Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Brzęcznie, metaliczny dzwięk na wolnych obrotach - 1.9 jtd

  1. #11
    b.wojciech
    Gość

    Domyślnie

    wiesz to zapewne jest z lewej strony tam gdzie rozrząd alternator itp, moze to byc wlasnie koło pasowe albo rolka napinacza , kiedy wymieniałeś rozrzad daleko jeszcze do jego wymiany ?

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Ciężko z filmu wywnioskować. Jak nie od strony rozrządu i napędu urz. pom. to zapewne pompa vacum.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...alfowskie.html

  3. #13
    maciek-147
    Gość

    Domyślnie

    Rozrząd wymieniany 8 tys. temu a rola napinacza to jakie koszty mniej wiecej?

  4. #14
    jarek156
    Gość

    Domyślnie

    tez tak mialem trudno wyczuc ktore kolo ja wymienialem po kolei od najtanszego pierwsze kolo prowadzace pasek wielorowkowy i nic nastepnie napinacz i tez nic wiec lozysko przy alternatorze mi poszlo ten odglos sie nasilal jak otwieralem szyby albo wlaczalem swiatla sprawdz w ten sposob

  5. #15
    b.wojciech
    Gość

    Domyślnie

    skoro rozrzad zmieniony to zapewne koło pasowe, bo przy rozrzadzie wymieniaja rolki prowadzace napinaczy pasek i pompe wody no chyba ze wymieniles sam pasek ?

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał fkkamil Zobacz post
    PASOWEGO.. Belfer zrobił literówkę.
    Nie zrobiłem literówki...

    To koło pasowe owszem ale ono ma w sobie "dwu-mas" i dlatego potocznie się to też nazywa masowe/dwu- masowe, choć można wtedy pomylić z dwu-masem sprzęgła (zasadę działania mają podobną). Jeśli ono ma drgania to rozwali w niedługim czasie cały napęd paska, kończąc rolki i napinacz. Przy czym to tylko moje przypuszczenie i najlepiej jak kolega ściągnie pasek i spróbuje czy silnik bez niego też będzie tak rzęził.

    A z tą klimą to teoria godna mistrza

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,599

    Domyślnie

    To sprzęgiełko klimatyzacji - częsty sygnał do wymiany czynnika a właściwie uzupełnienia oleju smarującego sprężarkę. Prześmiewcom zalecam wizytę w ASO tam się beda tego mogli dowiedzieć
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    Ostatnio też borykam się z takim problemem. Tylko u mnie nie jestem pewny czy dokładnie taki sam dźwięk jest, ale też z okolicy paska i osprzętu.

    Wczoraj ściągnąłem nadkole z kołem i przyjrzałem się dokładniej problemowi. Zakładałem, że tak jak wielu tutaj na forum pisze będzie to koło pasowe, a tu klops bo koło jest w bardzo dobrym stanie. Zastanawiam się czy to może być od paska micro? Po ściągnięciu go osoba, która była pod samochodem powiedziała, że dźwięku już nie ma.

    Słyszałem też wersję, że może takie dźwięki powodować sprzęgiełko alternatora ale w Auto-Ital powiedzieli mi, że nie ma takiego sprzęgiełka w moim silniku - 147 1.9 JTD 16V.
    Ostatnio edytowane przez malutki ; 09-02-2012 o 09:40

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał malutki Zobacz post
    (...)
    Słyszałem też wersję, że może takie dźwięki powodować sprzęgiełko alternatora ale w Auto-Ital powiedzieli mi, że nie ma takiego sprzęgiełka w moim silniku - 147 1.9 JTD 16V.
    niedawno wlasnie mialem wymieniane to sprzegielko(nazywane rowniez kolem pasowym?) alternatora, mam wlasnie ten silnik i zapewniam Cie, ze takie sprzegielko w tym silniku jest, mam taki sam

    Zanim wymienilem to sprzegielko wymienilem pasek wielorowkowy i jego napinacz az w koncu dzieki wskazowkom kolegow z forum okazalo sie, ze wlasnie to sprzegielko bylo problemem, w zasadzie zablokowalo sie.

    koszt takiego sprzegielka to ok 180zl, na allegro ciut taniej ale kupowalem w sklepie, robocizna (de)montazu alternatora ~150zl,

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    To sprzęgiełko klimatyzacji - częsty sygnał do wymiany czynnika a właściwie uzupełnienia oleju smarującego sprężarkę. Prześmiewcom zalecam wizytę w ASO tam się beda tego mogli dowiedzieć
    Ale przecież na mrozie mu sprzęgiełko nie działa... Gdyby się tak działo po załączeniu sprężarki to ok, ale na wyłączonej klimie ono stoi.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 12:17
  2. Metaliczny dzwięk
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 18:25
  3. Metaliczny dzwięk przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 20:07
  4. Metaliczny dzwięk - mechanik rozłożyl ręce
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 16:28
  5. Metaliczny dzwięk - co to może być?
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 11:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory