Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 132

Temat: Rozbieganie silnika - turbo diesel

  1. #91
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ano, gdybym o tym nie wiedzial, to pewnie bym uciekl z obawa, ze to wybuchnie

  2. #92
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    marcingoleniow
    dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie.
    No i czy mi się to tylko wydaje, czy przy "wyjącym" silniku i pod wpływem adrenaliny/strachy/itp było by się w stanie wsadzić tam łapę i pociągnąć za tą rurę? Aż takiego dobrego dojścia do niej nie ma by "ze spokojem" ją wyrwać.
    Trudno...trzeba się modlić lub dbać o auto, a takie coś raczej się nikomu z Nas nie przydarzy ;p

  3. #93
    Użytkownik Romeo Avatar lukas_po
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz - okolice
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 150KM '07 Carbonio Black
    Postów
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    To jest ta rura i to miejsce gdzie teoretycznie można by było pociągnąć żeby odciąć dopływ oleju do dolotu


    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Olej jest pod ogromnym ciśnieniem pompowany przez turbinę do interkulera a potem do przepustnicy, kolektora dolotowego i do cylindrów.
    Następnie cały ten olej ze zerwanej rury ląduje na Tobie, parzy Ci ręce i twarz, raczej kiepski scenariusz się rysuje. Moim zdaniem najszybszą reakcją byłoby zablokowanie hamulca, wysoki bieg i strzał ze sprzęgła, uda się lub nie. Jak zaczniesz otwierać maskę i zastanawiać się co i jak pociągnąć to będzie już dawno po ptakach (silnik ugotowany).

  4. #94
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 146 1.6 Boxer, GT 1.9 jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Zdejmij pasek od spodni, przeciągnij przez rurę, na jej koniec narzuć jakąś szmatę potem oddal się na odległość paska oraz ciągnij. Przez tą rurę nie lecą hektolitry oleju (ponieważ w układzie jest niecał 4.4 litra).
    Jeśli ktoś się boi to może poczekać aż samo zgaśnie. Wrzucając wysoki bieg przy takich obrotach koszty naprawy mogą się jeszcze zwiększyć- zależy czy sprzęgło da radę.

    Pozdr.

  5. #95
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    ja może ugryze temat z innej strony

    poprawcie mnie jeśli się myle, turbo wywala olej do dolotu tak? następnie on trafia do zaworu EGR który ładuje go spowrotem do silnika i ten olej, syf i mieszanka wszsytkiego lata cały czas w obiegu przed chwilą opisanym? to że częśc spalin normalnie ucieka wydechem to oczywiste dla mnie chodzi mi tu o funkcjonowanie zaślepek EGR i wycinanie EGRa, czy w takiej sytuacji nie ma mowy o chorobie wściekłego Diesla? Czy jeśli ktoś nie ma zaślepek nie wystarczy zzamknąć ręcznie kalpki od przepustnicy? chodzi mi o nie dosłownie ręcznie tylko manualnie pchnąć czymś klapke, u mnie jest ona jak na wyciągnięcie ręki, mówie o 1.9 16v 140km

    jak cos poprawcie mnie bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem zasade działania choroby wściekłych Diesli
    Ostatnio edytowane przez mgrMafia ; 24-04-2014 o 09:06

  6. #96
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpio Zobacz post
    marcingoleniow
    dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie.
    No i czy mi się to tylko wydaje, czy przy "wyjącym" silniku i pod wpływem adrenaliny/strachy/itp było by się w stanie wsadzić tam łapę i pociągnąć za tą rurę? Aż takiego dobrego dojścia do niej nie ma by "ze spokojem" ją wyrwać.
    Trudno...trzeba się modlić lub dbać o auto, a takie coś raczej się nikomu z Nas nie przydarzy ;p
    Pokazałem jedynie o, którą rurę chodzi...... choć powiem szczerze,że nie wiem czy miałbym tyle odwagi aby ja urwać (gorący olej) . Pomysł z paskiem i szmatą jest myślę niezbędny żeby w ogóle próbować wyszarpnąć tą rurę. Najlepszy byłby długi sznurek aby jak najdalej odejść od samochodu. Oczywiście tak sobie teoretyzuje. Nikogo nie namawiam na zrobienie tego. W pierwszej kolejności próbował bym zdusić auto na trzecim lub piątym biegu.

  7. #97
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgrMafia Zobacz post
    jak cos poprawcie mnie bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem zasade działania choroby wściekłych Diesli
    Mówimy o sytuacji gdy olej cieknie od strony zimnej - wtedy zasysany jest bezpośrednio do cylindrów i spalany. EGR nic do tego nie ma.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #98
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvmkrkw Zobacz post
    Witam
    Mnie, niestety wczoraj to się przydarzyło
    Może to będzie szczęście w nieszczęściu, po ok. 15s alfa sama zgasła, może klapa zadziałała?
    Wcześniej żadnych objawów nie było, wycieków brak, olej na bagnecie niedawno sprawdzany, poziom w porządku.
    Pewnie koło środy będę wiedział więcej, podzielę się informacjami.
    Na razie pozostaje mi iść na klęczkach do Częstochowy i gorąca modlitwa...
    Jak tam silnik? Modlitwy wysłuchane?

  9. #99
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120km, Focus mk2 1.6 tdci 90km
    Postów
    101

    Domyślnie

    pasek od spodni good idea. ALE...w takiej sytuacji musimy najpierw mieć ten pasek xD Po drugie...jest czas na wiązanie rury paskiem...szukanie szmatek itp? Po trzecie...koszt naprawy calutkiego sprzęgła zapewne jest dużo mniejszy niż koszt naprawy połowy silnika(chyba)... Po czwarte...wole być poparzony niż mieć uszkodzony poważnie silnik ;p Wszystko dla belli!

  10. #100
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpio Zobacz post
    ...koszt naprawy calutkiego sprzęgła zapewne jest dużo mniejszy niż koszt naprawy połowy silnika(chyba)...
    Ja widziałem na własne oczy zablokowaną skrzynię przez taki manewr. Okazało się, że skrzynię zablokował kawałek koła zębatego. Sprzęgło miało zmielone i spalone okładziny. Dwumas i docisk miał rysy głębokie na jakieś 1-2 mm od nitów, bo silnik widać miał dość wysoki moment obrotowy i sprzęgło go nie utrzymało. Pewno po strzale ze sprzęgła najpierw padła skrzynia i zablokowanie spowodowało tą masakrę. Ciężko powiedzieć co było pierwsze. Silnik też nie wytrzymał. Wtryski od strony cylindrów praktycznie stanowiły jedną całość z głowicą. Jeden tłok i cylinder pęknięte. Do wymiany poszedł komplecik - skrzynia, silnik i nówka komplet sprzęgła
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [159] Uruchomienie silnika, diesel
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 17:41
  2. choroba "wściekłych Diesli" czyli rozbieganie się silnika
    Utworzone przez groszekk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 11:25
  3. [145] obrotomierz turbo diesel
    Utworzone przez drakon-00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2009, 23:01
  4. Olej SELENIA TURBO DIESEL
    Utworzone przez sqadak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory