Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Alfa GT - 1.9 JTD - Proszę o Wasze opinie

  1. #11
    Mandus
    Gość

    Domyślnie

    No koledzy zapomnieli wspomnieć o zawieszeniu - przód wielowahaczowe zawieszenie lubi skrzypieć - liczyć trzeba się na naszych drogach z wymianą wahaczy kpl - ale jakieś 1500zł starczy na jakieś 60 - 70tyś km w zależności od sposobu jazdy po nierównych naszych drogach, profilu opony.

    Co do sprowadzenia auta z zagranicy - trzeba uważać na handlarzy ale czasem mają ładne auta - ja kupiłem sprowadzone z Belgi. Na dzień dzisiejszy mało ciągną z Niemiec - obecnie są tam chyba najdroższe samochody (fakt - statystycznie najbardziej zadbane)

    Generalnie śmieszą mnie opinie i stereotypy o awaryjności Alfy - Alfa dobrze traktowana na bank mniej psuje się od Mercedesa czy Audi - wiem z własnego doświadczenia...

    Tak czy owak już gratuluję dobrego wyboru marki i modelu...

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Zawieszenie to też kwestia twardości. NA polskich drogach twarde zawieszenia nie mają łatwego życia. Chociaż z miękkim zawieszeniem też daleko nie jedziesz... na dziurach pracują sprężyny, itd. Mam porównanie z autem, które miało miękkie zawieszenie. Było normalnie tragedia... po miesiącu użytkowania do wymiany poszły łożyska. Teraz jestem zadowolony z auta niskiego i twardego. Uważam, że dobrze zadbane będzie dobrze się sprawowało

  3. #13
    Ghazi
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedzi. W najbliższym czasie na pewno kupię to autko, kwestia paru miesięcy. Akurat przebywam obecnie jakieś 60 km od Essen, więc już w sobotę wybiorę się na giełdę. Podejrzewam, że nie zobaczę nawet jednej Belli, a jeśli już to za kosmiczne pieniądze. Ogólnie widziałem ją kilka razy w życiu na żywo, naprawdę można się zakochać. Jak za te pieniądze, to samochód robi super wrażenie na przechodniach.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Powodzenia w poszukiwaniach. Podziel się skutkami. Masz rację trzeba się uzbroić w cierpliwość. Trudno znaleźć dobry egzemplarz, ja też długo szukałem swojej. Już nie mówiąc a tych ludziach, którzy byli szybsi o kilka godzin i jechałem niepotrzebnie kupę kilometrów bo sprzedawcy nie raczyli mnie poinformować o zbyciu auta

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Generalnie śmieszą mnie opinie i stereotypy o awaryjności Alfy - Alfa dobrze traktowana na bank mniej psuje się od Mercedesa czy Audi - wiem z własnego doświadczenia...
    A mnie śmieszy generalizowanie. O jakim Mercedesie pisałeś? I o jakim modelu Audi?

    ---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    Zawieszenie to też kwestia twardości. NA polskich drogach twarde zawieszenia nie mają łatwego życia. Chociaż z miękkim zawieszeniem też daleko nie jedziesz... na dziurach pracują sprężyny, itd. Mam porównanie z autem, które miało miękkie zawieszenie. Było normalnie tragedia... po miesiącu użytkowania do wymiany poszły łożyska. Teraz jestem zadowolony z auta niskiego i twardego. Uważam, że dobrze zadbane będzie dobrze się sprawowało
    Na polskich drogach najważniejszą rzeczą jest rozsądny profil opony. Jazda kończy się na wymiarze 205/55R16, lub 215/50R17. Wszystko, co ma niższy profil, lub jest szersze, powoduje zdecydowanie szybsze zużywanie się zawieszenia - po pierwsze auto dużo mocniej jest ciągane po koleinach, oraz gorzej wybiera nierówności samą oponą - bo przecież rolą opony jest tłumienie znacznej części małych nierówności na drodze. Zgubne dążenie do efektownego wyglądu koła i zakładanie "butów" typu 235/40R18 kończy się w ten sposób, że właściciel większość miejskich dróg przejeżdża z duszą na ramieniu, zastanawiając się, kiedy skrzywi felgę/wybuli oponę/wybije sworzeń/itp.
    GT na 16" felgach, z oponami 205/55r16 albo 215/55R16 plus standardowe zawieszenie bardzo fajnie spisuje się na naszych duktach. Obniżanie tego auta nie jest potrzebne, żeby poprawić jego trakcję, bo i bez tego jest doskonała. Ujemnie może się natomiast odbić na stanie miski olejowej.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Witam jestem posiadaczem alfy 156 Jtd od 5 lat ,nie zawiodła mnie nigdy ,od pňł roku mam alfe gt Jtd jest super wręcz doskonałym samochodem wygląd osiągi i najważniejsze radocha z jazdy
    Staruszki 156 nie sprzedałem ponieważ nie mogę się z nią rozstać.
    Czy to jest uczucie

  7. #17
    Mandus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    A mnie śmieszy generalizowanie. O jakim Mercedesie pisałeś? I o jakim modelu Audi?
    Nie będziemy tutaj rozpisywać się nie na temat, ale chętnie odpowiem tak: złe dośwadczenia mam po fabrcznie nowym E280 seria W210 i Audi A6 3.0 Multitronic. Ale do tego wielu znajomych miało i ma Merce - i to co się dzieje lub działo z rdzewiejącym nadwoziem na czele - to trudno jest jest chyba zrozumieć osobie nie mającej doczynienia wiele z tymi samochodami - chyba też do takich osób należysz. Z resztą nie dziwię się, bo sam nie wierzyłbym, gdybym np. na własne oczy nie zobaczył jak rdzewieje 3 letni mercedes. Zgroza.

    Jak już o tym, to dodam, że po 5 Toyotach w rodzinie stwierdzam, że to jest najbardziej niezawodna marka - taki stereotyp, który ja potwierdzam.
    Dlatego uważam, że "generalnie nie genarlizując" przeciętna Alfa nie jest mistrzem niezawodności, ale jest bardziej niezawodna od bufonowatego i przereklamowanego Mercedesa, a daleko jej do Toyoty. I mam teżbardzo dobre zdanie na temat niezawodności Fiata. Możesz nazwać to generalizowaniem - ale takie mam doświadczenia. Kożdy oczywiście może mieć inne i każdy może się przecież na ten temat wypowiedzieć, no nie?

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Wszystko, co ma niższy profil, lub jest szersze, powoduje zdecydowanie szybsze zużywanie się zawieszenia - po pierwsze auto dużo mocniej jest ciągane po koleinach, oraz gorzej wybiera nierówności samą oponą - bo przecież rolą opony jest tłumienie znacznej części małych nierówności na drodze.
    to jest akurat racja... ja mam oponę 225/45/R17 i w dużych koleinach skręca autem. Ale da się nad tym zapanować. Do rozmiaru opony dochodzi jeszcze oczywiście odpowiednie ciśnienie i myślę, że nie powinno być źle

  9. #19
    ViP Dwusuwowiec Avatar holdek
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Oleśnica/Wrocław
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    130

    Domyślnie

    Witam

    pisanie że jazda kończy się na takim a takim rozmiarze koła to chyba jednak "małe" nadużycie. Co do większego obciążenia zawieszenia kompletna zgoda. W kwestii jazdy dodam że jeżdżąc po Wrocku ja wcale strasznie nie uważam, a auto stoi na 18'. Ja już nie zmienię kółek na mniejsze, jazda w trasie dla mnie jest o wiele lepsza - oczywiscie temat rzeka co to znaczy, po prostu lepiej mi się autem jeździ i tyle.

    Co do GT: ja swoją przejechałem już okolo 120tys więc całkiem sporo, jeśli wymienia się na bieżąco "eksploatacyjne" części to auto służy.
    Już to kiedyś pisałem ale powtorzę się z przyjemnością: biegówki 206cm wchodzą do środka, 2 duże rowery górskie wchodzą do środka (przednie koła zdemontowane) auto jeździ naprawdę dobrze, po małej korekcie mocy silnika całkiem dobre osiągi, w środku wszystko jak należy - zawsze jak przesiadam się powrotnie do GT z innych aut mam wrażenie że wszystko dobrze "leży". Jest kilka wad - wymiana żarówek w lampach ksenonowych woła o pomste do nieba czyszczenie EGR co 40tyś, wymiana kpl. rozrzadu co 60tyś, dość słabe światło ksenonów ... ale co tam

    tak na marginesie: wydaje się też że przy pisaniu opinii że mam auto tyle a tyle trzeba napisać o przebiegu - ten robi różnice. Jak na początku czytałem forum to miałem wrażenie że mam jakiś felerny egzemplarz jednak jak człowiek popatrzy na przebieg to sytuacja wygląda kompletnie inaczej.

    Kupować kupować kupować


    albo może: nie kupować, auto się psuje, źle jeździ i tak dalej ... będzie mniej GT na ulicach

    Pochwal się jak już będziesz szczęśliwym posiadaczem!
    Uwaga, mam Alfę i nie zawaham się jej użyć !!!!

Podobne wątki

  1. Alfa 166 FL 2.0 TS Radom - Pytanie o wasze opinie na temat ogłoszenia
    Utworzone przez mkrol w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2014, 09:57
  2. 156 Proszę o wasze opinie
    Utworzone przez zmowa w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 22:17
  3. Alfa 166 2.4 wasze opinie
    Utworzone przez Mariano898 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 19:08
  4. Alfa Romeo 156. Z jakim motorem? Proszę o porady i wasze sugestie
    Utworzone przez Narez w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory