Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 104

Temat: Dlaczego Alfa generalnie nie cieszy się dobrą renomą?

  1. #11
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,477

    Domyślnie

    najciekawsze jest to,że dominują skrajne opinie od uwielbienia do nienawiści ,mało jest opini wyważonych racjonalnych.nawet na naszym forum mamy przykłady.Zresztą ciężko jest opniować coś co się bardzo lubi :mrgreen:

  2. #12
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    JA zawsze wychodziłem z założenia, że jak golfiarz stał nad ospojlerowanym, albo i też wypieszczonym Golfem i walą w silniku zawory i panewki to zawsze mówił - "to drobnostka", a jak obok stała Alfa i spaliła się żarówka to wielki krzyk i panika"zaraz sie silnik zepsuje, spali sie, zawali" i inne takie śmieszne autodestrukcyjne rzeczy.

    Co mnie w Polsce śmieszy? Duża grupa osób nie lubi niemców, wyzywają ich od róznych, potem wyciągają kluczki od auta i wsiadają do.....BMW, Audi, Volkswagena bądź Opla. Takim można solidnie ciśnienie podnieść mówiąc- to jednak lubisz tych niemców skoro sponsorujesz ich fabrykę. - wypróbujcie to u swoich znajomych :mrgreen: :twisted:

    Alfa nie cieszy się dobrą renomą, bo w większości ludzie lubią nudne samochody i grają nadmiernie oszczędnych w motoryzacji. Tylko to tak jakbym kupił działkę pod dom i postawił na nią namiot- bo przecież on mniej kosztuje.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  3. #13
    Kuban
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja.m
    która zakupiła w Belgii BMW 530 na full wypasie

    ...
    Cytat Napisał fiergloo
    potem wyciągają kluczki od auta i wsiadają do.....BMW, Audi, Volkswagena bądź Opla.

    Oj z tymi niemcami (BMW) jest tak, że rzeczywiście są wygodne i komfortowe, a że można je kupić za niewielkie pieniądze to jeżdżą nimi łepki i dlatego są kojarzone z wieśniakami i cwaniaczkami. Podobnie jest z Calibrą. Ja sam jeździłem Beemką, i to przed Alfą.Dla mojej żony 525 to troche za duży samochód był więc zakupiłem Alfe i jestem wery happy . No i wcale sie tego nie wstydzę, że jeździłem BMW ale też nie żałuję że jeżdżę "makaronem". Kurde z samochodem się ślubu nie bierze. Chodzi o to, żeby odpalał na żądanie, był w miarę wygodny i bezpieczny i tyle. Taka jest rola samochodu :uszy:

  4. #14
    Kuban
    Gość

    Domyślnie

    A Beemką jeździ stary. I on jest zadowolony i ja, hehe!

  5. #15
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    Nie rozumiem, u mnie Alfa cieszy bardzo dobrą renomą :!: co mnie obchodzą opinie innych, przecież to tylko gasnące punkciki we wstecznym lusterku... :mrgreen:

  6. #16
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuban
    ja.m napisał/a:

    fiergloo napisał/a:
    potem wyciągają kluczki od auta i wsiadają do.....BMW, Audi, Volkswagena bądź Opla.



    Oj z tymi niemcami (BMW) jest tak, że rzeczywiście są wygodne i komfortowe, a że można je kupić za niewielkie pieniądze to jeżdżą nimi łepki i dlatego są kojarzone z wieśniakami i cwaniaczkami.
    Wyrwałeś zdanie z kontekstu- nie o to mi chodziło.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  7. #17
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    Poza tym - to chyba Fred kiedys stwierdzi, ze to nawet lepiej. Wyrozniamy sie tlumu, a do tego mozemy kupic uzywane auto za dobra cene.
    A no i prawda...
    I dlatego jak juz wczesniej wspominalem nigdy nie chwalcie swoich alf przed użytkownikami innych marek bo ja chce kupic crosswagona ktory musi szybko stracic na wartosci DD

    A poza tym.. w moim podpisie konkluzja tematu DD

    Ave Alfa!

    FRED

  8. #18
    voivod
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja.m
    z pewną osobą (wstyd się przyznać że to rodzina) która zakupiła w Belgii BMW 530 na full wypasie
    A ja bardzo poważam firmę BMW. Robi świetne samochody.
    Znam właścicieli tej marki u których alfa wywołuje pozytywne emocje.
    Tak mi się wydaje ze pewne osoby na silę próbują zrobić dziwna ideologię o wrogości Alfy i Bety.

  9. #19
    bizon2007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał voivod
    Cytat Napisał Kuban
    jakieś lepsze autko
    Od AR jest tylko lepsze Ferrari i Maserati :wink:
    święta prawda <haha> <piwo> -należy ci się!

  10. #20
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Ja zawsze gaszę takie opinie pytaniem czy delikwent miał i jeździł alfą? - najczęściej dyskusja na temat awaryjności zamiera
    A jak sie ktos zapiera, to wsadzam i przewoze.
    Ostatnio kolega nienbawidzacy samochodow stwierdzil, ze przednie siedzenie jest wygodniejsze niz jego fotel w domy, a podczas jazdy czuje sie jak w samolocie, tag go w fotel wgniata

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTD 20V nie odpala - generalnie to Lancia Thesis
    Utworzone przez skinnerpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 21:37
  2. Którara alfa cieszy najbardziej 147, 156, 166, GT?
    Utworzone przez miksell w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 10:53
  3. [159] Co Was cieszy a co irytuje w AR 159
    Utworzone przez Robert_159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory