Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #13101
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Tak to jest skóra, fotele z TI bardziej mnie zastanawia co tam wisi przy kierownicy. Swoją drogą jak handlarz nie rozróżnia skór od weluru i pisze, że stan idealny...to ja bym się zaczął zastanawiać...hehehe

  2. #13102
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazik Zobacz post
    Oglądał ktoś tę sztukę? Do małych napraw lakierniczych + podrapane niektóre plastiki w środku ale myślę, że da się je uratować. Biorąc pod uwagę mankamenty wizualne cena uczciwa jak za wersję TI. Ciekawe jak silnik i reszta mechaniki. Zastanawiam się czy warto w ogóle jechać ją obejrzeć.
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6ymact.html
    Odpuść sobie.Zadrapana z wszystkich stron.Srodek też zużyty.Sama kosmetyka pochłonie kupe kasy i czasu.Nie wiadomo jak mechanika ale cudów za tą kase sie nie spodziewaj.Pamiętaj że to 2.4 i nie ma tu mowy o kompromisach.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  3. #13103
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brak
    Postów
    205

    Domyślnie

    Dodam ze immobiliser jest zepsuty i auto jest jak to powiedzial gosciu "u medyka" wymieniaja plytke od immo i ogolnie robia zeby to bylo sprawne

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  4. #13104
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rav3k Zobacz post
    Witam, jako że ktoś wczoraj zajumał mi spod nosa Alfę pod Poznaniem to dzisiaj znalazłem inną... id ogłoszenia na OLX: 227807765. Może ktoś się wypowiedzieć na temat tej alfy? Z tego co się dowiedziałem sam głowica nigdy nie pękła ani nie byla spawana - były zmieniane szpilki kolektora, usuwane klapy wirowe, czujnik położenia wału i tyle. Boli mnie brak tempomatu i grzanych siedzeń (w zimę na skórach ciężko usiedzieć nim sie dupa zagrzeje)... Otrzymałem od właściciela parę dodatkowych zdjęć - stan środka wydaje się być OK, zderzak z przodu delikatnie nie pasuje do lampy (strona od kierowcy) ale na prawdę delikatnie, z tym że właśnie w tym nadkolu jest dziura wielkości banknotu 100 zł. Czy ktoś może ewentualnie w tygodniu podjechać ją zobaczyć z czystej ciekawości? Jeśli będzie ok to w sobotę pojechałbym sam osobiście (choć mam dość spory kawałek) do ustronia ją obejrzeć i ew. bym ją zakupił...
    Dodatkowe informacje od właściciela:

    Witam,

    Bardzo wiele pytan juz bylo dzis zadanych na wszystkie odpowiedzialem.

    No ale dobrze wiec tak:
    Zderzak to skutek tego o czym wspomnialem i nie chodzi tu o spasowanie ale o uszkodzenie jednego zaczepu ktory wchodzi w slizg , przy okazji jak juz widzial pan na zdjeciu uszkodzone zostalo nadkole i ta rysa na drzwiach , wszystko z jednego zdarzenia.

    DPF - jest i dziala poprawnie

    Nie byl przegrzany i sie nie przgrzeal.

    Samochodem zrobilem nircale 30tys km.

    Jestem jego czwartym wlascicielem , z czego trzecim w Polsce(od 2012)

    opony -aktualnie sa zimowe Nokian w b/dobrym stanie , natomiast jak sie wyrobie to zaloze letnie (mam je w Wisle u ojca) jezeli nie to po prostu dolacze je do auta.

    Navi jak widac nie ma

    Xenonow takze nie ma.

    Mysle ze to jest schemat pytan zadawanych wszystkim sprzedajacym poniewaz wiele pytan sie powiela z tym co juz bylo mowione,

    Pozdrawiam



    4 właściciel? troche ich dużo....

    Cena wydaje się bardzo dobra, wygląda też dość ok. 4 właścicieli...hmm...3 w Polsce przez 4 lata...? Bardziej bym się zastanawiał nad tą kwestią zamiany, kiedy widzę "zamian" i to na deasla do 2.0 to mi się jakoś lampka zapala.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Rav3k Zobacz post
    Dodam ze immobiliser jest zepsuty i auto jest jak to powiedzial gosciu "u medyka" wymieniaja plytke od immo i ogolnie robia zeby to bylo sprawne

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

    Dokładnie to raczej porażka, jemu już raczej i "medyk" nie pomoże. Po za tym jak popatrzysz na ceny w Szwajcarii to zrozumiesz, że ta AR musiała być tam już chyba ze złomowana. Do tego cło, akcyza, przywóz i zysk handlarza...oj słabo to widzę

  5. #13105
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    e500 w211
    Postów
    264

    Domyślnie

    Wymiana oleju w automacie to 1000 zł?[/QUOTE]

    zupelnie tyle samo zaplacilem za ta usloge w aso mercedesa

  6. #13106
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    156SW 2.4 JTD Sportpack
    Postów
    26

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za rzeczowe odpowiedzi W takim razie odpuszczam ten egzemplarz. Jakby ktoś miał info o jakiejś 159SW 2.4JTD na sprzedaż, w dobrym stanie to proszę o kontakt ze mną. Najchętniej wersja TI. Szukam od jakiegoś czasu ale ciężko coś sensownego znaleźć.

  7. #13107
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Poza tym 131k z 2007 roku ? To ile jest zdjęte z budzika ? 100-150k ?

  8. #13108
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brak
    Postów
    205

    Domyślnie

    Gosciu mowi ze pali sie check ale spowodowane jest to immobilizerem, jest to mozliwe?

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  9. #13109
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    od immo jest osobna kontrolka








  10. #13110
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rav3k Zobacz post
    Gosciu mowi ze pali sie check ale spowodowane jest to immobilizerem, jest to mozliwe?

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

    Takiej teorii jeszcze nie słyszałem...handlarz potrafi...powie Ci wszystko co chcesz usłyszeć Jak handlarz oglądał moją AR to cytując stwierdził "że trzeba być nienormalnym, żeby wystawiać auto z przebiegiem 250 tyś. i bujać się ze sprzedażą 100 lat, jak w takim stanie można jej zrobić 120 tyś. i sprzeda się tego samego dnia za lepszą kasę" i ta złota myśl handlarska dokładnie oddaję podejście naszych kochanych Polskich sprzedawców aut. Choć i my sami mamy w tym swój udział bo wierzymy w bajki, że tak duże deaisle mają tak małe oryginalne przebiegi. Może chcemy w to bardzo wierzyć, choć i tak podświadomość mówi nam, że to totalna ściema hehe

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory