Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: MY24 i wyłączenie systemu ISA (Asystenta TSR)

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    jak zostawisz w pozycji tylko ostrzeżenia wizualne po ponownym uruchomieniu i tak włącza się dźwięk?

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    jak zostawisz w pozycji tylko ostrzeżenia wizualne po ponownym uruchomieniu i tak włącza się dźwięk?
    Tak. Z tego co doczytałem, to brzęczenie włączone za każdym razem po uruchomieniu pojazdu, to wymagane zachowanie, dla wszystkich modeli pojazdów, które będą dostępne w sprzedaży w drugiej połowie 2024 roku. Pogrzało ich w tej Unii. Nie mówiąc już o tym, że każde nowe auto ma też wbudowaną czarną skrzynkę, która rejestruje parametry jazdy.
    Ostatnio edytowane przez blaszany ; 25-05-2024 o 21:23

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    273

    Domyślnie

    No bo to dla Twojego bezpieczeństwa przecież...
    Ciekawe jak z kamerą sprawdzającą uwagę kierowcy, działa to? Chyba też być musi. Ciekawe kiedy ktoś wpadnie na rozwiązanie auto wyłaczania programowo.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    To chyba na być dopiero w drugiej połowie roku, i trudniejsze bo wymaga kamery patrzącej do środka pojazdu (chyba że już dodali).
    Ja czekam aż samochód będzie sam wystawiał mandaty jak przekroczysz prędkość albo schylisz łeb czy wogole spojrzysz krzywo...

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,068

    Domyślnie

    kto ma dostęp do takiego auta i chcę próbować bawić się z proxi to moje sugestie:

    1.bajt 109 bit 1 ustawić na 0 - nazywa się over speed warning czy coś takiego
    lub

    2. jak nie zadziała to moze wyłączyć TSR w proxi - bajt 159 bity 6 i 7 na 0

    lub

    3. podczas updatu mapy przerwać żeby mapa była do bani - może brak mapy wywali też to. no tylko traci się HAS na pewno

    lub

    4.w bajcie 166 wyłączyć Intelligent Speed Function bit 3 (tracimy ISC na pewno)

    Może jakaś kombinacja kilku powyższych?
    Na własne ryzyko róbcie, ale dajcie znać cokolwiek zadziała lub nie.

    Mam kupować Tonale, ale widze że jest update radia (plik 35GB!!!) do wgrania przez USB który potem sam sobie updatuje softy przez TBMa (i nie wiadomo co jeszcze) - pytanie czy tam będzie się też to badziewie dało wyłączyć to raz (pomijając obchodzienie BCMa z wbudowanym SGW żeby jakoś zrobić proxi), a dwa że nawet jak się uda to czy zaraz badziewie online się nie przywróci z następnym autoupdatem. W tym wypadku zastanawiam się czy nie kupić stocka z początku 2023 i zabronić im aktualizacji multimediów...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Ale SGW wbudowane w BCM to nie jest we wszystkich Tonale? Tak kiedyś pisali, że Tonale tak ma mieć od początku.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,068

    Domyślnie

    no jest w każdym wbudowane w BCM. ja chcę się podłączać za do CANów, albo zdobyć coś co odblokuje mi dostęp choćby czasowo/odpłatnie a ja drugim narzędziem sobie pogrzebię co trzeba. właściwie mam takie możliwości, ale nie na miejscu, wiec najpierw będę kminił jak dostać się do tego co trzeba samemu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Niezła rzeźba, powodzenia :⁠-⁠)

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,068

    Domyślnie

    Zobaczymy, sprobuje, a zrobie profesjonalnie, zadnego ciecia wiazek bo chcialbym swoj port. Ale jak nie to pewnie jak giulie mozna robic na 2 narzedzia - witech na otwarcie a np mes na grzebanie. Tylko witech online z subskrybcja nie mam pod reka, tylko u znajomych albo 120km albo 300...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    kto ma dostęp do takiego auta i chcę próbować bawić się z proxi
    Dzięki za konkretne wskazówki. Ja na razie mam auto na gwarancji, więc jeżeli nie będzie dało się tego zrobić w ASO, to będę skazany na wyłączanie tego asystenta za każdy uruchomieniem pojazdu. Ale mam inne pytanie w temacie.

    Na zdjęciu, która załączyłem, widać, że w belce ulubionych - tej u góry, jest skrót do wyciszania asystenta TSR. Czy jest jakiś sposób aby dodać tam skrót do jego wyłączania?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wyłączenie poduszki pasażera/ Wyłączenie AIRBAG
    Utworzone przez TomaszR w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-12-2021, 10:04
  2. [159] Połączenie Multiecuscan z modułem asystenta parkowania.
    Utworzone przez maykel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 20:03
  3. Wyłączenie EGR
    Utworzone przez mis w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 12:34
  4. Wyłączenie ASR/ESP
    Utworzone przez Mateusek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 06:26
  5. wyłączenie funkcji auto wyłączenie radia
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory