Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: [156] brak dwóch świateł postojowych

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Kurcze, czy ja piszę po chińsku?
    Proszę czytać moj pierwszy post i tam jest napisane, co jest na bezpieczniku nr 6, który mnie interesuje.
    Ja doskonale wiem, że obwody świateł postojowych są zabezpieczone 2 bezpiecznikami, nr 6 i 7, po przekątnej i nie trzeba mi pisać o syrenkach.
    Zgodnie z wykazem obwodów bezpieczniki te zabezpieczają również światła stopu i przeciwmgielne tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej, więc proszę nie pisać głupot, że 2 bezpieczniki obsługują tylko 4 światła postojowe.
    Interesują mnie konkretne porady od ludzi z doświadczeniem przy usuwaniu podobnych awarii, ze szczególnym uwzględnieniem połączeń obwodów na przełączniku zespolonym przy kierownicy i na włączniku świateł postojowych przy stacyjce, bo sądzę, że tam trzeba zacząć szukać przyczyny.
    Czytam co piszesz.I piszesz bzdury.Bezpieczniki pozycyjnych zabezpieczają TYLKO pozycyjne(plus tablica,dwa obwody)!Włącznik nie ma nic do rzeczy jeśli jedna strona działa.Sprawdziłeś probówką czy na obu przyjściach prądu do bezpieczników jest napięcie?
    Wyjaśniam bzdurę:NIE MA MOŻLIWOŚCI zabezpieczenia pozycji i stopu tym samym bezpiecznikiem.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 16-11-2013 o 02:41
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To sobie wyjmij bezpiecznik od pozycyjnych w swojej alfie i zobacz, czego jeszcze nie będzie oprócz pozycyjnych i tablicy rej.

    A może ktoś mógłby dać schemat elektryczny - to by mi bardziej pomogło niż jałowe dyskusje kolegi Lesio o tym, jakie obwody zabezpieczają poszczególne bezpieczniki, bo to akurat nie ma nic do rzeczy.
    Ja mam gdzieś przerwę na zasilaniu świateł postojowych lewy tył i prawy przód i muszę znaleźć gdzie oba te obwody nie mają zasilania.
    Mam duże wątpliwości, czy grzebać się w wyłączniku zespolonym, bo świateł tych nie ma również po włączeniu włącznika przy kierownicy,gdzie zasilanie musi być wzięte bezpośrednio z akumulatora.

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Ja mam gdzieś przerwę na zasilaniu świateł postojowych lewy tył i prawy przód i muszę znaleźć gdzie oba te obwody nie mają zasilania.
    Bezpiecznik,lub połączenie w skrzynce'

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Mam duże wątpliwości, czy grzebać się w wyłączniku zespolonym, bo świateł tych nie ma również po włączeniu włącznika przy kierownicy,gdzie zasilanie musi być wzięte bezpośrednio z akumulatora.
    Nie miej wątpliwości.Włącznik nie jest podwójny.Rozdział na dwa obwody oświetlenia jest w skrzynce.Jedno przyjście dwa wyjścia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    jakie obwody zabezpieczają poszczególne bezpieczniki, bo to akurat nie ma nic do rzeczy.
    .
    Ma do rzeczy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    A może ktoś mógłby dać schemat elektryczny - to by mi bardziej pomogło niż jałowe dyskusje kolegi Lesio
    Schemat z Twoim pojmowaniem elektryki nic Ci nie da bo nie rozumiesz w czym rzecz.I to jest jałowe.
    Uwaga praktyczna:nie miernikiem a probówką sprawdzaj.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    , bo świateł tych nie ma również po włączeniu włącznika przy kierownicy,gdzie zasilanie musi być wzięte bezpośrednio z akumulatora.
    Wszystko jest zasilane z akumulatora...Nie ma znaczenia którym włącznikiem włączasz pozycje.Zasilanie z nich idzie na bezpieczniki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    To sobie wyjmij bezpiecznik od pozycyjnych w swojej alfie i zobacz, czego jeszcze nie będzie oprócz pozycyjnych i tablicy rej.
    Wyjmujesz nie ten bezpiecznik.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 16-11-2013 o 10:37
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Lesio, przestań już bo nie mam do Ciebie siły. Jeśli masz alfę to wyjmij bezpieczniki od postojowych i zobaczysz, że stopu też nie będzie.
    Ja wyjąłem to wiem i wiem, że sprawdzam właściwy bezpiecznik.

    Na razie jedno rozsądne co napisałeś to żeby sprawdzić w skrzynce bezpieczników połączenie obwodów, też o tym myślałem - tylko to by musiał być jakiś wyjątkowy przypadek, bo na tym bezpieczniku jest prąd i pozostałe światła, które on zabezpiecza działają.
    Dlatego bardziej widziałbym przerwę w obwodach za bezpiecznikiem, gdzieś dalej poza skrzynką.

    Może mi ktoś pomóc, zamieszczając schemat, gwarantuję, że wiem o co chodzi, wbrew temu co twierdzi kolega Lesio.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 16-11-2013 o 13:29

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Lesio, przestań już bo nie mam do Ciebie siły. Jeśli masz alfę to wyjmij bezpieczniki od postojowych i zobaczysz, że stopu też nie będzie.
    Ja wyjąłem to wiem i wiem, że sprawdzam właściwy bezpiecznik.

    Na razie jedno rozsądne co napisałeś to żeby sprawdzić w skrzynce bezpieczników połączenie obwodów, też o tym myślałem - tylko to by musia byc jakis wyjątkowy przypadek, bo na tym bezpieczniku jest prąd i pozostałe światła, ktore on zabezpiecza działają.

    Może mi ktoś pomóc, zamieszczając schemat, gwarantuję, że wiem o co chodzi, wbrew temu co twierdzi kolega Lesio.
    Nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać bo nie o to tu chodzi.
    Pierwszy krok to:wyjmij oba bezpieczniki pozycyjnych,włącz światła pozycyjne i zobacz czy na obu gniazdach bezpiecznika(z jednej strony) jest prąd(wyłącz i zobacz czy prąd znikł-będziesz miał pewność czy to te bezpieczniki).Nie miernikiem a probówką.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Przecież od samego początku piszę, że mam prąd na bezpiecznikach, bo pozostałe światła, które są na nich działają.
    Dla pewności wyjąłem oba bezpieczniki i przestała świecić tablica, stop i pozostałe sprawne pozycyjne - przeciwmgielnych już nie sprawdzałem.
    Dlatego potrzebuję pomocy od fachowców, gdzie mam szukać przerwy w obwodach poza bezpiecznikiem, czyli na drodze od wyjścia z bezpiecznika do oprawek żarówek.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 16-11-2013 o 13:53

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Przecież od samego początku piszę, że mam prąd na bezpiecznikach, bo pozostałe światła, które są na nich działają.
    Dla pewności wyjąłem oba bezpieczniki i przestała świecić tablica, stop i pozostałe sprawne pozycyjne - przeciwmgielnych już nie sprawdzałem.
    Dlatego potrzebuję pomocy od fachowców, gdzie mam szukać przerwy w obwodach poza bezpiecznikiem, czyli na drodze od wyjścia z bezpiecznika do oprawek żarówek.
    Kolego sorry ale jesteś w błędzie.Nie znasz się na elektryce i nie dasz sobie nic powiedzieć.Chciałem Ci pomóc a Ty się unosisz bo wiesz lepiej,a nie wiesz.Poraz chyba czwarty Ci napiszę że bezpieczniki (dwa)od pozycyjnych zabezpieczają tylko ten obwód(dwa obwody na krzyż).
    Zrób prosty test jak Ci napisałem.Włącz pozycję i sprawdź czy jest prąd(na bezpieczniku),wyłącz i tam już prądu być nie może.Jeśli jest tzn nie jest to bezpiecznik pozycyjnych.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Dla pewności wyjąłem oba bezpieczniki i przestała świecić tablica, stop i pozostałe sprawne pozycyjne
    .
    Wyjąłeś jeden bezpiecznik od pozycyjnych.
    Ten po którym nie masz stopu to nie ten.
    Nie pamiętam kolejności ale mylisz się w skrzynce o jeden bezpiecznik w górę albo dół.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Lesio - na miły Bóg - właśnie wróciłem z garażu, sprawdzałem wszystko po kolei. Na bezpiecznikach nr 6 i 7 są światła stop, pozycyjne, przeciwmgielne i tablica rej.
    Po wyjęciu bezpieczników nie ma ani jednego z ww. świateł.
    Jeśli mi nie wierzysz to mi daj na priv swój adres mailowy, to Ci wyślę skan oryginalnej instrukcji obsługi mojego samochodu z opisem wszystkich bezpieczników lub idź do swoj alfy i się przekonaj, czy też tak masz.
    No i jest nie tak, jak piszesz - akurat na tych bezpiecznikach jest prąd cały czas, nawet po wyłączeniu stacyjki - sprawdziłem i miernikiem, i probówką na żarówkę, żeby nie było, że mierzyłem prądy błądzące - co jest zrozumiałe bo przecież postojowe muszą też działać bez włączonego zapłonu na stacyjce i to miałem na myśli, pisząc, że muszą być zasilone bezpośrednio z akumulatora.
    Przy okazji wyłapałem błędy w instrukcj obsługi mojego samochodu, bo w tabeli na str. 136 są zamienione numery bezpieczników ze stronami odpowiadających im świateł - już teraz wiem, że muszę sprawdzać obwody zabezpieczone bezpiecznikiem nr 7, a nie nr 6, co wynikałoby z instrukcji obsługi.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 16-11-2013 o 16:29

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Masz rację z p.mgielnym.Spojrzałem w instrukcję i rzeczywiście tak jest opisane.Stop ma bezpiecznik w schowku z tego co widzę.
    Pozycyjne przechodzą przez moduł,może tam jest problem.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adamus
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 GTA Q2 kolor Azzuro nuvola AR 156 2,5 V6 AR145 1,6Ts AR 146 2,0 Ts AR 146 1,9 TD
    Postów
    77

    Domyślnie

    przełóż sobie obrotomierz ze sprawnego auta i jeśli będą światła to spalony moduł kontroli żaruwek
    (miałem taki przypadek tylko że ze światłami stopu wymiana obrotomierza pomogła)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 14:38
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 07:45
  3. Brak świateł postojowych przy wyłączonym zapłonie
    Utworzone przez Mario84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 07:23
  4. brak świateł postojowych przednich
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 07:19
  5. Brak świateł postojowych
    Utworzone przez longer0709 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 17:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory