Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516
Pokaż wyniki od 151 do 158 z 158

Temat: Stan aku i dzałanie IBS -prośba do tych z kablem OBD i MES o sprawdzenie 3 parametrów

  1. #151
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    54

    Domyślnie

    To był komentarz do wypowiedzi netzmarka bardziej.

  2. #152
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,289

    Domyślnie

    Epsonics: myGiulia nie musi być na AA, to opcja dodatkowa. Można z niej również w pełni korzystać po prostu z telefonu (jak z AlfaOBD).
    Jo_gurt: raczej masz coś źle w ustawieniach odnośnie tego napięcia. Masz okienko a w nim brak napięcia czy wogole brak okienka z napięciem? Sprawdź tzw metryki i parametry co ma być wyświetlane.

  3. #153
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,074

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post
    To był komentarz do wypowiedzi netzmarka bardziej.
    wiem ale Ci odpisałem bo chyba mylisz z apką Alfa Connect chyba w której o ile wiem jest naładowanie aku. piszemy o apke którą zrobił jeden forumowicz na Androida i za pomoca ELMa na BT łączysz się z autem a komórka rzuca poprzez AA na ekran auta. tam masz dziesiątki parametrów z CAN, nie tylko stopień naładowania
    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Epsonics: myGiulia nie musi być na AA, to opcja dodatkowa. Można z niej również w pełni korzystać po prostu z telefonu (jak z AlfaOBD).
    .
    a to nie wiedziałem że można bez AA, nie śledzę bo mam iPhone
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  4. #154
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    54

    Domyślnie

    Nie chcę zaśmiecać kolejnego tematu tym samym, ale
    Tak, chodzi o My Giulia od kolegi z forum, tam mam w PIDach zaznaczone i IBS i napięcie, mam obydwa wskaźniki na dashboardzie, ale tylko IBS pokazuje wartość

  5. #155
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,074

    Domyślnie

    Ok . No to pozostaje tylko voltomierz w jaiejkolwiek formie- chocby do gniazda zapalniczki
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  6. #156
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,289

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post
    mam w PIDach zaznaczone i IBS i napięcie, mam obydwa wskaźniki na dashboardzie, ale tylko IBS pokazuje wartość
    Może skontaktuj się z autorem, może coś pomoże.
    Zweryfikuj jak na darmowej wersji AlfaOBD.

  7. #157
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Stelvio MY20 US
    Postów
    22

    Domyślnie

    Czesc,
    Nie moge w MES odczytac wartosci parametrow IBS (pojawiaja sie tylko jednostki, bez wartosci). Czy to oznacza, ze IBS jest uwalony?
    Na wlaczonym zaplonie napiecie aku mam 12,2V, na wlaczonym silniku po 3min na postoju mam 13,5V.

    Czy podczas wymiany aku nalezy w jakis sposob zresetowac IBS? Wymienialem aku na nowy jak auto do mnie przyplynelo w styczniu, ale nic w MES nie robilem w zwiazku z ta wymiana.

    @epsonix,
    Kiedy mozna sie spodziewac IBS fakera, jakie beda jego funkcje oraz jaka bedzie jego przyblizona cena?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5fa4905b-e7a7-4dbe-88c0-d861117ae7ff.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	117.0 KB
ID:	289718  

  8. #158
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,074

    Domyślnie

    problemy z odczytem w BCM tych parametrów IBS to norma, niezależnie od rocznika i toola - nawet na Witechu w ASO. pewnie jakiś bug w BCM i nie radzi sobie z przekazaniem tych danych. O niczym nie świadczy jeśli chodzi o IBS i kiedyś wróci. SoC można odczytać w ECU silnika - ten zawsze działa.

    nic nie robi się po wymianie aku jeśli chodzi o IBS - po pierwszej okazji 4h bez poboru prądu/bez ładowania nauczy się stanu aku wstępnie, potem z czasem go będzie dokładniej oceniał

    co do fakera, prace mają dopiero zacząć się w lipcu. narazie wypuszczenie immobilizera i ilość zamówień, teraz premiera na zagranicę pochłonęły mnie totalnie, a jutro już wyjeżdżam do Włoch na urlop do końca czerwca.
    co do funkcji ceny - na tym etapie nie podaję - cena wyjdzie z ilości pracy przy tym, a funkcje ogólnie poprawka ładowania i podglad parametrów jak i wsparcie dla tych co zakładają na tor lekkie aku LiFePO4 czy podobne.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:09
  2. Prośba o sprawdzenie parametrów
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 20:26
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 20:02
  4. Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:47
  5. Sprawdzenie parametrów programu ALFAOBD
    Utworzone przez samsung12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory