Strona 20 z 27 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 269

Temat: Jak się Wam sprawuje Giulietta?

  1. #191
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Pytałem teoretycznie i z ciekawości, bo moja-odstukać-jeszcze funkcjonuje i nie przejawia chęci rozpołowienia.

  2. #192
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    moja też sie jeszcze trzyma, tylko nie wiadomo jak długo.
    mimo wszystko pomysl z kupnem wspólnie większej ilosci jest b. dobry

  3. #193
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Można rzucić temat na forum ogólne. Zainteresowanie zapewne się zwiększy.

  4. #194
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Gałka zaje-fajna, a wiele to kosztuje?
    Nie pamiętam dokładnie, około 450 zl

  5. #195
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,599

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Moja gałeczka również klękła w ferworze walki, kupiłem taką http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...o-S::4612.html
    Stara bezproblemowo się odkręciła?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #196
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    kolego lechtak kupowałeś to jakoś przez salon - czy może można zapłacić kartą i wysyłają. Chodzi mi o procedurę zakupu - bo ta aluminiowa mi się podoba Doczytałem że niby wysyłka do "nas" to Europe 3 - 17,50 Euro* Ale ciekaw jestem jak to wyglądało w praktyce

  7. #197
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Stara bezproblemowo się odkręciła?
    Bezproblemowo, nawet nie jękła.

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    kolego lechtak kupowałeś to jakoś przez salon - czy może można zapłacić kartą i wysyłają. Chodzi mi o procedurę zakupu - bo ta aluminiowa mi się podoba Doczytałem że niby wysyłka do "nas" to Europe 3 - 17,50 Euro* Ale ciekaw jestem jak to wyglądało w praktyce
    Plamiłem kartą, przyszła dość szybko.

  8. #198
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie Wrażenia po pierwszym etapie mojego testu - mam nadzieję - długodystansowego

    Prawie pół roku i 17 tysięcy wspaniałych kilometrów z cudną Julią minęły jak jeden dzień. Czas najwyższy na pierwsze podsumowania:
    1. Absolutnie żadnych awarii czy problemów. Skrzynia przez pierwsze naście tysięcy kilometrów nie funkcjonowała może idealnie ale wolna była od problemów opisywanych na tym forum. Teraz chodzi świetnie i tylko w pewnych sytuacjach dyskretnie się odezwie. Zawieszenie cichutkie niezależnie od temperatury. Podobnie wnętrze po pozbyciu się łatwego do wytropienia i usunięcia skrzypienia pokrywy skrzynki bezpieczników. Gałki nie udało mi się urwać. S&S i Hillholder działają bez zająknięcia. Ten pierwszy może wręcz nadgorliwie. Żadne płyny (w tym olej silnikowy) nie wymagały najmniejszych dolewek a opony trzymają ciśnienie.
    2. Odpukać żadnych podbramkowych sytuacji na drodze, wpadnięć w dziurę, uszkodzeń lakieru, czy jakichkolwiek innych skaz na urodzie Julii.
    3. Technologia jest bardziej efektowna (płynne fazy rozrządu, brak przepustnicy, dna, rozbudowana elektronika układu jezdnego) niż efektywna podobnie jak cały samochód, inaczej niż u Niemców. Jeśli o mnie chodzi, to na szczęście. Bo nie szukałem samochodu idealnego, książkowego lecz charakternego.
    4. Spalanie bowiem jest wprawdzie na miarę osiągów ale po obietnicach producenta można czuć niedosyt. Są lepsi. Średnio wyszło 7,55l/100km. Obliczenia dokładne, bo z TRIP B od początku zakupu a potwierdzone z paragonów. Komputer pokazuje idealnie. W tym:
    - miasto korek: ok. 100km i 11l/100km;
    - miasto luz: ok. 100km i 8l/100km
    - autostrada (170km/h Niemcy i 140km/h pozostałe): ok. 4400km i 8,2l/100km
    - pozostałe pozamiejskie (prędkość podróżna 100km/h): ok. 12400km i 7,3l/100km

    Jak wypada, nie oszczędzam obrotomierza ale jak nie ma jak pojechać, staram się jeździć eco. Spalanie minimalne z przynajmniej kilkuset kilometrów 5,6l/100km ale przy skrajnym emerytdrivingu, v.max 90km/h i idealnie pustej drodze a chwilowe po płaskim 3,8l/100km (6. bieg i 70km/h). Spokojna ale normalna jazda to minimum 7l. Z drugiej strony zmieszczenie się w 8l nie stanowi problemu. Najwięcej na kilkuset kilometrach poza miastem wyszło 9,5l/100km, w mieście w korku gigancie 20,5l a przy półsportowej jeździe 17l. Spalanie ani drgnęło wraz z układaniem się silnika, czy po wymianie oleju po 10tys km. Co mnie zaskoczyło – przy tankowaniu po zatrzymaniu pistoletu można jeszcze spokojnie zmieścić 4 litry. Przy takim podejściu zbiornik mieści więc jednak obiecane 60l a wskaźnik poziomu paliwa i komputer pokładowy bynajmniej nie zaniżają profilaktycznie poziomu paliwa (w co wątpiłem w jednym z wątków), trzeba więc uważać, żeby nie stanąć z braku paliwa. Silnik dobrze znosi niskie obroty na wysokich biegach, co pomaga oszczędzać paliwo, choć GSI chyba jednak przesadza i kompletnie ignoruje ew. przeciążanie wału korbowego.
    1. Jest spora turbodziura a do 2krpm niewiele się dzieje. Również choć przyspieszanie ze startu zatrzymanego i elastyczność są na wysokim poziomie, to najkrótsze czasy przyspieszeń, np. 50-150, 80-180 nie są rewelacyjne. Choćby popularne 140-konne TDI wielokroć nie były bez szans. Ale jeśli się to opanuje i nie zagapi, z łatwością objeżdża się większość „konkurentów”. Silnik jest też dla mnie za cichy i w szerokim zakresie obrotów barwa jego dźwięku niespecjalnie się zmienia a przyspieszenie jest dość liniowe (jak w metrze) i subiektywnie gorsze niż w rzeczywistości. Nie licuje to ze sportowym charakterem. Za duża jest redukcja między 1. a 2. biegiem, za to między 5. a 6. symboliczna. Poza tym zestopniowanie jest odpowiednie a biegi przełącza się sprawnie, szybko i pewnie. Ogólnie z napędu i jego przeniesienia jestem jednak bardzo zadowolony.
    2. Mam standardowe zawieszenie i nie żałuję. Po jeździe testówką ze sportowym zawieszeniem, moje jest dla mnie zaskakująco miękkie jak na tego typu samochód. Nie szukałem komfortu ale pod tym względem zachwyca. Tysiąc i więcej kilometrów jednym ciągiem – czysta przyjemność (także dzięki wygodnym standardowym fotelom). Mimo to nie wychyla się w zakrętach i świetnie trzyma się drogi. Zobaczyć w lusterku szybko zbliżającą się S-klasę i równie szybko w nim znikającą po wjechaniu w zakręt – bezcenne. No i wolne jest od problemów, o których niektórzy piszą w odniesieniu do zawieszenia sportowego. Do tego precyzyjny i także w „normalu” wystarczająco komunikatywny układ kierowniczy oraz może nie mocarne ale o bardzo dobrej modulacji hamulce.
    3. Zmiana charakteru via DNA jest dla mnie zbyt subtelna jak chodzi o wpływ na silnik. Nie jeżdżę też na tyle ekstremalnie, żeby zauważyć wpływ na elektronikę podwozia. Zauważyłem za to nerwowe zachowanie przy hamowaniu w dynamicu z dużych prędkości a z pozytywnych zmian wyraźne usztywnienie układu kierowniczego.
    4. Poza tym jest jeszcze wiele innych zalet – bardzo przestronne wnętrze z przodu, wysoka jakość materiałów i wykonania wnętrza, jeden ale pojemny schowek, niski poziom hałasu, spory bagażnik, wysoka przejrzystość kokpitu i ogólna łatwość obsługi, świetnie działająca funkcja max def i wydajne ogrzewanie, wysokie bezpieczeństwo bierne, obecność S&S i Hill Holder – ale są one dla mnie bez znaczenia. Podobnie jak liczne ale nieistotne wady – ciasne wnętrze z tyłu, nieprzemyślana i nieergonomiczna obsługa dźwigienek świateł i wycieraczek, wysokie zużycie płynu do spryskiwaczy, mało schowków, mało wydajna wentylacja przy nieużywaniu klimatyzacji oraz konieczność częstych korekt ustawień manualnej klimatyzacji, niedoróbki przy montażu nadwozia (niedokładnie spasowana maska i krzywo naklejona uszczelka), nieskładane siedzisko kanapy, kiepskie audio, słaba widoczność do tyłu i na boki, wysokie spalanie w mieście, brak koła zapasowego.
    5. Ale przede wszystkim najważniejsze – wciąż z niezmiennym zachwytem się na nią patrzę i zasiadam we wnętrzu. Pod tym względem dla mnie żaden kompakt Julce do pięt nie dorasta. Jest sporo ładnych aut ale żadne nie ma tak wysmakowanych detali i nie jest tak spójne stylistycznie. To jak różnica między odpicowaną silikonową panienką w seksownych ciuszkach, spryskaną i obwieszoną biżuterią skrywającą za tym swe niedostatki a naturalnej urody wiejską dziewczyną.
    Oby tak dalej. Czego Wam również i sobie życzę.

  9. #199
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,314

    Domyślnie

    Zgrabnie napisane, bardzo przydatny opis. Cieszę się, że Rosso Alfa się jednak trzyma . Z moich uwag:
    a/ po 9 tys. spalanie mam 8,2 litra i uważam, że zejść poniżej 8 litrów w cyklu mieszanym bez pewnych "wyrzeczeń" się nie da;
    b/ to mój pierwszy silnik turbo, nie wiem, co to turbodziura, po przeczytaniu definicji w wikipedii stwierdzam, że chyba nie zauważyłem. Poniżej 2 tys. obrotów nic się nie dzieje, ale w TS tak było poniżej 4 tys. - w końcu to silnik benzynowy, moim zdaniem jest wystarczająco elastyczny - przy prędkościach do 100 km/h trzeba redukować przy wyprzedzaniu, ale już od 110 -120 można spokojnie wyprzedzać na szóstce. Płasko rozłożony moment + taki sobie dźwięk silnika powoduje, że przyspieszenia się za bardzo nie odczuwa, ale auto całkiem nieźle jedzie;
    c/ moim zdaniem audio gra dobrze, jak na zestaw fabryczny bardzo dobrze, podwójna antena świetnie zbiera UKF, słucham głównie Czwórki i teraz prawie nie mam problemów z zasięgiem jeżdżąc po Polsce;
    d/ koło zapasowe można było sobie zamówić w opcji - ja mam
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #200
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,599

    Domyślnie

    Cytat Napisał julka Zobacz post
    ....[*]Zmiana charakteru via DNA jest dla mnie zbyt subtelna jak chodzi o wpływ na silnik. Nie jeżdżę też na tyle ekstremalnie, żeby zauważyć wpływ na elektronikę podwozia. Zauważyłem za to nerwowe zachowanie przy hamowaniu w dynamicu z dużych prędkości a z pozytywnych zmian wyraźne usztywnienie układu kierowniczego.
    ....
    Jeżeli masz subtelną różnicę to masz coś nie halo - miałem tak przy zawieszającej się centralce wtrysku. Jadac w trybie 'N' z wciśniętym pedałem przyspiszenia mniej więcej do 50% przy przełączeniu w tryb "D" czuć mocne uderzenie w plecy i nie jest ono subtelne
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ar giulietta qv 1750 tbi jak sie sprawuje silnik po wiekszych przebiegach?
    Utworzone przez Tacka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2021, 12:31
  2. [MiTo] Jak się Wam sprawuje MiTo?
    Utworzone przez Alfisti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 273
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 19:22
  3. Ile przejechałeś swoim TS 16V i jak się sprawuje?
    Utworzone przez Maciek84 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 10:23
  4. [MiTo] Jak się sprawuje MiTo w zimę?
    Utworzone przez rzelich w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 00:36
  5. Słabo sie sprawuje
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory