Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #12811
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał PePeline Zobacz post
    ale to co? kupiłeś, nie kupiłeś? .

    Właśnie szkoda, że w tym wątku osoby wrzucające pytania później milkną i nie piszą czy dane auto oglądały, kupiły czy coś tam innego.
    Jak auta nie ma już na ogłoszeniu to po co dociekac? ;p niepotrzebna historia skąd, co i za ile zostawiona w internetach ;p

  2. #12812
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    :)
    Postów
    25

    Domyślnie

    Hej interesuje się zakupem pewnej brery jej nr vin to ZAR93900005005333
    Czy ktoś mógłby mi pomóc sprawdzić co to za sztuka

  3. #12813
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Raforza
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v Disinctive-High
    Postów
    38

    Domyślnie

    Witam. Panowie co powiecie o tej sztuce? Byłem osobiście pooglądać i pojeździć, nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń, dziurka w kanapie, tudzież przetarcie. Gneralnie jestem zielony z diesli, zawsze benzyna. Nie kopci, równo ciągnie, sprzęgło się nie ślizga. DPF, EGR i klapy wirowe na swoim miejscu. Obejrzałem listwę klap wirowych i w dobrym stanie. Jutro chciałbym jechać do ASO przetrzepać BELLE. Dodatkowo sprzedawca w ramach ciężkich negocjacji dorzuca komplet czarnych alufelg 17" z ogumieniem letnim w bardzo dobrym stanie. Co powiecie?
    olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-prywatnie-CID5-IDetIfz.html#ca308f5ff3

  4. #12814
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    mazda 323f, alfa 159 2.2, alfa 147 1.6ts
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cześć, ja ze swojej strony polecam skorzystać przy zakupie z usług użytkownika skopek.
    Oferuje profesjonalne sprawdzenie auta przed zakupem: sprawdzenie całego auta czujnikiem lakieru (również wewnątrz), sprawdzenie spasowania elementów karoserii, wnętrza, jazda próbna (silnik, przeniesienie napędu, hamulce itp.), podpina auto pod komputer i dostajemy info odnośnie błędów (również nieaktywnych), interwencji napinaczy pasów, poduszek, statusu centralki ABS, ESP i wiele, wiele innych informacji. Po oględzinach wszystko przesyłane jest w formie czytelnego raportu wraz z dokumentacją zdjęciową. Facet zna się na rzeczy (pracuje w grupie FCA).
    Mi zaoszczędził sporo czasu i nerwów.

  5. #12815
    Użytkownik Świeżak Avatar Homar
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm2 170KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał PePeline Zobacz post
    ale to co? kupiłeś, nie kupiłeś? .

    Właśnie szkoda, że w tym wątku osoby wrzucające pytania później milkną i nie piszą czy dane auto oglądały, kupiły czy coś tam innego.
    Oczywiście ze nie szukamy dalej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #12816
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    29

    Domyślnie

    Witam,
    warto zainteresować się tą Alfą?
    alfafun.pl/alfa-romeo-159-1-9-16v-150-km-sedan-skora-nawigacja-pdc/

    Ktoś kupował auto od tego gościa? Godny zaufania?
    Ostatnio edytowane przez bodziocx15 ; 19-03-2016 o 11:46

  7. #12817
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    szukam
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam

    możecie zerknąć na ten egzemplarz? Sam zauważyłem krzywy znaczek 1,9 na klapie. Może ktoś był i oglądał

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-lifting1-9-jtdbezwypadkowa-ID6yezp7.html

  8. #12818
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patricko
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Ślunsk
    Auto
    Brak
    Postów
    30

    Domyślnie

    Witam Panie i Panowie. Kiedyś miałem tu konto, ale chyba zmienił się silnik forum i wszystko poszło...
    W każdym razie witam ponownie

    Kiedyś mój staruszek miał Alfę 156 SW z silnikiem 2,4 JTD, rocznika już nawet nie pamiętam, w każdym razie sprzed liftu, wersja Distinctive.
    Ogólnie autko było świetne i jeździło mi się nim genialnie, to w sumie od niego rozpoczęła się moja pasja do Alf.

    W końcu chciałbym sobie sprawić swoją własną furkę, Giulia początkowo będzie kosztować nie mniej niż 40,000€ z salonu, więc na nią nawet nie patrzę, a zanim używki będą w znośnych cenach to poczekamy z parę lat.
    Chociaż gwarantuję, że trakcja i balans w tym samochodzie to po prostu czysta poezja (mówię to z własnego doświadczenia z tym autem). W środku szału nie ma, ale może do momentu wydania wersji finalnej poprawią jeszcze to i owo.

    Wracając jednak do tematu, to interesuje się przede wszystkim silnikami diesla. Początkowo patrzyłem w stronę 2,4 JTD, ale czytałem sporo opinii że jednak w 159 ta jednostka miała sporo problemów i była dość awaryjna? Ogólnie najwięcej pozytywnych opinii zbiera silnik 1,9 JTDM, jednak jak u niego z dynamiką? Czuć kopa w samochodzie czy jednak do 2,4 mu daleko? No i przede wszystkim która wersja? Bo są z tego co wiem 8V i 16V jeśli mnie pamięć nie myli. Teoretycznie patrzyłbym się na 16V, ale może jest coś o czym nie wiem? No i przede wszystkim rocznik? Wiadomo, że im nowszy tym lepszy (tak?), ale jednak stać mnie póki co na te starsze roczniki, więc te po 2010 raczej odpadają.

    Nie wiem na co jeszcze zwracać szczególną uwagę? Interesuje mnie bardziej sedan, jako że kombi mi nie jest potrzebne, a i sedan w 159 znacznie bardziej mi się podoba.

    Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi. Jeśli zadałem pytanie w złym temacie to przepraszam

  9. #12819
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar absynt_
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jarosław, Łaziska Górne
    Auto
    159 2.0 JTDM SPORT PLUS 2011
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patricko Zobacz post
    Witam Panie i Panowie. Kiedyś miałem tu konto, ale chyba zmienił się silnik forum i .......
    Ogólnie najwięcej pozytywnych opinii zbiera silnik 1,9 JTDM, jednak jak u niego z dynamiką? Czuć kopa w samochodzie czy jednak do 2,4 mu daleko? No i przede wszystkim która wersja? Bo są z tego co wiem 8V i 16V jeśli mnie pamięć nie myli. Teoretycznie patrzyłbym się na 16V, ale może jest coś o czym nie wiem? No i przede wszystkim rocznik? Wiadomo, że im nowszy tym lepszy (tak?)
    Nie mając konta też mogłeś czytać. Wszystko o co pytasz było opisane kilka razy.Ja cały czas czytałem i czytam. Mój wybór: 2.0 JTDM Pozdro.

  10. #12820
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patricko
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Ślunsk
    Auto
    Brak
    Postów
    30

    Domyślnie

    Ja wszystko rozumiem i domyślam się, że to pytania poruszane sporo razy. Jednak przebijać się przez ponad 1200 stron to jednak ponad moje siły i możliwości czasowe
    Nie oczekuję też litanii, kilka prostych odpowiedzi na proste pytania i wszyscy będą zadowoleni Chyba, że ktoś ma obcykane już forum, to niech po prostu naprowadzi.
    Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory