Strona 132 z 168 PierwszyPierwszy ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,311 do 1,320 z 1678

Temat: Zakup Alfy Romeo GT

  1. #1311
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki1407 Zobacz post
    Ja myślę, że radio słabo wygląda
    A tak na serio, to w przypadku V6 (jeszcze z LPG), najważniejsze byłyby foty pod maską - raz, że można by było zobaczyć jak zamontowana jest instalacja gazowa, a dwa, jak wygląda zbiorniczek wyrównawczy. A niestety w V6 zbiorniczek wygląda na ogół źle, co najczęściej oznacza remont silnika.
    Interesujesz się najtańszą sztuką na mobile.de, więc musisz być bardzo ostrożny, bo na minę władować się łatwo...
    Ostatnio edytowane przez pafka ; 12-01-2017 o 14:28

  2. #1312
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    A niestety w V6 zbiorniczek wygląda na ogół źle, co najczęściej oznacza remont silnika.
    Nie do końca. Sam miałem u siebie przypadek, że po dolaniu innego płynu, lub przez sypiącą się rurę chłodzenia (łuszczyła się farba od wewnątrz + ruda) pojawił się niezły syf w zbiorniczku. Wymieniłem rurę, chłodnicę (była w planach), węże, płukanka układu - generalnie porządek z układem chłodzenia, i jest czysto.

  3. #1313
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddudek Zobacz post
    Nie do końca. Sam miałem u siebie przypadek, że po dolaniu innego płynu, lub przez sypiącą się rurę chłodzenia (łuszczyła się farba od wewnątrz + ruda) pojawił się niezły syf w zbiorniczku. Wymieniłem rurę, chłodnicę (była w planach), węże, płukanka układu - generalnie porządek z układem chłodzenia, i jest czysto.
    Dlatego napisałem, że "najczęściej", a nie "zawsze". Kiedyś już o Twoim przypadku pisaliśmy. Luki musiałby mieć trochę farta żeby dla niego też to się skończyło bezboleśnie.
    Nie ukrywam, że mi brakło odwagi w zakupie Busso, głównie właśnie przez stan tych zbiorniczków - choć pamiętałem, że u Ciebie nie oznaczało to remontu silnika. Każde Busso które brałem pod uwagę miało tam syf.

  4. #1314
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Każde Busso które brałem pod uwagę miało tam syf.
    I każde busso jeździ i nie wymaga remontu. (prawie)
    Mój wyglądał słabo, nawet bardzo słabo, wymieniłem na nowy i zanosi się na powtórkę.
    Więc dziwne kryterium przy kupnie v6-tki.
    Rzekłbym że nawet bzdurne. Założę się że to wypadkowa oddziaływania płynu i materiałów użytych w układzie chłodzenia. Coś się tam gryzie a efekt widoczny w zbiorniku.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #1315
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    I każde busso jeździ i nie wymaga remontu. (prawie)
    Mój wyglądał słabo, nawet bardzo słabo, wymieniłem na nowy i zanosi się na powtórkę.
    Więc dziwne kryterium przy kupnie v6-tki.
    Rzekłbym że nawet bzdurne. Założę się że to wypadkowa oddziaływania płynu i materiałów użytych w układzie chłodzenia. Coś się tam gryzie a efekt widoczny w zbiorniku.
    Ja tam znawcą Busso nie jestem, dlatego też posiłkowałem się opiniami bardziej zorientowanych osób - między innymi Cinka. W żadnym JTD nie widziałem tego problemu, a w Busso praktycznie w każdym - i to mnie przestraszyło. Może rzeczywiście niepotrzebnie.
    Szkoda, że zabrakło mi odwagi, bo teraz był dla mnie chyba ostatni moment o spełnieniu marzenia GT z Busso...

  6. #1316
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Ja tam znawcą Busso nie jestem, dlatego też posiłkowałem się opiniami bardziej zorientowanych osób - między innymi Cinka. W żadnym JTD nie widziałem tego problemu, a w Busso praktycznie w każdym - i to mnie przestraszyło. Może rzeczywiście niepotrzebnie.
    Szkoda, że zabrakło mi odwagi, bo teraz był dla mnie chyba ostatni moment o spełnieniu marzenia GT z Busso...
    Masz jeszcze chwile, póki akcyze nie zaklepią ;-)

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  7. #1317
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Greg_79
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 JDTM 1.9 16v
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cześć ze zbiorniczkiem to nie prawda, mój wymieniłem dwa lata temu, a już lekko zachodzi (no chyba że jest zawalony mazią po korek to tak). Gdzieś na forum wyczytałem, że niektórzy zmieniają co roku zbiorniczek w V6 ;-) silnik w porządku nie bierze oleju, ani układ nie traci płynu (u mnie wcześniej były delikatne ubytki ale jeden przewód przeciekał, na dole na dodatek dali metalowy), nie ma co się tak bać Busso, Pafka trochę spanikował (warto sobie porównać z Bocinami-klekotami JTD), dziś jeździłem akurat po Wrocławiu i przechodnie cierpią na 'główkoskręt' jak przejeżdżam blisko ;-) Ogólnie auto dla !świadomego! użytkownika wtedy bezawaryjne, nawet nie dużo relatywnie pali w trasie i ci co jeździli to wiedzą Panie już takiech nie robio
    Moją zmuszony jestem sprzedać z powodów niezależnych, jeśli ktoś zainteresowany to proszę o informację, bardzo dużo rzeczy zrobionych, wyjedzie zdecydowanie taniej niż ta z Niemiec, czarny kolor, a czerwona skóra zjada na śniadanie każdego kto do niej wsiada.

    - - - Updated - - -

    Zaklepią akcyzę to zostaną tylko krajowe lub kompletne 'strucle od Helmuta', za które i tak trzeba będzie zapłacić pełną przewidzianą akcyzę, nie ma zlituj się do rzeczoznawcy jak było teraz hehh VIVA El Comendante

  8. #1318
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Chełm
    Auto
    Alfa Romeo Gt 3.2 V6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za rady,mam kilku znajomych po zachodniej stronie, więc może ktoś mi ja obejrzy. Ale aktualnie biję się z myślami, zostać przy swojej czy iść w 3.2 boję się trochę kosztów przy tym aucie i nie wiem czy się w to pchać.
    Ogólnie w użytkowaniu i standardowych naprawach V6 jest droższe niż JTS ?

  9. #1319
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    W użytkowaniu - tak, paliwo (chyba że lpg)
    W naprawach też, ale niekoniecznie i nie wiele więcej.
    Mocny samochód prowokuje do "mocnego" traktowania więc naturalnie podlega większemu zużyciu.
    Ale jeśli moc traktować okazjonalnie to eksploatacja jest porównywalna. Silnik serwisowany nie wymaga jakiejś specjalnej troski.
    Płyny na full, rozgrzać olej i można butować.
    Więcej kosztują hamulce (to logiczne) olej (bo więcej i trzeba lepszy) sprzęgło (ciut droższe i szybciej się zużywające) przeguby (bo mają ciężkie zadanie)
    Ludzie, nie odkładajcie marzeń..... 3,2 nie gryzie, nie zjada portfeli, nie stoi popsute nonstop.
    Za to czujemy się wyjątkowo w dobie milionów nijakich aut.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #1320
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    brak
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witajcie

    Przymierzam się do zakupu pierwszej w życiu Alfy [emoji4] Mój wybór padł na GT lub 147 - kolejność jest nieprzypadkowa.
    Nie mam zbyt dużego budżetu - max 15k do wydania na auto. Najlepiej jakby było z Warszawy lub okolic ale gdyby trafił się egzemplarz godny uwagi to mogę podjechać te 200km. Na co zwracać uwagę, czego unikać?
    Będę jeździł ok 80km dziennie - zarówno na trasie jakim w mieście, po dosyć dobrych drogach więc chyba najlepszym silnikiem byłby 1.9JTD?

    A może jesteście w stanie wskazać mi dobre egzemplarze z otomoto bądź innych portali?
    Ostatnio edytowane przez BlackCashmire ; 13-01-2017 o 17:04

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy Romeo GT 1.9 JTD
    Utworzone przez spdii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 265
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 13:07
  2. [159] Zakup Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Janusz :> w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:42
  3. Zakup Alfy Romeo w UK
    Utworzone przez karczes816 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:38
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory