Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Opona po "kołeczku" wtf? Czy bezpieczna?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Marek: że niby o co Ci chodzi? Mam kupować nową oponę tylko dlatego, że miała małą dziurkę? No sorki, ale jakie są twoje argumenty na poparcie tego co napisałeś? Nie sądzę, aby kołek w oponie i na to łata, aż tak bardzo wpływało na np. prowadzenie. Okej, rozumiem że bezpieczeństwo przede wszystkim, ale ludzie, no nie dajmy się zwariować!

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    Chyba ci co się tak nad bezpieczeństwem pochylają nigdy nie widzieli, jak się oponę "kołeczkiem" naprawia. Wam się wydaje, że to jest wystrugany, osikowy kołek czy co? Dziura po gwoździu lub czymś podobnym (z którym czasem się jeździ nawet o nim nie wiedząc) jest zatykana od środka czymś w rodzaju grzybka z gumy (podklejonego w dodatku od spodu). Jak coś takiego ma niby na bezpieczeństwo negatywnie wpływać?

    [edit] to już bardziej na bezpieczeństwo wpływać może kamyczek co w bieżniku utkwił

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,291

    Domyślnie

    Jeżdzę bardzo dużo i widzę co się dzieje na naszych drogach. Nie robię żadnych "wycieczek" do nikogo. Chciałbym a i TY też aby na naszych drogach było bezpiecznie, aby nie było "klientów" na slikach, różnych czterech oponach i innych wynalazkach pędzących ponad 150km/h. W zaprzyjaźnionych serwisach naprawczych, wulkanizacyjnych pokazują mi na czym jeżdzą nasi kierowcy. Jasne, że jedna dziura to nie jest wielki problem, ale są pewne zasady zastosowania takich opon po naprawie. Powinieneś (choć nie musisz) uwierzyć mi, iż stwierdzenie "przecież nic się nie stało" jest nieporozumieniem (delikatnie mówiąc).
    Znana nieuczciwość wielu nauczyła mnie dmuchać na zimne a szczególnie na allegro. Nie znam ludzi którzy pozbywają się dobrych rzeczy, które mogłyby im służyć. Jeśli nie mam racji to jest mi tylko przykro, że inni nie chcą tylko wysłuchać "starych" z doświadczeniem.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Marek: nie twierdzę że nie masz racji nt. tego na czym ludzie jeżdżą, ale nadal będę bronił swojego.
    lobov: święte słowa!

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    blackware, nie słuchaj komentarzy tych którzy się po prostu na tym nie znają. Bez obrazy Panowie, poprawnie naprawiona opona (kołek gumowy) jest tak samo sprawna, mówimy tu oczywiście o naprawie części bieżnikowanej opony, uszkodzenia boczne dyskwalifikują nawet nową oponę. Nikt nie naprawia opon które się do naprawy nie kwalifikują. Dla pewności poproś sprzedającego o zdjęcie z lokalizacją miejsca kołkowania tej opony.
    W zeszłym tygodniu kołkowana była jedna z opon na Mito mojej żony - 215/40/18 - opony nówki, po naprawie jest jak najbardziej OK.
    Dla pewności, jeżeli masz jakiekolwiek obawy załóż tę oponę na tylnej osi.

    Pozdrawy.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    było 159 SW 08, 2.4 Jtdm, jest Giulietta 1.4 MA 170 km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Mi się przedziurawiła opona z kompletu Goodyear Optigrip 2 tygodnie po zakupie. Poszedł kołeczek i zrobiłem na niej 30 tys km i jeździ dalej u nowego właściciela pojazdu. Ponieważ auto miało prawie 200 kucy, pytałem wulkanizatora czy to w ogóle bezpieczne, powiedział, że jeżeli oplot nie jest ruszony, to nic nie ma prawa się stać.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    szymku - właściwe podana informacja - całkowicie popieram !!!

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    piotrl: dokładnie do tego staram się przekonać Marka.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    Oplot nie ma prawa się ruszyć, chyba że to było coś w rodzaju zaostrzonego płaskownika czy coś - co przecięło kilka(naście) włókien. Zwykły gwóźdź jeśli w ogóle ruszy oplot to co najwyżej jedno-dwa włókna. Oczywiście jak pisze Marek156/159sw do sprzedawców na allegro należy podchodzić jak z kijem do psa, ja po ponad 10 latach doświadczenia mogę powiedzieć że mam 50/50 (uczciwy/kombinator) a i tak uważam, że mam duże szczęście No i oczywiście uszkodzenie boku opony dyskwalifikuje ją niestety (wcześniej czy później powstanie wybulenie i pozamiatane - przechodziłem 2x - obie opony kupione nowe, uszkodzenie jakieś fabryczne).

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrl Zobacz post
    Dla pewności, jeżeli masz jakiekolwiek obawy załóż tę oponę na tylnej osi.
    W Galileo przeprowadzili test eksplozji opony przy dużej prędkości. Najpierw z przodu, potem z tyłu. Test pokazał, że wybuch opony z tyłu jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny - auto nagle zaczyna wywijać tyłem. Przy wybuchu przedniej opony, możesz kontrować kierownicą.
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. "17" opona 215/40
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory