Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: średnio-średnia

  1. #31
    TheRealDeal
    Gość

    Domyślnie

    Jedyne co ma sens to dynamo aktywne przy hamowaniu, cała reszta to fanaberie moim zdaniem.

  2. #32
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Cenowo nie tak tragicznie ale zastanawiam się nad samą trwałością. Ale skoro dają taką gwaranję to może wytrzymuje tyle. Przy popularnych akumulatorach (np li -jon) przyjmuje się że wytrzymują ok 1000 cykli ładowania. Gdyby odnieść to codziennego naładowania i rozładowania to 3 lata i koniec. Widać w tym aucie występuje to rzadziej i napęd aku to tylko "wspomagacz" robiący poniekąd za KERS. No i kiedy akumulator podlega gwarancji czy jak ma mniej niż 90 % sprawności czy np 25%? Tak czy inaczej 10 lat to dosyć odważne posunięcie producenta.
    Ale w ogóle idea auta spalinowo elektrycznego jest chyba OK -szczególnie w korkach. Mimo start& stopów itp silnik chodzi sporo na jałowych a tak możnaby przeskakiwać kawałki od świateł do świateł jak melexem i dopiero na jakiejś sensownej drodze włączałaby się spalinówka.
    Właśnie troszkę się tej baterii boje - czy wydajność tego będzie różna w zime i w lato ? Ale widać że Toyota jest pewna swego - niedawno wsadzili ten napęd do popularnego Aurisa

    http://www.toyota.pl/cars/new_cars/auris/index.aspx

    Co ciekawe w dobrej wersji ten Auris kosztuje bagatela 113 000 A CT200h fakt że z 2011 roku w wersji Comfort (która jako że to Lexus jest bogatsza i lepiej wykończona) kosztuje 127 000
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Może widziałeś Q7 z rozłożonymi dodatkowymi fotelami dla 6 i 7 pasażera ?? W X6 fajnie się siedzi na przednich fotelach , na tyle miałem lekką klaustrofobię przez tą opadającą linie dachu ( do tego ja mam spore gabaryty) .Bagażnik 570 l też nie jest żle ,kolega lata tym po towar do Włoch i mówi że miejsca pod dostatkiem dla jego potrzeb ( zmienił z BMW 520 D kombi MY2008) . Odnośnie MiTo i Giulietty trochę ich już jeżdzi na ulicach ,mysle że sumując oba modele to codziennie widuję 2-3 egzemplarze .
    Nie, widziałem w wersji 5-osobowej. Nie mówię, że jest wielkości bagażnika w Gtv (swoją drogą chyba tylko Włochów stać na taki "ekscentryzm" ), ale przy rozmiarach zewnętrznych auta nie powala na kolana, jest dość długi i szeroki, ale raczej płytki. A przecież takiego auta nie pakuje się po dach .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atl^ntis Zobacz post
    Ale macie problemy, kupił auto bo mu się podoba i jest na czasie i tyle.
    A reszta to pierdologia i ideologię jaką się chce może każdy dorobić, od bagażnika na dachy Q7 do schowka na rękawiczki w Astonie. No.
    Prosto krotko i na temat
    tygrysio tez ma racje - nie wiem po co sie czepiacie tego ze ktos inny ma odmienny gust i zlozeczycie na wybory innych dyskredytujac ich przy tym (choc widze ze to generalna przypadlosc niektorych dyskutujacych na forum i TTTM ze generalnie ciezko zaakceptowac fakty typu: ze ktos wybiera diesla a nie benzyne, ze ktos wybiera nowsza alfe a nie sprzed 1980 ze woli SUVa a nie kombi, ze dzieci nazywa Julia a nie Stanisława czy Ryszarda itp.

    Ja lubie SUVy po porstu podobaja mi sie, kombi nie, ale szkoda mi czasu wynajdywac jakis pierdow i uzasadnien dlaczego ktos wybral SUVa a nie kombi, coupe, czy sedana...
    Ma X6 i chce se wozić trumne na dachu ? niech se wozi !
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 23-01-2012 o 13:02

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,317

    Domyślnie

    Niby wszystko fajnie, ale SUVy:
    a/ spalają więcej paliwa, więc szkodzą środowisku (i dlatego ja muszę jeździć 1.4, zamiast wolnossącym 2.5 );
    b/ zajmują więcej miejsca, co przy obecnej przestrzeni parkingowej w centrach miast jest jednak problemem... wzdłuż chodnika może zaparkować 6 SUVów albo 7 Julek
    c/ chciałbym sobie np. kupić MiTo i nie być zestresowany, że po moim ważącym 1.1 tony autku w razie "czołówki" przejedzie (dosłownie) ważące 2.3 tony Q7 ze zderzakiem na wysokości mojego nosa, które troskliwy ojciec kupił z myślą o bezpieczeństwie rodziny, no bo "duże to bezpieczne"
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Widze ze nadal masz problem z zaakceptowaniem ze ktos wybiera SUVy, patrzac przez pryzmat swoich wyborow
    Moze SUV na miasto to taki sobie wybor, ale kupujacy raczej powinien to uwzgledniac przy swoich decyzjach zakupowych, a jak nie uwzglednia to rzeczywistosc to zweryfikuje, nie mozna mu natomiast odbierac prawa wyboru.
    Polityka w jakis sposob przez podatki tez moze ksztaltowac decyzje, wieksze auto, wieksze podatki...
    Miejscem parkingowe to raczej problem nabywcy i musi miec tego swiadomosc kupujac "czolg" - pozostaja miejsca platne i strzezone parkingi gdzie miejsce przewaznie sie znajdzie.
    Co do spalania SUVy tez dotknely eko-wynalzaki i spalanie rowniez idzie w dol. Nie mozna tez odmowic ze ktos sie kieruje bezpieczenstwem i wybiera wieksze - mocniejsze auto.

    Podejrzewam ze nie znajdziesz oficjalnych danych ze nowe SUVy bardziej szkodza srodowisku niz inne auta.
    W Niemczech zielone plakietki obowiazuja a SUVy jakos przechodza badania pod katem znaieczyszczenia i sa dopuszczane do ruchu w centrum miast (ok tam maja wiecej przestrzeni do parkowania, moze i tego doczekamy u nas w sensie parkingi podziemne...).
    ( Choc generalnie coraz wiecej osob sie przesiada i zostawia auta na obrzezach i korzysta z transportu publicznego zamiast sterczec w korkach

    Jesli sie z tym nie zgadzasz pozostaje formalna inicjatywa i zalozenie lobby anty-SUVowskie
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 23-01-2012 o 14:13

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    Nie mozna tez odmowic ze ktos sie kieruje bezpieczenstwem i wybiera wieksze - mocniejsze auto.
    Stąd już prosta droga do tego, żeby niedługo kupować Pantery z demobilu do poruszania się po drodze... Trochę tak, jak w Stanach, gdzie posiadanie broni jest legalne... Skoro sąsiad ma pistolet, to ja dla pewności kupię strzelbę .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #38
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    A z takiego myślenia to już prosta droga do tego by zabronić budować powiedzmy domy jednorodzinne - bo przecież wystarczy 20m2 na osobę czyli każdy ma kupić małe mieszkanie - bo dom:

    a/ zajmuje więcej miejsca - a ziemia nie jest z gumy - przez co zapewne inni muszą mieszkać malutkich mieszkankach
    b/ spala więcej gazu na ogrzewanie (przez co może go zabraknąć dla Pana który kupuje w butli na biwak)
    c/ do wykończenia domu ktoś zużywa 250m2 parkietu - i przez to ktoś inny zapewne musi kupić stół z plastiku.

    Panowie nie dajmy się zwariować A co to interesuje tego kto dba o bezpieczeństwo swojej rodziny (i kupuje SUVa) że ktoś inny na drodze mniej o nie dba. Ciekawe czy potencjalny klient nawet na mały samochód analizuje bezpieczeństwo rowerzysty i na tej podstawie zamiast auta kupuje skuter.
    To nie jest w interesie kupujących SUVy tylko w interesie prodecenta małych aut by należycie o to dbał. A to że praw fizyki i tak się oszukać nie da to inna sprawa.
    Dla mnie większym stresem są TIRy które poruszają się po naszych drogach - i są niewspółmniernie większym zagrożeniem. A jakoś ludzie dalej małe auta kupują i nie żyją w związku z tym w większym stresie.

    Zamiast demokracji zróbmy socjalizm Czemu nie Ja jednak wolę to pierwsze - jako kogoś stać, podoba się, potrzebuję - to kupuję i tyle A jak mu mało miejsca to sobie zakłada bagażnik na dach.
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 24-01-2012 o 00:25
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

Podobne wątki

  1. Witam średnio optymistycznie :)
    Utworzone przez ck82 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 17:01
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 23:05
  3. [159] Ile średnio wytrzymuje fabryczne sprzęgło w 2,4jtdm?
    Utworzone przez grzesk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 14:53
  4. jaka średnia wydechu do 1,9 jtd 115km pod mody?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 16:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory