Strona 137 z 198 PierwszyPierwszy ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147187 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,361 do 1,370 z 1977

Temat: Chiptuning

  1. #1361
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Stelvio B-Tech 200ps
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Najpopularniejsze to racechip (do 2 tys PLN) albo bardziej zaawansowany burger jb4 (ok 3500)

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki za cynk o burger jb4, mam znajomego w USA, podpytam go aby pociągnął za odpowiednie języki i dowiedział się o szczegóły

  2. #1362
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lircay Zobacz post
    Dzięki za cynk o burger jb4, mam znajomego w USA, podpytam go aby pociągnął za odpowiednie języki i dowiedział się o szczegóły
    Na giuliaforums jest spory temat. Auta jeżdżą jak inne po chipach. Wydech , dolot nie ma znaczenia.


    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  3. #1363
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    ASO dzwoni do Ciebie za każdym razem z cynkiem: "Darek, przyjeżdżaj. Zobacz jak tu pękł cylinder" czy jak Ty na to trafiasz?
    przykro mi ale wiesz wystarczy że kumpel foto mi wyśle a że do ASO mam niedaleko mogę sobie popatrzeć- może to Ciebie bawi ale mnie nie- dla mnie to świadczy o tym że ten silnik to kupa gówna- problemy z MA, kłopoty z pompami oleju, wypadające zapłony, telepanie na wolnych obrotach, cieknące turbiny, pękające cylindry i tłoki- nie uważasz że troszkę tego za dużo - mi to zaczyna przypominać silniki TSI

  4. #1364
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Nie dramatyzuj, ile takich przypadków jest na ilość sprzedanych aut ? Z tego co wiem to akurat jedna z tych sztuk była upalana na torze cyklicznie.

    W wielu przypadkach nie wiemy jak kto użytkuje auto.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 11-12-2020 o 13:14

  5. #1365
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nie wiecie a piszecie i obśmiewacie od razu, a utrę Wam nosa. Akurat wiem jaka jest sytuacja z kontaktami [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] z ASO w Rzeszowie - ma tam dobrego kolegę który robi na serwisie (z resztą robił przy jego aucie) a do tego gość prywatnie robi z autami dość ciekawymi (typu Ferrari itp), gadałem z gościem parę razy się wzajemnie konsultowaliśmy - Darek nas właśnie spiknął.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] sam go gasiłeś:

    "@Dareek żebyś nie straszył tych co nie śledzą forum od początków Giulii.
    ze 2 przypadki pęknięcia bloku, o dziwo wykryte niedługo po serwisie w ASO zeszłej zimy - podejżenie w ASO wlali zimny olej na gorący silnik i pękł - chyba sam nawet taką teorie promowałeś?
    jeden przypadek pęknięcia tłoka - auto flotowe w 1.5r najechało 170tyś km - wrzucałeś fotki z serwisu
    może coś tam jeszcze było ale nie na forum o ile dobrze kojarz"

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...orady-240.html

    Ja rozumiem, że teraz poznał Cię z gościem który tykał Ferrari i jest inaczej

    Relax, trochę poczucia humoru nie zaszkodzi (zanim nam wszystkim pękną tłoki, bloki i ... wie co jeszcze)

  6. #1366
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    299

    Domyślnie

    No i co z tym laniem paliwa przez wtryski: studzi czy rozgrzewa silnik?

  7. #1367
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    Odpowiem Tobie przykładem z moich dawnych, sportowych czasów: znany w sportowo-motoryzacyjno-silnikowych kręgach Pan Paweł Kałuża z Kielc oddając mi auto przebudowane przez niego powiedział: "z rury może pluć paliwem ale to dobrze, bo denka tłoków będą schłodzone". Może cytat niedokładny z powodu upływu lat ale taki był sens. I miał rację - padło mi wiele różnych rzeczy ale nigdy silnik, który kręcił się do 8000.

  8. #1368
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    No i co z tym laniem paliwa przez wtryski: studzi czy rozgrzewa silnik?
    w benzynie wiecej paliwa = nizsza temp.
    w dieslu wiecej paliwa = wyzsza temp.
    Diagnostyka i modyfikacje softów; CHIPTUNING DPF EGR VSA TVA SCR info @ marcin [ małpa ] firma.xin.pl

  9. #1369
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    przykro mi ale wiesz wystarczy że kumpel foto mi wyśle a że do ASO mam niedaleko mogę sobie popatrzeć- może to Ciebie bawi ale mnie nie- dla mnie to świadczy o tym że ten silnik to kupa gówna- problemy z MA, kłopoty z pompami oleju, wypadające zapłony, telepanie na wolnych obrotach, cieknące turbiny, pękające cylindry i tłoki- nie uważasz że troszkę tego za dużo - mi to zaczyna przypominać silniki TSI
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nie wiecie a piszecie i obśmiewacie od razu, a utrę Wam nosa. Akurat wiem jaka jest sytuacja z kontaktami @Dareek z ASO w Rzeszowie - ma tam dobrego kolegę który robi na serwisie (z resztą robił przy jego aucie) a do tego gość prywatnie robi z autami dość ciekawymi (typu Ferrari itp), gadałem z gościem parę razy się wzajemnie konsultowaliśmy - Darek nas właśnie spiknął.
    Panowie, żeby nie było - ja pytam raczej z ciekawości. Kojarzę, że Dareek osobiście robi zawodowo w życiu inne rzeczy i pewnie nie spędza za wiele czasu w serwisach i warsztatach. A przynajmniej ja bym na to nie miał czasu

    Ja co do zasadności bezpiecznego podejścia albo wyciskania z silnika ile można nie będę się wypowiadał. Każdy ma swoje argumenty i każdy zrobi jak uważa.

    Właściwie to czytając tę listę zarzutów do silnika można się złapać za głowę i najlepiej byłoby jak najszybciej wystawić ogłoszenie sprzedaży. Ale nikt z nas tutaj nie zamierza tego robić. Poza tym życie jest za krótkie a samochody jeżdżą za dobrze.

  10. #1370
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] sam go gasiłeś:

    "@Dareek żebyś nie straszył tych co nie śledzą forum od początków Giulii.
    ze 2 przypadki pęknięcia bloku, o dziwo wykryte niedługo po serwisie w ASO zeszłej zimy - podejżenie w ASO wlali zimny olej na gorący silnik i pękł - chyba sam nawet taką teorie promowałeś?
    jeden przypadek pęknięcia tłoka - auto flotowe w 1.5r najechało 170tyś km - wrzucałeś fotki z serwisu
    może coś tam jeszcze było ale nie na forum o ile dobrze kojarz"

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...orady-240.html

    Ja rozumiem, że teraz poznał Cię z gościem który tykał Ferrari i jest inaczej

    Relax, trochę poczucia humoru nie zaszkodzi (zanim nam wszystkim pękną tłoki, bloki i ... wie co jeszcze)
    masz dziwną tendencję do wyśmiewania - ja stwierdzam fakt- problemy MA sypiące sie pompy oleju i inne rzeczy które wymieniłem wczesnej to nie jest normalne - ja staram się rozwiązywać problemy czy zagwozdki naszych samochodów dlatego mam jakieś swoje kontakty- może cie zwieracze bolą ale to nie mój problem. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] doskonale wie jak to wygląda- nie szukam na sile wad ale czas sobie przejrzeć na oczy i powiedzieć prawdę że ten silnik 2.0 nie należy do udanych.
    a że w tuningowanych się nie sypie no właśnie że się ..sypie no chyba ze dla Ciebie znikanie litra płynu chłodzącego na 50 km to nie usterka.
    cóż - każdy robi jak chce. Dla mnie sprawa jasna jak na 1 serwis jest 4-5 siników rozjebanych w 2 lata to chyba coś jest nie tak - nie uważasz?
    Wiele osób tu nie rafia forum to konkretne to nie pępek świata. wiele aut klepią na gwarancji wiec nikt tu nie pisze.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Panowie, żeby nie było - ja pytam raczej z ciekawości. Kojarzę, że Dareek osobiście robi zawodowo w życiu inne rzeczy i pewnie nie spędza za wiele czasu w serwisach i warsztatach. A przynajmniej ja bym na to nie miał czasu

    Ja co do zasadności bezpiecznego podejścia albo wyciskania z silnika ile można nie będę się wypowiadał. Każdy ma swoje argumenty i każdy zrobi jak uważa.

    Właściwie to czytając tę listę zarzutów do silnika można się złapać za głowę i najlepiej byłoby jak najszybciej wystawić ogłoszenie sprzedaży. Ale nikt z nas tutaj nie zamierza tego robić. Poza tym życie jest za krótkie a samochody jeżdżą za dobrze.
    oczywiście -robię zawodowo zupełnie co innego ale jakieś hobby trzeba mieć a że obracam się w takim a nie innym gronie wiem może ciut więcej
    - jak piszesz - każdy robi jak uważa ale dla mnie ( MOJE ZDANIE I MOJEGO MECHANIKA) grzebanie w tym silniku w autach z gwarą a tym bardziej w leasingu to jak skakanie z 2 km bez spadochronu.
    - móje posty mają na celu tylko zwrócenie uwagi na problem i tyle- każdy kto ma kaprys zrobi jak uważa.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory