Czy ten program pasuje do Alfy 156 1.9 JTD 8v po lifcie data 2003 około pażdziernika ? Bo w programie do wyboru jest tylko 1.9 JTD i nie ma żadnego rozróżnienia dlatego przed zakupem kabla i przerobienia go chce prosić o pomoc ?
Czy ten program pasuje do Alfy 156 1.9 JTD 8v po lifcie data 2003 około pażdziernika ? Bo w programie do wyboru jest tylko 1.9 JTD i nie ma żadnego rozróżnienia dlatego przed zakupem kabla i przerobienia go chce prosić o pomoc ?
Jest juz nowa wersja 1.6
- Added Bosch Motronic M1.5.5 support
- Added Bosch Motronic ME7.3.1 support
- Added Bosch Motronic ME7.3H4M support
- Added Hitachi MPI support
- Added Siemens MY99 Airbag support
- Added TRW MY99 Airbag support
- Added ALLIED MY97 support
- Added BREED MY97 support
- Added more EDC6C39 functions
- Fixed IAW49F communication
Przy łączeniu się do ECU AirBag którą definicje wybierać?
TRW MY 97 Airbag (2F-2P-2L-I)
TRW MY 97 Airbag (2F-2P-2L-I-S)
TRW MY 97 Airbag (2F-2P-I)
TRW MY 97 Airbag (2F-2P-I-S)
Łączy się ze wszystkimi a jednak po coś jest wybór?
" - elegancka pomiędzy sportowymi
- sportowa pomiędzy eleganckimi
- fascynująca piękność w segmencie E"
Witam, moze sie nie dopatrzylem w poprzednich postach, ale chcialem zapytac bo cos mi sie nie podoba. Autko kupilem z przebiegiem 129000 (na blacie oczywiscie ile ma tylko on wie), ale do sedna. Po podlaczeniu ECUFiatScan 1.2 badz opcja Odometer pokazywal 2 330 000, hmm 2 milionow raczej nie zrobila moja bella, natomiast teraz podpinajac sie z wersja 1.6 Odometr pokazuje nieco ponad 60 000. Czy ta opcja wogole dziala ??
W moim przypadku starsze wersje pokazywały z wielokrotnością 8,92 i z taką też rósł przebieg. Wersja 1.6 też mi mokazuje coś około 60tyś km. Według starej wersji jeżeli jest tak jak u mnie to wychodzi przebieg 261 210km. Na kliczniku mam 250tyś a odometer 1.5v pokazuje mi 2 230 000km. a v1.6 58 000km.
" - elegancka pomiędzy sportowymi
- sportowa pomiędzy eleganckimi
- fascynująca piękność w segmencie E"
jest już wersja 1.6. Z wersją 1.5 podłaczyłem się do auta za pierwszym razem.
Interfejs diagnostyczny OBD II kabel kabelek do Unidiag FiatEcuScan
Wszyscy piszą o niebieskim kablu kabelku od viakena,
ja się łączę (Unidiag i FiatEcuScan) też tym kablem:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=905595703
jak link wygaśnie szukaj:
"OBD1 OBD2 Interfejs diagnostyczny VAG KKL USB"
od http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=6351014
Kosztował mnie 33zł
Uwaga bo np: czarny kabelek od Viakena nie działa można go zainstalować tylko na sterownikach od Viakena. nie działa na sterownikach:
http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm CDM 2.06.00 WHQL Certified
(Możliwe że problem był w złych ustawieniach portu)
Ostatnio edytowane przez rydza ; 07-02-2010 o 14:58
Ja dałem za kabel 45 złoty, dziś go przerobiłem i airbagami sie łaczy bez problemu ale z absem nie chce zobacze jak to jest w wersji programu 1.6.
Pozdrawiam
Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa