Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Alfa 156 2.4 JTD - Oil catch tank

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Stilo 1.9 JTDm 140KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Ktoś z was montował OCT w JTDm? Ma to sens, lepiej działa niż fabryczna odma? Myślałem o tym, żeby ewentualnie zamontować u siebie OCT jako dodatek do fabrycznego rozwiązania - czyli OCT byłby zamontowany na przewodzie, którym z oryginalnej puszki odmy pary idą przed turbinę. Myślicie, że miałoby to sens i pozytywnie wpłynęłoby na czystość dolotu?

  2. #12
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Co prawda nie w 156, ale w 159: sprawdza się, dolot i turbo bez oleju. Aktualnie na pewno ma Daniel (ten, któremu Michu z M4K robił furę marzeń). Ja (tzn. lokalny magik w moim samochodzie) mam robić w piątek, jutro (ale z małymi przeróbkami: poszerzenia końcówek zbiorniczka, żeby wyeliminować problem przymarzania przy co bardziej niskich temperaturach). Generalnie: warto, trzeba tylko pilnować i dobrze jest profilaktycznie pozbyć się kłopotliwej kwestii przymarzania (o ile się jeździ w zimie).

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Stilo 1.9 JTDm 140KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    A jak to u siebie zamontowałeś? Na zasadzie, o której wspomniałem - zostawić fabryczny separator (zdjęcie) i dołożyć OCT na przewodzie, który idzie w stronę przodu samochodu, a później w dół przed turbo?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55217793.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	40.8 KB
ID:	274347

  4. #14
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Dopiero będzie u mnie montowane. Na szczegółach się nie znam, może ktoś z większą dawką wiedzy i doświadczenia odpowie ;-)

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    W sumie to Oil Catch Tank od separatora oleju różni się tym, że oil catch tank jest wentylowany w atmosferę oraz tym, że olej nie jest ponownie odprowadzany do miski (tak w dużym skrócie).
    Ciekawa jestem czy jak naprawdę założone jest to OCT bo nie bardzo widzę możliwość wentylowania OCT w atmosferę w układzie z przeplywka i czy olej jest ponownie kierowany w miskę olejowa. Mam wrażenie, że catch tank zakładany jest jako drugi separator oleju w odmie. Chyba, ze się mylę....

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Stilo 1.9 JTDm 140KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Są różne rozwiązania. Ja mam na myśli OCT, który jest - w tym wypadku byłby drugim - separatorem oleju. Fabryczna puszka ma oddzielać pary od oleju - olej spływa do miski, a opary idą w dolot. Nie chcę tego zmieniać, ale pomyślałem, żeby dołożyć OCT, który jeszcze raz filtrowałby opary z silnika - z OCT już nic nie spływa do misy olejowej, tylko gromadzi się w zbiorniczku (co jakiś czas trzeba opróżnić ten syf). Tylko nie wiem, czy to, o czym piszę ma sens.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beyor Zobacz post
    co jakiś czas trzeba opróżnić ten syf)
    To nie syf... to olej na którym jeździsz.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Stilo 1.9 JTDm 140KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    No nie do końca. W OCT zbiera się zwykle maślana emulsja, a nie olej, który możesz sobie z powrotem wlać do silnika

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    No, nie do końca. Maślana emulsja jest wynikiem gromadzenia się oparów oleju pomieszanego w oparami wody. Jeśli masz miejsce, a dokładnie objetosc w której pozwalasz się im gromadzić to powstaje emulsja. Dlatego opary są recyrkulowane do dekoltu poprzez separator.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Stilo 1.9 JTDm 140KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ale w OCT przeważnie gromadzi się właśnie emulsja i zaleca się to często czyścić. Opary recyrkulowane do dekoltu <3 Say no more.

Podobne wątki

  1. Oil catch tank 15 mm
    Utworzone przez magil w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 20:44
  2. [Brera] Oil Catch Tank Brera/159
    Utworzone przez Drimacus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 10:20
  3. Odseparowanie węża od odmy oil catch tank ?
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 21:40
  4. Oil Catch Tank
    Utworzone przez Dejvvv w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 18:55
  5. Oil Catch Tank
    Utworzone przez Teddy84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 13:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory