Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Temat: Pomoc w odnalezieniu się w Świecie 166-tki :)

  1. #11
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sQun49 Zobacz post
    Jednak DSP pozwala Ci podłączyć np. Mp3 playera bądź inne utrojswo i mieć sprzęt grający w stereo...
    Jaki był tego koszt? dużo zabawy?

    Cytat Napisał sQun49 Zobacz post
    Navigacja - właśnie dla niej kupiłem alfe i było mi niezwykle przykro kiedy się dowiedziałem że nie ma map na Polskę. Jednak to nie jest problem i da się sprawić aby na oryginalnym wyświetlaczu pojawiły się nasze drogi a z głośników płynął komunikat co do kierunku jazdy...
    A na czym polegała ta zabawa? Sam coś kombinowałeś? W CK to robiłeś, czy gdzieś dalej? No i oczywiście, dużo Cię to PLN'ów kosztowało?

    Tak wogóle to widzę że nie mieszkamy dalej niż 20km od siebie
    Tak więc Witam woj. świętokrzyskie

    Cytat Napisał Zeus Zobacz post
    Problem w tym, że ja nie mam problemu. Alfę mam.
    Zanim cokolwiek tutaj napisałem to przede wszystkim poświęciłem kilka długich wieczorów żeby przeczytać to na co inni - pisząc posty - poświęcili już swój czas dla wszystkich.
    Dzięki temu czujesz się lepszy, czy jak?

    Cytat Napisał Zeus Zobacz post
    Ty kolego jesteś nadal anonimowy. Świadczy o tym Twój profil.
    A poziom intelektualny .... medicus - cura te ipsum....
    Tak tak... powinieneś się leczyć Masz racje

    BTW Zrobi mi ktoś fotkę manetki od tempomatu??
    Ostatnio edytowane przez Misiek213 ; 21-11-2010 o 12:13

  2. #12
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał koles_02 Zobacz post
    No pewnie ja mam i Ty tęż. Na włączonej klimie browar w schowku Ci się schłodzi.
    Wiesz jeżdżę alfa, 166 ale nie zauważyłem ze schowek jest schłodzony

    Alfa i jej ochroniarz

  3. #13
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiek213 Zobacz post
    Interesują mnie roczniki pow. 1999 (choć zastanawiam się nad wersji po lifcie).
    Do wydania mam 15tys. PLN w przypadku benzyny (jeśli będzie mało do roboty MAKS 18TYS), i około 20-23tys w przypadku diesel a. (muszę zostawić na GAZ...). Przeciwnikom Gazu od razu mówię... samochód jest do jazdy, a nie do płakania że szkoda silnika, dobrze założony gaz nie zaszkodzi.

    Z tą nawigacją czytałem... a roczniki pow. 2004 roku też nie mają mapy PL?:/

    jak rozpoznać czy auto ma DSP? Wiem że bogatsze wersje mają jeszcze telefon.
    Zadając pytanie o tempomat chciałbym jakieś wskazówki co do jego działania (odczucia, czy ma jakieś "przycinki" tak jak ma to miejsce w oplach) Służbowo jeżdzę ASTRA G CLASSIC i do tempomatu jestem bardzo przyzwyczajony... Ale jego działanie w Astrze jest poniżej norm... (problemy z ustawieniem prędkości, sam się wyłącza itp ).

    Czy każda wersja miała tempomat??

    Co do spraw mechanicznych Wasze forum trochę mi przybliżyło "sylwetkę mechaniczną" AR



    Twoje cytowanie mnie w sposób bardzo POLSKI nie jest ani miłe, ani zabawne, ani również nie świadczy o Twoim poziomie intelektualnym a jak masz zły dzień to Twój problem ;]

    Po przemyśleniu zmiana decyzji...
    Stawiam na 2.4 JTD, lub 3.0 V6...
    Albo ma być ekonomicznie w miarę... Albo szybsze niż moja Marea... (po przejrzeniu danych 166 w 2.5 jest raptem o 0.3 sekundy lepsza niż Marea 2.0 z VIS (do setki)). PS. Znam już ceny części

    Kolejne pytanie... Czy były wersje z el. reg. siedzeniem pasażera?? Czy to jakaś angielska przekładka??
    Pytanie do posiadaczy samochodów z silnikiem 2.4 JTD 136 +140+150km ile silnik ma obrotów na 6-tce przy 180km/h??

    co sądzicie o tym egzemplarzu?? http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-2-4...C15858738.html
    Jeżdżę od prawie 3 lat samochodem w miarę młodym więc mogę się mylić ale takie po latach doświadczeń jest moje zdanie. Jak wchodzić to jedynie w wersję mocnego diesla i to po FL. Pamiętać trzeba że większość starych samochodów ma swój przebieg a wychwycenie elektronicznie faktycznego przebiegu w starych 166 z tego co wiem nie jest możliwe. Benzyna żeby dobrze jeździła ta furka musi być conajmniej 2,5 l a to okupiuone jest spalaniem - dość sporym. Zajomy jeżdził 3.2 litra i nie ma się co oszukiwać - czasem i 19 wychodziło. Gaz do tego .... może i wyjście ale to 19 l gazu.
    Z kolei sąsiad ma 2,4 v6 no i też obiecane 10 to mżonka - jeździ jak hulajnogą bo każde naciśnięcie to 14l i nie ma bata.
    Po 2 jeśli masz ograniczenie budżetowe w takiej postaci jak piszesz że liczysz kasę tu 2 dołożę - maksymalnie 3 , nie obraź się ale postaw na inne młodsze i nie tak ekskluzywne auto jak 166. Wiem jedno - z roku na rok wychodzi więcej usterek a naprawy nie są tanie szczególnie że z szeregiem z nich nawet nie warto zgłaszać się nie do ASO - a z kolei w nim wizyty kosztują. W tym aucie jak będzie wszystko Ok to będziesz zadowolony ale jak trafisz na egzemplarz, w którym ujawni się to czy tamto to 2 czy 3k wydasz w mig. To żadna kwota żeby utrzymywać to auto w dobrej kondycji. Podam Ci przykład - Gliwicki Ganinex za kompletną wymianę rozrządu z 2 paskami zagwizdał 4800zł. Oczywiście da się zrobić za 2000 ale.... Mam również wrażenie że do Mechanika Józka z tym autem nie pojedziesz a na pewno nie dowiesz się co i jak naprawdę trzeba zrobić - twoje auto będzie testowym dla mechanika - a to może źle się skończyć.
    No i przy zakupie jak już obierzesz model weź kogoś kto czymś takim jeździł i się interesuje autami. Bez tego .... daj sobie spokój, bo po kupnie wakacje możesz spędzić pod autem...
    Jeżdzę 2,4 20v 175km/404Nm- przy 180 nie pamiętam obrotów ale pali około 8 na trasie. Sam moją pocisnąłem 240.... licznikowo. Ale myślę że po dało by radę więcej.. Najniższe spalanie 3.2 i to nie wiem jak się stało na odcinku 45 km z górki "-).
    Ale i tak w ogólnej eksploatacji spalanie to pikuś.
    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał peteja_43 Zobacz post
    Wiesz jeżdżę alfa, 166 ale nie zauważyłem ze schowek jest schłodzony
    Zawsze w lato wyciągam CB ze schowka bo jak jadę na klimie to radio jest zmarznięte całe.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  5. #15
    szubi
    Gość

    Domyślnie

    do do ostatniego pytania pewnie chodziło Ci czy jest aktywny tempomat. Nie tempomat jest pasywny i tylko utrzymuję zadaną mu prędkość bez radaru poprzedzającego samochodu

  6. #16
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał koles_02 Zobacz post
    Zawsze w lato wyciągam CB ze schowka bo jak jadę na klimie to radio jest zmarznięte całe.
    to moze ty masz taki z klima jo nie

    Alfa i jej ochroniarz

  7. #17
    Zeus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiek213 Zobacz post


    Dzięki temu czujesz się lepszy, czy jak?
    Dzięki temu że czytam - nie pytam o coś co było już wielokrotnie na tym forum



    Cytat Napisał Misiek213 Zobacz post
    Tak tak... powinieneś się leczyć Masz racje
    Żegnam bohatera.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Potwierdzam słowa Mikellino (mam podobne auto), co prawda minimalne spalanie jakie narazie udało mi się osiągnąć to 5,8 l/100km a przy 180 km/h 7,4 l/100km. Za wymianę rozrządu zapłaciłem jakieś 700 pln co w porównaniu do benzyniaka jest taniochą, koszt części stoi na poziomie np VW Pasata B5.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Skończcie te wycieczki osobiste. Na priv z tym.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Ja ogolnie bym poprosil admina o przerzucenie tego tematu do "zakup alfy 166" a sam "zakup" umiescil na gorze na stale, bo kazdy chetny na 166 bedzie otwieral nowe posty.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

Podobne wątki

  1. AR 147 1,9 jtd Świecie
    Utworzone przez domelPL w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 20:58
  2. Pozdrowienia Świecie n/W ;D
    Utworzone przez MjMichal w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 22:57
  3. Świecie w V6.
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:48
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 10:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory