Strona 20 z 1815 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324252627282930701205201020 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 18142

Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #191
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    karmal
    Nie słyszysz różnicy wydawanych dźwięków na zimnym silniku (twarda praca głośniejsza) i na ciepłym mięka praca
    Przy wymieszaniu zasysanego zimnego (nie ogrzanego w dolocie) powietrza z "częscią" (oczywiście ciepłych) spalin przebieg procesu spalania jest łagodniejszy
    Oczywiście że czuję różnice, ale po wywaleniu DPF absolutnie nic w tym względzie się nie zmieniło

  2. #192
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    DPF nie wpływu na twrdą pracę silnika tylko usunięcie (całkowite zaślepienie) EGR-a

  3. #193
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zoms
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 8V 159KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    DPF nie wpływu na twrdą pracę silnika tylko usunięcie (całkowite zaślepienie) EGR-a
    Ja mam całkowicie zaślepiony EGR i jakoś nie zauważyłem różnicy w pracy silnika.

  4. #194
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Pisałem że różnica będzie tylko na zimnym silniku

  5. #195
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    alfa romeo 166, V6 3.0, 2001
    Postów
    20

    Domyślnie prestige cars Zduńska Wola

    Witam koledzy.
    Jestem tu nowy chociaż to nie jest moj pierwszy fanclub motoryzacyjny do którego mam nadzieje dołączyć. Na dzień dzisiejszy jestem ogromny fanem forda (i oddanym użytkownikiem - w domu mondeo, s-max i cougar), ale ostatnio postanowiłem wymienić moje najładniejsze już nieco stare dziecko (cougara) na coś nowszego o równie fajnym charakterze, i zauroczyłem się alfą 159 kombi. Decyzja zapadłą natychmiast - muszę ją mieć. Do tej pory miałem dość dużego farta do aut (cougara kupiłem przez allegro bez oględzin i jest u mnie przez 5 lat bez żadnego wkładu finansowego) Niestety z alfą 159 jest problem bo aut na rynku wtórnym jest mało, mam podobne wymagania jak większość użytkowników chciałbym kupic kombi, w dislu w manualu rocznik 2007, 2008 silnik 1,9 120km lub 150 dla mnie bez znaczenia większego

    Jestem z łodzi i niestety nie mam zbyt dużo czasu na wycieczki po całym kraju w poszukiwaniu auta (własna firma, malutkie dzieci), w wojewodztwie łodzkim od 2 tygodni widzę tylko ofertę firmy prestige cars zduńska wola, poniżej linki do aktualnych ofert, do tego jescze szukam auta które muszę wziąść na fakture do firmy wiec pozostają mi raczej handlarze (niestety).
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...546081279.html
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-1-...547519421.html
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...552258960.html

    ta druga juz jest zaliczkowana wiec raczej juz sprzedana Bylem dzis ogladac te auta.
    Na parkingu chyba szesc 159-tek
    1. Auta wewnątrz utzrzymane perfekcyjnie (oczywiście też pożądnie wysporzątane )

    2. na moje oko przebiegi mogą się zgadzać ze stanem faktycznym - ale nie dam sobie ręki uciąć
    3. miernika lakieru nie miałem ale raczej widać że każde z tych aut miało jakąś przygodę (choc sprzedawca nie twierdzi że nie miało - ale tekst bezwypadkowe padł) Sam posiadam wiele aut i moje lakierniczo pozostawiają wiele do życzenia (żona robi swoje), Niby wszytskie elementy spasowane ok, najgorzej wygląda spasowanie zderzakow, w niektorych miejscach widac jakieś slady po lakierowani np przy plastikach w koło lusterek
    4. Właściciel twierdzi że sprowadza polesingowe alfy z holandii (co tydzień przyjeżdza parę) - z rotacji w ogloszeniach może tak być
    5. sprzedawca informuje że ma raport dekry o bezwypadkowosci aut (jestem ciekaw co do konca to znaczy)
    6. Sprzedawca jest gotowy jechac z autem do serwisu w celu sprawdzenia (co dla mnie jest duzym plusem - choc nie wiem jak to wygląda jak dochodzi do finalu takiego wyjazdu) - nawet do lodzi czyli prawie 50km na miejsce
    7. Sprzedający mily i dosc konkretny

    Mam parę pytań odnośnie tej firmy i tych aut
    1. może ktoś miał już doświadczenie z tą firmą, może ktoś już u nich kupił auto
    2. We wszystkich tych alfach na tylniej szybie nie mogłem znaleźć znaczka producenta szyby, moze ten model tak ma ze tylna szyba nie jest oznaczona? Jeśli jest to w ktorym miejscu powinno byc takie oznaczenie
    3. Czy wszystkie znaczki alfa romeo z przodu na klapie są takie wyblaknięte widzialem 6 tych samochodow i nie moglem uwerzyć - auto piękne ale znaczek wygląda katastrofalnie w aucie 3-4 letnim
    4. Czy wszystkie modele 1,9 jtdm mają te znaczki na tylnej klapie - czytalem niektore opinie ze wersje z belgii ich nie mialy (te auta z prestige niestety w większości nie mialy jtdm co dla mnie oznacza ze tylnie klapy tez byly robione)
    5. czy to jest oryginalny znaczek alfy na przedniej szybie (moim zdaniem powinno byc normalne logo producenta jak na innych szybach)
    link do zdjęcia szyby z logo
    http://www.kmstudio.com.pl/szyba.jpg - jesli to jest oryginalne logo - to większosc alf w prestige ma oryginalne szyby (na tylnich nie moglem znalezc zednego znaczka - moze dla tego ze sa przyciemniane)

    6. czy po numerze win mogę sprawdzic cokolwiek w ASO alfy odnośnie tych samochodow, auta są w maire mlode wiec przynajmniej powinien byc jakis slad wczsie ich fabrycznej gwarancji (przebieg, naprawy gwarancyjne, naprawy nadwozia itd), w fordzie mialem tak że sprawdzalem ksiązke serwisową gdzie mialem informacje gdzie byl serwisowany samochod bralem numer telefonu do serwisu i sprawdzalem całą historię, nie mowie juz o frnacuzach ktore maja centralną baze danych i w każdym Aso się dowiesz o historii auta.

    Widać, że te auta im schodzą albo nie schodzą i celowo robią rotacje na placu zeby klient myslal duzo sprzedaja wiec chyba dobre. Ja jeszcze się przyjże firmie i autom pewnie ktorss wezme do sprawdzenia (jesli nic innego nie znajde) do TMiN Serwis z lodzi ktory jest polecany przez forumowiczów i zobaczymy, ale bede wdzieczny za opinie i odpowiedzi na pytania. Jeśli się okaże że to mina to nie wiem jak spełnie swoje sny o 159 - jak czytam o waszych poszukiwaniach i ile niektore osoby są wstanie pojechac za tym autem to nie mogę w to uwierzyć. Pozdrawiam i czekam na jakies info
    Ostatnio edytowane przez sliw_ka ; 10-04-2011 o 22:08 Powód: dodanie info o szybach punkt 5 w pytaniach

  6. #196
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    1. Każdy szwindel w liczniku od razu wyjdzie. W 159 przebieg jest zapisywany w kilku miejscach np w DPF. Szybkie podłączenie do komputera i znasz całą prawdę.
    2. Boczne szyby od nowości powinny mieć logo Alfy. Przednia logo Pilkington
    3. Znaczki blakną od słońca. Więc jeśli nie jest wyblaknięty to albo wymieniony albo auto było garażowane.
    4. Można było w salonie zażyczyć sobie wersję bez oznaczeń modelu (159) albo silnika (1.9 jtdm itp) - bez dopłaty. I niektórzy z tego korzystali.
    5. Po numerze VIN sprawdzisz miesiąc produkcji, kolor tapicerki, liczbę drzwi karoserię, silnik i moc.
    Jeśli auto było serwisowane w ASO to dane ASO na pewno ma historię serwisowania danego egzemplarza.

    Jeśli chcesz sprowadzić dla siebie używaną Alfe 159 pod indywidualne zamówienie - Pisz PW
    Ostatnio edytowane przez cuoreventi ; 10-04-2011 o 23:36 Powód: poprawienie błędu

  7. #197
    KeReK
    Gość

    Domyślnie

    znaczki tracą kolor nie tylko przez słońce. ja ostatnio czyściłem gril i zauważyłem, że znaczek też da się wyczyścić - z koloru

  8. #198
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zoms
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 8V 159KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Pisałem że różnica będzie tylko na zimnym silniku
    A ja pisałem że nie ma żadnej różnicy, czyli zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku, silnik chodzi tak samo
    Ostatnio edytowane przez zoms ; 11-04-2011 o 09:06

  9. #199
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Jak to stwierdziłeś porównywałeś do innej Alfy ?
    Tunerzy zaślepiający EGR gdzieś wypowiadali się że różnica będzie

  10. #200
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Jest różnica
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory