Moim zdaniem przed wyceną bez sensu wydawanie jest tych 150zł. A może stanie się CUD i wycena będzie OK.
Jeśłi masz zamiar robić przez warsztat to upoważnij go do rozliczeń z ZU.
Po co płacić komuś, za to co zrobi rzeczoznawca PZU ? Wycene masz na podstawei jednego z programów - które i tak licza z różnicą kilku groszy.
Trzeba przypilnować na wycenie, żeby wypisał to co jest nie tak i tego sie trzymać.
Później jak dostaniesz wycene - na bank nie bedziesz miał oryginału tylko zamienniki z Polcaru - napisz mu mejla, że chcesz oryginalne inaczej bedziesz sie odwoływał. Wszystko co da rade zalatw mejlowo z likwidatorem - jak już nie bedzie chciał czegośc nachalnie doliczyć, wtedy piszesz oficjalne pismo z odwołaniem, w którym punktujesz czego jeszcze się domagasz.
Poczytaj na forum- ze masz prawo do naprawy do 100% wartości i to na oryginalnych częściach.
147 powodów do zadowolenia
Spokojnie panowie poczekajmy na wycenę Odison na pewno nam napisze ile policzyli i obym był w błędzie...
Na pewno wartość pojazdu sprzed szkody będzie nie do końca satysfakcjonująca, ale niestety nie zawsze auta które mamy mają taką wartość wynkową którą chcielibyśmy aby miały...
Co do amortyzacji: bywa uzasadniona w przypadku pojazdów starych z nieudokumentowaną przeszłością i w przypadku braku udokumentowania naprawy po szkodzie. Powód? art 824 KC- zakaz wzbogacenia na ubezpieczeniu, choć z racji tego iż jest mocno przeciwstawny do art. 363 KC bywa oddalany przez sądy.
ten wyrok nie jest prawomocny
W przypadku wyroków SN nie ma mowy o uprawomocnieniu się wyroku. Postanowienia SN mogą otrzymać moc zasady prawnej:
Sądy są zobowiązane do stosowania się do uchwał SN w przypadku sprawy której dotyczą te uchwały. Uchwała o której mowa dotyczy zapytania RzU:Art. 61 § 6. Uchwały pełnego składu Sądu Najwyższego, składu połączonych izb oraz składu całej izby z chwilą ich podjęcia uzyskują moc zasad prawnych. Skład siedmiu sędziów może postanowić o nadaniu uchwale mocy zasady prawnej.
Więc uchwała SN jest obligatoryjna...Czy w świetle art. 363 § 1 k.c. w związku z 361 § 2 k.c., poszkodowany dochodzący roszczenia w ramach odpowiedzialności gwarancyjnej zakładu ubezpieczeń z tytułu umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych może domagać się w przypadku uszkodzenia pojazdu mechanicznego, w którym zachodzi konieczność wymiany uszkodzonych części, aby należne odszkodowanie zostało ustalone w oparciu o ceny nowych części bez potrąceń amortyzacyjnych?
Sie rozpedzilem i przeoczylem ze to nie SA, pomylily mi sie prawy
jednakże:
jest w przytoczonym wyroku nawiązanie do art 824 KC o którym pisałem i amortyzacja będzie stosowana.
eot, czekamy na wycene