Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Szarpanie przy ruszaniu

  1. #11
    JaTaNu
    Gość

    Domyślnie

    U mnie sprzeglo było wymieniane w zeszłym roku. Najbardziej wkurza szarpanie silnikiem przy jego gaszeniu.

  2. #12
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaTaNu Zobacz post
    U mnie sprzeglo było wymieniane w zeszłym roku. Najbardziej wkurza szarpanie silnikiem przy jego gaszeniu.
    A sprawdzałeś lub wymieniałeś może drążek reakcyjny silnika? On odpowiada za tłumienie drgań związanych z uruchamianiem i gaszeniem silnika. Pozdro

  3. #13
    JaTaNu
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie ponieważ sprzęgło wymieniał poprzedni właściciel. Sprawdze jak bede na kanale gumy od tłumika może to on jest winien lub poduszka pod silnikiem. Na razie to mam inny problem ale to już w innym temacie. http://www.forum.alfaholicy.org/147/...go_kola-2.html

  4. #14
    Viggen
    Gość

    Domyślnie

    u mnie wystepowalo takie szarpanie na 1 biegu i lekko na 2 biegu.
    Podejrzenia padaly na dwumas i sprzeglo - komplet sprzegla zostal wymieniony, dwumas sprawdzony i okazal sie sprawny, wiec zostal. Drgania zostaly zminimalizowane o 10%...
    Ostatnio przy okazji wymiany pompy wspomagania, padl rowniez regulator napiecia na alternatorze. W trakcie naprawy okazalo sie, ze sprzeglo alternatora jest uszkodzone i blokuje ruch kola pasowego. Po wymianie sprzegla alternatora drgania na 1 biegu sa praktycznie niewyczuwalne. Najlatwiej to sprawdzic lagodnie puszczajac sprzeglo nie dodajac gazu.

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Amadi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Skaryszew
    Auto
    AR 147 FL 2005R 1.9 JTD 115KM
    Postów
    139

    Domyślnie

    @Viggen a na ruszaniu do tyłu(na wstecznym) też miałeś szarpanie? Jak dokladniej sprawdzic sprzęgło alternatora?

    U mnie przy ruszaniu zarówno na 1 jak i na R szarpie delikatnie, sprzęgło się nie ślizga ani pedał sprzęgła nie jest twardy. Jest też tak ze jeżeli dodam gazu do obr powiedzmy 1400-1500 to szarpanie jest bardzo zminimalizowane, tylko przy ruszaniu na obrotach bez gazu lub z bardzo małą ilością gazu.

  6. #16
    Viggen
    Gość

    Domyślnie

    tak do tylu tez szarpalo, nawet bardziej niz na 1...
    do tej pory jedynym sposobem niwelacji tego szarpania w moim przypadku bylo tzw ruszanie "z buta" czyli duzo gazu, szybko puszczane sprzeglo - wtedy nie szarpalo. Tak niestety sie nie da jezdzic w korkach...

    nie wiem czy da sie zdiagnozowac bez sciagania (a to niestety jest troche roboty), w kazdym razie sprzeglo blokowalo obrot kola pasowego.
    W moim mniemaniu (a mechanikiem nie jestem) powodowalo to wiekszy opor na urzadzeniach pomocniczych w momencie najwiekszego obciazenia silnika - przy ruszaniu, bo silnik nie dosc ze musial wprawic mase auta w ruch, to dodatkowo musial pokonac opor tego nieszczesnego sprzegla, i dostawal drgawek przy "normalnej" ilosci dodawanego gazu potrzebnego do plynnego ruszenia.

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amadi Zobacz post
    @Viggen a na ruszaniu do tyłu(na wstecznym) też miałeś szarpanie? Jak dokladniej sprawdzic sprzęgło alternatora?

    U mnie przy ruszaniu zarówno na 1 jak i na R szarpie delikatnie, sprzęgło się nie ślizga ani pedał sprzęgła nie jest twardy. Jest też tak ze jeżeli dodam gazu do obr powiedzmy 1400-1500 to szarpanie jest bardzo zminimalizowane, tylko przy ruszaniu na obrotach bez gazu lub z bardzo małą ilością gazu.
    Stawiam na docisk lub tarczę w stanie agonalnym.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nika Zobacz post
    Mam podobnie. Przy ruszaniu szarpie, na 2 już tego nie ma. Przebieg mojego auta to 194 tysiące, sprzęgło robione niedawno. Nie słychać żadnego metalicznego dzwonienia przy gaszeniu. Kiedyś na regionalnym spocie rozmawiałam z kolegą który ma ten sam silnik co ja i również mu szarpie. Obstawiliśmy właśnie dwumas.. Jakieś pomysły?

    !
    Jeszcze jest jedna przyczyna, która mało kto bierze pod uwagę, a ja już dwa razy miałem z tym nieprzyjemność sie spotkać.
    Otóż powodem drgań przy ruszaniu był siłownik sprzęgła. Stare sparciałe gumy i troszeczkę brudu od strony popychacza zrobiły swoje.
    Objawy były takie, że przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła było czuć jakby lekkie drganie, uczucie jakby tłoczek nie działał płynnie.
    Wymieniłem gumy, a całość wyczyściłem. Objaw praktycznie zniknął. To co pozostało udało się zlikwidować przez wymianę gumek i wyczyszczenie pompy sprzęgła.
    Podpowiem, że aby potwierdzić moje przypuszczenia wlałem strzykawką niewielka ilośc płynu hamulcowego pod osłonę popychacza. Tak aby rozprowadzić płyn po cylindrze. To lekko poprawiło sytuację i pozwoliło mi na stwierdzenie, że to jest powód.
    Zestawy naprawcze w postaci gumek są tanie. Pewno coś koło 30 zł. za pompę i popychacz.
    Ja ten objaw miałem w V40 ale to ta sama zasada działania. Samochód szarpał na 1 lekko na 2 i najbardziej na wstecznym. Na samym początku tylko na 1.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 15:16
  2. 2.4 jtd szarpanie przy ruszaniu...
    Utworzone przez mati91lbn w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 19:30
  3. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 08:10
  4. [146] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez autista146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 17:59
  5. [145] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez Wit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory