Strona 20 z 46 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 455

Temat: Sprawdzony warsztat w Krakowie

  1. #191
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    No i o to mi chodziło. Nigdy nie montuję części po taniości. Porównując natomiast ceny części w warsztacie przez mechanika i tych kupowanych przeze mnie jako detalista miałem na uwadze części tych samych producentów i o tych samych parametrach, które kupowane przez mechanika są dużo droższe niż przeze mnie. Sprawa dotyczy wszystkich warsztatów jakie znam.

  2. #192
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan87 Zobacz post
    No i o to mi chodziło. Nigdy nie montuję części po taniości. Porównując natomiast ceny części w warsztacie przez mechanika i tych kupowanych przeze mnie jako detalista miałem na uwadze części tych samych producentów i o tych samych parametrach, które kupowane przez mechanika są dużo droższe niż przeze mnie. Sprawa dotyczy wszystkich warsztatów jakie znam.
    Wszystko gra tylko, że Ty masz czas aby poszukać najtaniej a mechanik nie i tu jest pies pogrzebany. Mechanik dzwoni do hurtowni pyta o cześć i go to grzeje czy ona jest w takiej czy innej cenie. Jeśli jest lkilku producentów to może do Ciebie zadzwonić i zapytać, którego producenta ma brać i tyle, a jak jest część jednego producenta to kupuje montuje i tyle w temacie.

  3. #193
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    No dobra niby rozsądne wytłumaczenie poza tym, że on tych aut przerabia średnio myślę z 10 dziennie. Części bierze najczęściej z dwóch / trzech hurtowni więc wierz mi, że ma gdzie i kiedy wypracować te rabaty. Bo nie powiesz mi, że ja kupuję więcej części do samochodu niż mechanik a hurtowni nie obchodzi to do jakiego auta mechanik bierze od nich części. On robi u nich obrót od którego zależy próg rabatowy.

  4. #194
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan87 Zobacz post
    No dobra niby rozsądne wytłumaczenie poza tym, że on tych aut przerabia średnio myślę z 10 dziennie. Części bierze najczęściej z dwóch / trzech hurtowni więc wierz mi, że ma gdzie i kiedy wypracować te rabaty. Bo nie powiesz mi, że ja kupuję więcej części do samochodu niż mechanik a hurtowni nie obchodzi to do jakiego auta mechanik bierze od nich części. On robi u nich obrót od którego zależy próg rabatowy.

    Być może ale dlaczego miał by sie dzielić z klientem ?

  5. #195
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Tym bardziej że skoro on kupuje i montuje to bierze za to odpowiedzialnosc = jeżeli dana cześć się zepsuje w okresie gwarancji to dobry mechanik wymieni Ci ją na nową i robocizna będie gratis. Każdy dobry mechanik o tym uczciwie informuje = szacuje sobie ryzyko jak ubezpieczyciel albo wygra i zarobi, albo bedzie robil jeszcze raz, ale statystycznie jest na + i w sumie kij komukolwiek do tego w końcu to on ponosi ryzyko.

  6. #196
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    Tym bardziej że skoro on kupuje i montuje to bierze za to odpowiedzialnosc = jeżeli dana cześć się zepsuje w okresie gwarancji to dobry mechanik wymieni Ci ją na nową i robocizna będie gratis. Każdy dobry mechanik o tym uczciwie informuje = szacuje sobie ryzyko jak ubezpieczyciel albo wygra i zarobi, albo bedzie robil jeszcze raz, ale statystycznie jest na + i w sumie kij komukolwiek do tego w końcu to on ponosi ryzyko.
    Taki altruizm ze strony mechanika jest właściwie niemożliwy poza sprawami regulacyjnymi po zamontowaniu danej części. Nie wierz w to, że jak za rok zesuje się część na którą jest gwarancja, to mechanik wymini ja za free.

  7. #197
    Użytkownik Romeo Avatar Jeż
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków :)
    Auto
    156 / 166 / 147
    Postów
    616

    Domyślnie

    ris, kwestia warsztatu oraz zależności jaka to była część

  8. #198
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeż Zobacz post
    ris, kwestia warsztatu oraz zależności jaka to była część
    Może tak, a może nie, jak będzisz miał kiedyś taki przypadek to opisz.

  9. #199
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Mi w serwisie Boscha na Barbary wymieniali wahacze na gwarancji chyba z 4 x.

  10. #200
    Użytkownik Romeo Avatar Jeż
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków :)
    Auto
    156 / 166 / 147
    Postów
    616

    Domyślnie

    Ris, jeden warsztat wymieniał mi osłone przegubu która spadła bo była twarda. Wymienili ją na inna. Powiedziałem im, że jeśli zaraz przegub sie rozleci to odwiedze ich. wymienili rowniez przegub.

Podobne wątki

  1. Lublin sprawdzony specjalista
    Utworzone przez dewos w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 08:21
  2. Lublin - jakiś sprawdzony warsztat?
    Utworzone przez wojtekf w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 13:56
  3. Sprawdzony warsztat lub mechanik AR z okolic Raciborza, Rybnika...
    Utworzone przez zieloo007 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 09:21
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory