Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Kupno od znajomego Alfy Romeo 159 JTDm 150km, 2007/2008 Progression +

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Franek ,człowiek kupujący moją 159 ,dostał podczas przeglądu przedsprzedażnego pełny wgląd do wszystkich napraw w ASO oraz mógł być na hali podczas przegladu i wypytywać mechaników o wszystko co mu się żywnie podobało . Ja w tym czasie spokojnie i bezstresowo popijałem kawkę i robiłem przegląd prasy w saloniku . ( ASO Carserwis Warszawa) . Ale wiadomo w niektórych mogą jeszcze mieć miejsce różnego rodzaju znajomości i układziki .

    P.S.
    Do kolegi 502marian , jeśli jest z nią wszystko OK to jest to okazja i powinieneś z niej skorzystać . Jesli odpuszczasz to wrzuć gdzieś tutaj ( np. w dziale Bazar ) namiary na sprzedającego to ktoś z forum napewno się skusi . Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rafter ; 20-01-2012 o 16:34
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Dobry samochód, dobra cena.

    Dla porównania - ja w czerwcu 2011 kupiłem krajową 159 rocznik 2007 1,9 150KM, wersja Progression wzbogacona o Blue&Me, jasny Alfatex - I właściciel (lekarz), przebieg - 36 000. Zero wypadkowości i stłuczek - sprawdzona w ASO pod każdym kątem, książka serwisowa z fakturami.

    Cena wywoławcza - 52 000 pln. I powiem Ci tak - ledwie, ledwie zdążyłem - ogłoszenie wisiało jeden dzień...

    Co prawda mamy już 2012, więc Afla którą masz na oku ma już nie 4 a 5 lat, ale że przebieg także niski to chyba warto za te 47 tys.

    pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Myszkin ; 20-01-2012 o 21:15
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    rafter, jasne że trafiają się"trafiejki" (taka jak u Ciebie). Ale przesadna ostrożność na pewno nie zawadzi...
    Facet, od którego znajomy kupował rzeczone auto też był bez jakiegokolwiek zarzutu (padł EGR, więc facet go "wymienił" w ASO) - problemem okazał się jednak serwis, który nie był rzetelny (zamiast "wymiany" ASO tylko wyczyściło zawór, przy czym klient zapłacił za nową część tj. cały nowy zawór EGR i usługę wymiany...).

    PS. Rzecz się miała w serwisie koncernu GM.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Dobry samochód, dobra cena.

    Dla porównania - ja w czerwcu 2011 kupiłem krajową 159 rocznik 2007 1,9 150KM, wersja Progression wzbogacona o Blue&Me, jasny Alfatex - I właściciel (lekarz), przebieg - 36 000. Zero wypadkowości i stłuczek - sprawdzona w ASO pod każdym kątem, książka serwisowa z fakturami.

    Cena wywoławcza - 52 000 pln. I powiem Ci tak - ledwie, ledwie zdążyłem - ogłoszenie wisiało jeden dzień...

    Co prawda mamy już 2012, więc Afla którą masz na oku ma już nie 4 a 5 lat, ale że przebieg także niski to chyba warto za te 47 tys.

    pozdrawiam.

    Auto 4 letnie z przebiegiem 36000km,ciekawe jakie bylyby wpisy gdyby to auto bylo sprowadzone z takim przebiegiem,pewnie takie,ze to niemozliwe

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Auto 4 letnie z przebiegiem 36000km,ciekawe jakie bylyby wpisy gdyby to auto bylo sprowadzone z takim przebiegiem,pewnie takie,ze to niemozliwe
    1) Dlaczego niemożliwe ? Możliwe, ale nie za 28 000, 30 000 czy np 35 000 pln...proste. Ceny za takie auta zarówno u nas, jak i "na Zachodzie" zaczynają się od 50 tys pln w górę.

    2) Poza tym zwróć uwagę, że napisałem "książka serwisowa z FAKTURAMI" - o ile książkę jest dziecinnie łatwo podrobić, o tyle faktury nie podrobisz...

    3) A nade wszystko są jeszcze osoby, które samochody kupują w celach "hobby-kolekcjonerskich" - sam kupiłem Alfę właściwie w takim właśnie celu. Dodam, że moja 159 została wystawiona na sprzedaż, żeby w 4 stanowiskowej stajni Pana Doktora zrobić miejsce na Porshe Cayenne.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    1)o ile książkę jest dziecinnie łatwo podrobić, o tyle faktury nie podrobisz...
    Wybacz, ale chyba raczysz żartować?! Jaki problem jest w wystawieniu "lewej" FV, która będzie odpowiadać wpisom w "lewej" książce serwisowej"?!
    Czy FV jest "prawdziwa" mógłbyś ewentualnie sprawdzić w US, gdyby urząd ten miał kompetencję do udzielenia Ci informacji o tym, czy od tej konkretnej FV został odprowadzony podatek od towarów i usług (a takiej możliwości w obecnym porządku prawnym nie ma). Stąd też nie masz żadnej pewności, że wystawiona przez kogoś FV jest "legalna".

    PS. Absolutnie nie mówię tutaj o Twojej sytuacji - odnoszę się tylko do zjawiska podrabiania historii serwisowej aut (sensu largo).
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    1) Dlaczego niemożliwe ? Możliwe, ale nie za 28 000, 30 000 czy np 35 000 pln...proste. Ceny za takie auta zarówno u nas, jak i "na Zachodzie" zaczynają się od 50 tys pln w górę.

    2) Poza tym zwróć uwagę, że napisałem "książka serwisowa z FAKTURAMI" - o ile książkę jest dziecinnie łatwo podrobić, o tyle faktury nie podrobisz...

    3) A nade wszystko są jeszcze osoby, które samochody kupują w celach "hobby-kolekcjonerskich" - sam kupiłem Alfę właściwie w takim właśnie celu. Dodam, że moja 159 została wystawiona na sprzedaż, żeby w 4 stanowiskowej stajni Pana Doktora zrobić miejsce na Porshe Cayenne.
    A widziales w telewizji jak jeden Polak zostawil E klasse,tez poszla za smieszne pieniadze na przetargu,no tak ale to tylko w polsce mozliweNie twierdze ,ze przeplaciles,tylko dlaczego wszyscy twierdza ,ze niemozna kupic dobrego egzemplarza taniej.widzisz teraz masz wyprzedaze rocznika,nawet w grudniu byly i auta sa o 10000tansze czy to znaczy ,ze sa gorsze albo cos z nimi nie tak,pisalem juz kiedys o przypadku 156 za chorendalna kwote,trafil sie klijent po dlugim czasie.Mial nadzieje . ze sporo tyle kosztowala to bedzie cacy a tutaj klopsWiesz to ,ze auto duzo kosztuje i ma faktury to nieznaczy ,ze bedzie bezawaryjnemasz maly przebieg wiec wszystko przed toba(oby jak najmniej),ale to moje podejscie do sprawy

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    Wybacz, ale chyba raczysz żartować?! Jaki problem jest w wystawieniu "lewej" FV, która będzie odpowiadać wpisom w "lewej" książce serwisowej"?!
    Czy FV jest "prawdziwa" mógłbyś ewentualnie sprawdzić w US, gdyby urząd ten miał kompetencję do udzielenia Ci informacji o tym, czy od tej konkretnej FV został odprowadzony podatek od towarów i usług (a takiej możliwości w obecnym porządku prawnym nie ma). Stąd też nie masz żadnej pewności, że wystawiona przez kogoś FV jest "legalna".

    PS. Absolutnie nie mówię tutaj o Twojej sytuacji - odnoszę się tylko do zjawiska podrabiania historii serwisowej aut (sensu largo).
    Franek - podrobić można wszystko, nawet pismo od Prezydenta RP nadające komuś profesurę czy rozkaz wyjazdu jednostki wojskowej na misję do Afganistanu.

    Mówimy tu o normalnej sytuacji w której masz faktury, książkę serwisową, udajesz się do ASO, które te fakltury wystawiło - sprawdzasz zgodnośc z tym co mają oni u siebie. No i najważniejsze - kupujesz od kogoś, kto nie musi zarabiać na życie przekręcając liczniki i sprzedając "lewy" towar.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    faktury na pewno są pewniejsze (bo weryfikowalne) niż książka którą można zamówić dowolnie wypełnioną ze wszystkimi pieczątkami itd. Ja mam np. komplet faktur niemiecki (zweryfikowanych) a nie mam książki bo poprzedni właściciel nie oddał razem z autem (samochód po bankowej windykacji za nie spłacanie rat)
    Born to be wild.

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    faktury na pewno są pewniejsze (bo weryfikowalne) niż książka którą można zamówić dowolnie wypełnioną ze wszystkimi pieczątkami itd. Ja mam np. komplet faktur niemiecki (zweryfikowanych) a nie mam książki bo poprzedni właściciel nie oddał razem z autem (samochód po bankowej windykacji za nie spłacanie rat)
    No to teraz powiem Ci tak - dzwoniłem kiedyś do Gubina w sprawie 159-ki. Wszystkie przeglądy facet miał udokumentowane fakturami. Problem tylko w tym, że ni cholery przebiegi z faktur nie zgadzały się z przebiegami z bazy Alfy Romeo. Tak mniej więcej wpisy w bazie miały o 2x wyższy kilometraż, niż te na fakturach...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 jtdm 16v progression 2007
    Utworzone przez Hesus88 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 05:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory