub sprowadziły samochody będące cieniem tego co było widoczne na zdjęciach. Jest gdzieś historia słynnego i swego czasu popularnego pośrednika, który sprowadził Jaguara w kabriolecie dla klienta. Auto przejechało pół świata z rozłożonym dachem i niezabezpieczonym środkiem dodatkowo jadąc na lohrze pod samochodem, z którego ciekł olej. Reszty nie muszę dopowiadać. Ja też liczyłem się z utratą radaru, który na jednym zdjęciu był, a na innych nie było oraz boczka drzwi (akurat drogiego bo skórze). Boczek odnalazł się w bagażniku, ale radar musiałem dokupić.
    5. Dziwnie rozpisane te pozycje na wycenie. Po co kupować piastę jeśli za mniejsze pieniądze kupić całą używaną zwrotnicę. Dlaczego wyceniają oddzielnie zderzak oraz tylko jeden grill, jeśli na kompletny zderzak składa się dużo więcej elementów? Używana, kompletna półoś (zakładam przednia) kosztuje w porywach 700. Podobnie mogę skomentować połowę pozycji z listy.
    6. Tak, zabrać do zaufanego blacharza/lakiernika, na spokojnie ocenić czego brakuje, skompletować części, naprawić i cieszyć się jazdą!

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Po co to sie żalić na forum. tak wyjdzie taniej niz kupić na otomoto z tego samego rocznika.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA TI SPORT 2018
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dziękuje za odp

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    520

    Domyślnie

    Oglądałeś już osobiście to auto?
    Bo oprócz uszkodzeń nabytych podczas wypadku mogą ale nie muszą być te w transporcie i na to też trzeba szykować budżet.
    U mnie blacharsko przyjechała jak na aukcji w usa ale podczas ładowania/ rozładowywania połamali osłonę z tyłu pod zderzakiem no i jeszcze doszły pogięte łączniki stabilizatora i tarcza kotwiczna bo tak ładowali.
    Niby drobiazgi ale wiesz- tego nie widać.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA TI SPORT 2018
    Postów
    20

    Domyślnie

    Tylko oglądałem zdjęcia bo nie miałem możliwości pojechać na miejsce, trochę się boję, że coś wyjdzie ale nie zgłaszali żadnych blacharskich napraw więc samochód jest raczej cały. W przyszłym tygodniu zabieram go z tamtego warsztatu do siebie i znajomy blacharz mi wszystko ogarnie za dużo mniejszą kwotę. Jakieś wskazówki gdzie znaleźć dużo części np od jednej osoby? (już dużo części mam ogarniętych ale z różnych miejsc) Trochę ich jest i muszę zacząć to wszystko kompletować żeby jak najszybciej zacząć naprawę. Muszę zobaczyć jak to wyjdzie bo mam możliwość zakupić 2 lampy EU albo jedną USA i zrobić przeróbkę i nie wiem co będzie korzystniejsze.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    98

    Domyślnie

    Nie oglądałeś? Raczej cały?
    A może w takim razie przysłali ci przystanek? Albo skodę?
    Sorry, ale zachowujesz się jak 18-letni Brajanek.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ja do sprowadzanego Stelvio kupowałem części sam, a i tak naprawa która dla mnie wydawała się kosztować do 20 tysięcy, wyszła jakieś 35. A gdy bym chciał wszystko wsadzać nowe i w serwisie , to pewnie i 60 mogło być mało. Co do tej wyceny, to polecam w internecie sklep Motoa...,(nie chce robić komuś reklamy) gość jest spoko. Belkę ( może być Europa , ale trzeba dołożyć piankę-tak przynajmniej jest w Stelvio ,a są to praktycznie te same auta) pas , błotnik tam kupisz. Co do reflektorów to radziłbym kupić używkę z Europy, nie trzeba robić konwersji, zderzak też używkę, ale najlepiej kompletny ze wzmocnieniami kratkami i grilem. Trzeba tylko uważać żeby miał wszystkie zaczepy i nie był wygięty od długiego leżakowania, bo blacharze tego nie lubią. Co do drążka i końcówek, ja kupiłem zamiennik i na pewno nie był chiński a kosztowało to razem jakieś 200 zł. Resztę części trzeba sprawdzać gdzie kupować , bo na Allegro używki kosztują często więcej niż nowe oryginalne. Na końcu trzeba zrobić konwersje na Europe, światła tył , radio, język , można też aktywować kilka funkcji jeżeli ich nie ma. Na forum jest kilku specjalistów z różnych regionów Polski, więc Ci to ogarną. Ja dzięki temu autu poznałem paru fajnych ludzi. Niestety jest też tu kilku frustratów którzy chyba nie mogą przeżyć że można kupić auto taniej, i dla nich zawsze to będzie złom z Ameryki. Powodzenia.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    98

    Domyślnie

    A dlaczego kupienie czegoś "taniej" ma być jakąś nobilitacją? Czy to jakiś PRL?
    Poz tym taniej nie znaczy lepiej.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA TI SPORT 2018
    Postów
    20

    Domyślnie

    @Nelson
    Piszę jak jest, nie musisz od razu być nie miły. Jak się uszkodził podczas transportu to i tak się już uszkodził więc co mam zrobić? Możesz wylewać tu swoje frustracje mnie to mało obchodzi szczerze mówiąc

    - - - Updated - - -

    @techmund dziękuje Ci za info, mam tylko nadzieję, że jak kupię komplet lamp EU to nie będę się bujał za długo ze sprzedażą lampy usa

    - - - Updated - - -

    @techmund odnośnie tego sklepu to chodzi o strone internetową czy kontaktowales sie bezposrednio ze sklepem zeby gosc skompletowal Ci czesci?
    Ostatnio edytowane przez WLQ ; 24-05-2024 o 19:01 Powód: brak @

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    98

    Domyślnie

    Ale ja nie jestem frustrowany, bo i czemu? Nigdy bym nie zrobił czegoś takiego jak ty, więc nie przypisuj mi swoich zachowań, bo to niepoważne.

Podobne wątki

  1. [159] Proszę o poradę.
    Utworzone przez walles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-11-2020, 23:56
  2. Proszę o poradę :)
    Utworzone przez ShareAze w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-05-2018, 23:11
  3. Proszę o poradę...
    Utworzone przez Mati156 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 19:41
  4. Proszę o poradę!!!
    Utworzone przez michal1mma w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 23:13
  5. Proszę o poradę
    Utworzone przez medork w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-05-2007, 11:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory