Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Porównanie kosztów utrzymania 166 2.4

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bart Shelby
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 166 | 1999 | 2.0 T.S + LPG | Manual + 166 | 2000 | 2.5 V6 | Man
    Postów
    85

    Domyślnie

    Rok rowny temu kupilem w silniku 2.0 i w LPG. Przejechane od tego czasu 27 tys. Na samym poczatku jedynie kupilem wachacze gorne przod i tuleje na tyl, filtry na allegro z wymiana tam wyszlo 700 zl. No i niedawno chlodnice za 150 sam wymienilem. Wiecej rzeczy nie ruszalem. Przebieg 220 tys. (Podobno). auto smiga trasy katowice-gdansk bez zadnej awarii i to za grosze. 300 km za 80 zl.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Panowie o jakich kosztach tu mówimy, jeździcie wygodna limuzyną a to kosztuje. Dla porównania kupcie A6 z aluminiowym zawieszeniem lub e-klase w podobnych rocznikach i dopiero możemy porozmawiać o kosztach komfort kosztuje ale nie ma co marudzić i kręcić nosem

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    A kto tu kręci nosem? Poprostu podajemy koszty...A co do tego aluminiowego zawieszenia to najgłupszy stereotyp jaki słyszałem. Przecież nie psuje się materiał, z którego jest wykonany wahacz a części metalowo-gumowe. Zresztą ceny zawieszenia do alfy nie są tańsze, więc gdzie tu mowa o różnicy w kosztach?

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    w każdym bądź razie mi się wydaje po tym co czytam o 166 - a czytam wiele, zresztą jak każdy : >
    że serwis ropniaków jest sporo droższy od benzyny

    jedyna oszczędność może być na paliwie, ale w przypadku LPG nie ma różnicy

    na moim przykładzie, kupiłem za 4000 zł 2.5 V6 i na prawdę bardzo ładnie pracuje skrzynia, sprzęgło, silnik ... sprzęt ma obecnie 245.000 km, a awarii tych najważniejszych rzeczy przez 5 miesięcy nie widać

    więc samo to co najważniejsze jest w porządku przy benzynie ... to są na prawdę bardzo dobre jednostki napędowe

    dlatego właśnie nie chcę ropniaka, jednak odsetek problemów jest zazwyczaj większy, oczywiście tych droższych rzeczy (plus oczywiście klekot

    tak samo miałem z Lancią Kappa: po 100.000 km sprzęgło chodziło idealnie, skrzynia także, silnik dokładnie tak jak w momencie zakupu. 6 lat jazdy i żadnej kosztownej naprawy. Wersja silnika 2.0 z LPG.
    Ostatnio edytowane przez marian666666 ; 18-03-2014 o 10:37

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Masz rację. Obiecywałem sobie, nigdy diesla ale przez prawie rok obserwowania allegro nie było żadnego sensownego polifta z V6 pod maską, więc wziąłem gruźlika. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że wcześniej miałem rację. Ilość typowych usterek diesli i ich kosztowność niweczy całą oszczędność za paliwo. Dwumas, turbo, wtryski, półosie w 20V to są naprawdę spore koszty a w wersjach PB te problemy nie istnieją. Z drugiej strony ja poruszam się głównie po mieście i często na krótkich odcinkach dlatego obawiam się, że benzyny bym spalił tyle samo co gazu. A jazda na samej benzynie to z kolei dwukrotnie większy wydatek niż na ON (moje średnie spalanie zawsze oscyluje wokół danych dotyczących spalania w mieście, spalam 10l/100km On, więc benzyny spaliłbym spokojnie 20l). I tak źle i tak niedobrze Ale i tak przyjemność z jazdy tym autem rekompensuje wydatki

  6. #16
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek83 Zobacz post
    Panowie o jakich kosztach tu mówimy, jeździcie wygodna limuzyną a to kosztuje. Dla porównania kupcie A6 z aluminiowym zawieszeniem lub e-klase w podobnych rocznikach i dopiero możemy porozmawiać o kosztach komfort kosztuje ale nie ma co marudzić i kręcić nosem
    uwierz mi ze czesci do e klasy ( tez 2004r) sa nizsze... tam ktos wpadl napomysl ze mozna sworzen zrobic odkrecany i nie trzeba calego wahacza wymieniac itp, o wiele wiecej zamiennikow wysokiej jakosci. jdyne co dochodzi to wymiana oleju w moscie i tyle.

    co nie zmienia faktu ze jak ktos kupowal auto tej klasy to zdawal sobie sprawe ze czesci beda wiecej kosztowac niz do 147. zawsze mozna kupic malucha lub felicje i miec smieszne koszty utrzymania, a jak chce sie jezdzic czyms lepszym to i trzeba liczyc sie z kosztami
    Ostatnio edytowane przez dareme89 ; 18-03-2014 o 12:07

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    W życiu zwykle bywa tak ,ze najwiecej płacza ci, którzy ledwo wyrabiaja z utrzymaniem takich aut. Kupili za 5 tysiaków lemuzyne, a jak co do czego przychodzi to sie żale zaczynaja ile to trzeba na wahacze wydac... Dareme dobrze pisze. Trza było felicje kupić a nie duże luksusowe auto ze skomplikowanym zawiasem ( co jest akurat zaletą i wyróznikiem aut typu premium). W felicji i matizie będzie taniej... No ale lans nie taki co nie?
    [C

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Aluminiowe zawieszenie audi w cudzysłowiu, to raz,dwa czytamy między wierszami. Jeżdżę swoją alfą 5 lat i nie narzekam oczywiście to kosztuje, nikt nie mówi że będzie tanio. Został poruszony temat typu: co mi się zepsuło w aucie....jakie ono drogie. Stąd porównanie do owych marek

  9. #19
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Była AR166 2.4 JTD 99r.
    Postów
    177

    Domyślnie

    Prawda jest taka. Włosi auto umieją zaprojektować ale gorzej z wykonaniem ;-)
    Nie od wczoraj wiadomo że zawias w 166 jest za delikatny (w stosunku do masy samochodu) i za bardzo przekombinowany.
    A gadanie że luksusowe auto musi kosztować w serwisie jakoś do mnie nie przemawia, dorabianie do tego ideologi też nie ;-) Samochód to tylko kawał żelastwa (choć w przypadku Alfy w przyjemnej dla oka formie) który i tak wcześniej czy później skończy w hucie
    Miałem kiedyś XM-a (ta sama klasa co 166) i tam koszty wymiany zawiasu były znikome w porównaniu ze 166.
    Trwałością też bił na głowę 166, przez prawie 7 lat jeżdżenia w remonty wsadziłem niej niż w 166 w ciągu roku. Nie to żebym narzekał na Alfę, bo zdawałem sobie sprawę z kosztami w chwili zakupu, ale uważam że makaroniarze mogli się bardziej postarać.
    Jak ktoś wydaje na naprawę zawiechy 5-7 tyś to ma prawo oczekiwać że przejeździ bezproblemowo min 60-80tyś.
    Mój znajomy robi rocznie ponad 100tyś i jakby jeździł Alfą to pewnie zawias robił by minimum 2 razy w roku
    --
    Elektronika samochodowa: dorabianie kluczy z immobilizerem, czyszczenie sterowników, adaptacje itp.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Oj cytryn ale przecież zawias to nie alfa. ok jest wielowahaczowe zawieszenie które miało zwiększać komfort, wyszło inaczej, ale te części robią dla nich producenci tacy sami jak w innych autach też miałem xm-a 3-litrowego i wiem że modliłem się żeby nie padła hydraulika bo naście lat temu to był kosmos choć nie jeździłem niczym wygodniejszym Chyba zmieniamy temat postu :/

Podobne wątki

  1. 147 vs 156. porównanie kosztów utrzymania i awaryjności
    Utworzone przez ziomal73 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 22:22
  2. [156] Po zakupie. Czyli kosztów cz.2
    Utworzone przez Vapersisland w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 00:24
  3. Cięcie kosztów produkcji po FL..?
    Utworzone przez adio21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 08:18
  4. Porównanie kosztów utrzymania alfy 156 i 166
    Utworzone przez look1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory