Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1161
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Spróbować zawsze można
    Ja też wrzuciłbym ogłoszenie gdzie się da, a nuż znajdzie się chętny nabywca.

  2. #1162
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Ja też wrzuciłbym ogłoszenie gdzie się da, a nuż znajdzie się chętny nabywca.
    Nie wiem, jak rzecz wygląda na poszczególnych większych portalach zagranicznych, ale jeśli wystawianie jest odpłatne, jak w Polsce, to jednak jest to pewien hamulec.

    Ty masz Gtv z Busso, więc już można próbować, ale imho rozsądnie w swym ostatnim poście wypowiedział się Kolega Draak.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 15-08-2017 o 20:01 Powód: Poprawiłem pisownię nazwy użytkownika

  3. #1163
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,373

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    ...
    nie wystarczy. ja olej wymieniałem co 5000km i to dobry - valvoline vr1.
    problemem u mnie okazała się pompa oleju, która doprowadziła do obrócenia się panewki.
    w efekcie silnik musiał zostać wyremontowany (bo używany to już miałem i chciałem zrobić to porządnie, choć tanio nie było).

    jak zapobiegać? wymienić pompę oleju na nową, wymienić panewki na nowe. najpóźniej po przebiegu 150 tys. km. łącznie max 1000zł, a jest spokój na kolejne lata.
    ja tego nie zrobiłem, choć tomek seliga mi to doradzał kilkukrotnie.
    To każdy TS owiec powinien w ramkę wziąć - takie same mam doświadczenia (własne) i informacje.
    Panewki są tylko efektem, a nie problemem. Można sobie je same wymieniać ale to nic nie da bo:
    - pompa oleju - rozlatuje się kółko zębate centralne
    - jest kilka miejsc gdzie mimo sprawnej pompy może uciekać ciśnienie oleju : łożyskowanie wałków balansujących oraz natryski na denka tłoków. No i oczywiście panewki wału.
    Olej sobie można i co 1tys km zmieniać i guzik to pomoże na brak ciśnienia spowodownany pompą lub ucieczkami tego ciśnienia w miejscach j.w.
    - w zasadzie nie wiem czy Gtv mają wsk ciśnienia oleju i jeśli tak to na ile można na nim polegać ? jak nie mają to pierwsza rzecz do montażu w TS.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 15-08-2017 o 19:44

  4. #1164
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    w zasadzie nie wiem czy Gtv mają wsk ciśnienia oleju i jeśli tak to na ile można na nim polegać ? jak nie mają to pierwsza rzecz do montażu w TS.
    Czy czujnik na filtrze oleju wystarczy. A może jest specjalne miejsce na czujnik oleju?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  5. #1165
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    jak zapobiegać? wymienić pompę oleju na nową, wymienić panewki na nowe. najpóźniej po przebiegu 150 tys. km. łącznie max 1000zł, a jest spokój na kolejne lata.
    A czy wiek auta i silnika ma tu znaczenie?
    Chodzi mi o przypadek, gdy przebieg TS ma niewielki, a lat dużo.

    Np. w GT wymieniałem niedawno rozrząd, bo chociaż przebieg nie wzywał do wymiany, to jednak producent zaleca wymianę tego elementu co 5 lat.

  6. #1166
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Czujnik oleju nie wystarczy. Zaświeci się zbyt późno lub w ogóle, jak u mnie.

    Przebieg...awarie TS zdarzają się już przy przebiegach rzędu 120-150 tys. km (u mnie 160 tys. km i to przebieg potwierdzony, przez 14 lat serwisowana w jednym ASO).

  7. #1167
    Użytkownik Świeżak Avatar .Michał.
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS
    Postów
    102

    Domyślnie

    Idzie gdzieś dostać tę pompę oleju nową albo regenerowaną w normalnych pieniądzach?

  8. #1168
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Michał. Zobacz post
    Idzie gdzieś dostać tę pompę oleju nową albo regenerowaną w normalnych pieniądzach?
    kupowałem z Włoch, niestety nie pamiętam ile kosztowała, ale dużo mniej niż w polskim ASO

  9. #1169
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,373

    Domyślnie

    Pompa oleju- tanifiat allegro 800zl z faktura nowa oryg.
    W Anglii AHMotosports jak nazwy nie przelrecilem - sama zebatka ponoc bardziej wytrzymala cos 100 funtów? Nie pamiętam ale do cywila spokojnie sama pompa.
    Czujnik swieci od 0.3 bara . Jak nago sie rozleci pompa jak u mnie to niby wystarczy. Zgasilem i tylko troche jedna panewja przytarta byla. A w pompie kawałki zębatki. Ale jak sa spadki ciśnienia wczesniej to tylko wskaźnik, 3 stowki dość przyzwoity i troche spokoju mamy.
    Ewentualnie co jakiś czas u mechanika sprawdzać manometrem warsztatowym ale ważne - po porządnym rozgrzaniu oleju. U mnie jak na walkach balans uciekali cisn to bylo max 3 bary na 6 tys Obr a na jałowych poniżej 0.5.
    Testuje TSa na torowy tylko użytek i odpukać po porządnym poskladaniu chodzi super.

  10. #1170
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Pompa oleju- tanifiat allegro 800zl z faktura nowa oryg.
    W Anglii AHMotosports jak nazwy nie przelrecilem - sama zebatka ponoc bardziej wytrzymala cos 100 funtów? Nie pamiętam ale do cywila spokojnie sama pompa.
    Czujnik swieci od 0.3 bara . Jak nago sie rozleci pompa jak u mnie to niby wystarczy. Zgasilem i tylko troche jedna panewja przytarta byla. A w pompie kawałki zębatki. Ale jak sa spadki ciśnienia wczesniej to tylko wskaźnik, 3 stowki dość przyzwoity i troche spokoju mamy.
    Ewentualnie co jakiś czas u mechanika sprawdzać manometrem warsztatowym ale ważne - po porządnym rozgrzaniu oleju. U mnie jak na walkach balans uciekali cisn to bylo max 3 bary na 6 tys Obr a na jałowych poniżej 0.5.
    Testuje TSa na torowy tylko użytek i odpukać po porządnym poskladaniu chodzi super.
    Masz może typ wskaźnika ciśnienia i miejsce zamontowania, zarówno czujnika w silniku jak i wskaźnika żeby nie rzucało się w oczy.
    Może ktoś zamontował zamiast np. zegarka w konsoli środkowej - zdjęcia mile widziane.

    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory