Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: AR 147 1,9 jtd dziwne odglosy od turbiny silnika ? filmik.

  1. #1
    baks
    Gość

    Domyślnie AR 147 1,9 jtd dziwne odglosy od turbiny silnika ? filmik.

    Witam od pewnego czasu okolo 2 tygodnie slyszalem dziwne szumy przy obrotach 2000 wzwyz na poczatku myslalem ze takie odglosy pochodza z nowo zakupionach opon zimowych wiec troche to zignorowalem , po wjechaniu do garazu i dodowaniu pulsacyjnie gazu odglosy z okolic silnika apsolutnie w normie ,

    Podczas tego weekendu przejechalem okolo 400 i po powrocie zafundowalem alfikowi gruntowna myjke ( supper pakiet ) z myciem podwozia w pakiecie , ( przed wjechaniem na myjke autko bylo wychlodzone ) , po wyjechaniu z myjki wyskoczyl mi jakis blad kontoli pracy silnika ( czerwona lampka ) -- stalo sie to po dodaniu intensywnie gazu , natychmiastowe parkowanie na poboczu i wylaczenie silnika i ponowne jego wlaczenie po kilku minutach wykasowalo blad , myslalem ze wszystko oki ale pojawil intensywniejszy szum , dzwiek po dodawaniu gazu na kazadym biegu , przejechalem kolejne 15 km blad sie nie pojawil , po wjechaniu do garazu nagralem dzwiek silnika bo tu tez sie cos zmienilo

    dodam ze alfa ma 147 tys ostatnie 40 zrobilem ja przebieg pewny filtr powietrza i oleju jak i olej wymieniony tydzien temu , rura od ic ta u dolu jest nowa wymieniona w serwisie Alfy , przed wymiana filtrow sprawdzalem czy jest uklad szczelny nic sie nie dopatrzylem.


    te dzwieki na filmiku pojawily sie dzisiaj .
    http://www.youtube.com/watch?v=TaZTtW1LTmw


    zaraz jade przejecha sie jeszcze raz to moze nagram cos wiecej prosze o pomoc !!!!!


    Pozdrawiam baks


    dodam jeszcze ze z tematem Motor Control System Failure juz tez sie zaprzyjaznilem ale mi zalezy na interpretacji dzwieku z filmu

    ---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

    nagralem jeszcze filmik jak autko paracuje od spodu

    http://youtu.be/U1jX0Kf-dVg

    i mam takie wrazenie przy tym dziwnym dzwieku jak by pulsowala ruda dolotowa ! ta gorna hmm

    Prosze o opinie , i oczywiscie jak mu przywale na tloka to wyskakuje odrazu system obserwacji silnik i oczywiscie przymusowy postoj i wyloczenie i wlaczenie auta
    Ostatnio edytowane przez baks ; 13-11-2011 o 16:43

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    Siema mi sie coś wydaje ,że po prostu masz zalany silnik woda i dlatego takie dzwieki. ja kiedyś też tak miałem jak umylem silnik karcherem i od tamtej pory nie leje gdzie popadnie. poczekaj trochę aż wszystko wyschnie i powinno być ok. jakbyś miał dziure w dolocie od turbo to by był świst i kopcenie przy gazowaniu.

  3. #3
    baks
    Gość

    Domyślnie

    o tym niepomyslalem ;( ale to bardzo ciekawa teoria , hmm musze jutro podjechac do znajomego mechanika i rozkrecic uklad dolotowy zobaczymy co tam na filtrze siedzi , dzieki za wskazowke !

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Dokładnie - jakby woda bulgotałą gdzieś w dolocie. Jeżeli mocno zalałeś silnik dobrze byłoby gdybyś zwrócił jeszcze uwagę na filtr powietrza. Czy sobie go nie zapieprzyłeś. Pozdrawiam i powodzenia...

  5. #5
    baks
    Gość

    Domyślnie

    hmmm dziwne to bylo ale zniklo samo z siebie testuje autko od dwuch dni na pelnym gwizdku ! i nic wszystko tak jak bylo wczesniej ! hehe no nic supper bo chce robic na wiosne chipa !

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie silnika (wykres+logi+filmik)
    Utworzone przez macieqy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 18:24
  2. [159] Dziwne odglosy ze sprzegla
    Utworzone przez tommy288 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 14:48
  3. [159] Dziwne odglosy w kole
    Utworzone przez tomek 42 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 15:54
  4. Dziwne odglosy z wydechu...AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:21
  5. dziwne odglosy z silnika 2.4jtd
    Utworzone przez mouzes w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 10:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory