Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: [156] Wibracje -Drgania

  1. #11
    arczimi
    Gość

    Domyślnie

    tylko w przedziale który podałem . Potem auto przcuje normalnie.. oczywiście jak na diesla.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Mam maly problem bo moja alfa przy predkosci 110-120 dostaje duzych drgan myslalem ze to opony i poszlem je wywazyc ale nie pomoglo. CO moze byc skutkien tego zachowania?
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  3. #13
    arczimi
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze jedno.. Do tych wibracji i drgań. Ostatnio zauważyłem,ze przy delikatnym puszczaniu sprzegła na pierwszym biegu (tylko) szarpie autem. Bardziej wibruje? Coś w tym stylu w każdym bądź razie. Dodaje,ze odpada koło dwumasowe bo wymieniłem na NOWE 2000 km temu.

  4. #14
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    sprawdz przegub wewnetrzny jeden lub drugi znajduje sie przy silniku i czesto jest to mylace i szuka sie przyczyny w silniku ale to tylko jezeli drgania wystepuja podczas jazdy jezeli na biegu jalowym to nie.
    wspomniane zostaly poduszki, powinienes to sprawdzic przed.
    pozdro

  5. #15
    arczimi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert domanski
    sprawdz przegub wewnetrzny jeden lub drugi znajduje sie przy silniku i czesto jest to mylace i szuka sie przyczyny w silniku ale to tylko jezeli drgania wystepuja podczas jazdy jezeli na biegu jalowym to nie.
    wspomniane zostaly poduszki, powinienes to sprawdzic przed.
    pozdro

    Pytanie ,jak sprawdzic poduszki?

  6. #16
    arczimi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert domanski
    sprawdz przegub wewnetrzny jeden lub drugi znajduje sie przy silniku i czesto jest to mylace i szuka sie przyczyny w silniku ale to tylko jezeli drgania wystepuja podczas jazdy jezeli na biegu jalowym to nie.
    wspomniane zostaly poduszki, powinienes to sprawdzic przed.
    pozdro

    Pytanie ,jak sprawdzic poduszki?

  7. #17
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    poduszki mozna sprawdzic najlepiej w warsztacie. znajomy niby sprawdza poduszki ruszajac silnikiem za pomoca jakiejs 'brechy' i jak stuka to poduchy walniete ale dla mnie to nie jast miarodajne badanie poduszek, ale szczerze mowiac to nie wiem jak sie je sprawdza w serwisie
    ale objawy poduszek to drgania podczas ruszania , chamowania silnikiem lub podczas gaszenia silnika lub odpalania

  8. #18
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczimi
    Ostatnio zauważyłem,ze przy delikatnym puszczaniu sprzegła na pierwszym biegu (tylko) szarpie autem. Bardziej wibruje?
    W mojej z silnikiem 2,5 sprzęgło w taki sposób dawało znać o konieczności wymiany, a w szwagrowej z silnikiem 2,4 JTD którą dzisiaj odebrałem od mechanika również problem znikł po wymianie sprzęgła , a początkowo obstawialiśmy koło dwumasowe. Objaw identyczny w obydwóch przypadkach szarpanie i wibracje przy ruszaniu.

  9. #19
    arczimi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superjahu007
    Cytat Napisał arczimi
    Ostatnio zauważyłem,ze przy delikatnym puszczaniu sprzegła na pierwszym biegu (tylko) szarpie autem. Bardziej wibruje?
    W mojej z silnikiem 2,5 sprzęgło w taki sposób dawało znać o konieczności wymiany, a w szwagrowej z silnikiem 2,4 JTD którą dzisiaj odebrałem od mechanika również problem znikł po wymianie sprzęgła , a początkowo obstawialiśmy koło dwumasowe. Objaw identyczny w obydwóch przypadkach szarpanie i wibracje przy ruszaniu.

    Sprzęgło KOMPLETNE wymienione razem z kołem dwumasowym 1500 km temu.

Podobne wątki

  1. [146] [146] Drgania i wibracje.
    Utworzone przez s_ice w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 09:52
  2. [146] 1.4 TS wibracje silnika, drgania
    Utworzone przez Jarek_Jarecki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 09:06
  3. Wibracje, drgania nadwozia 2,4 jtd
    Utworzone przez Toruń w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 16:48
  4. [166] 2,4JTD - drgania, wibracje
    Utworzone przez bart147 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 07:19
  5. [166] drgania, wibracje
    Utworzone przez bart147 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-09-2008, 13:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory