Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2161
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Serio? Rynek? Może zanim będziesz pisał mądre i wnioski, to wpisz sobie hasło w wyszukiwarkę czy poszukaj w słowniku "wolny rynek" i poczytaj definicję.
    Od kiedy, dotacje, zwolnienia z podatku, zwolnienia z opłat parkingowych, dopłaty w postaci "mój elektryk", wymogi na firmach kurierskich czy innych firmach o danej ilości procentowej parku samochodowego aut EV, to przejawy wolnego rynku? Pomijam już topniejącą ofertę samochodów spalinowych, to jak nie ma to chcąc nie chcąc sprzedaż rośnie tego, co jest. Tak, wiem przecież już pisłałeś, że jak ktoś chce, to przecież czekają i bez problemu można kupić sobie V6 czy V8...Ręce opadają
    Ja piszę,że ludzie kupują dla siebie auta elektryczne mimo wad, które według Was je dyskwalifikują, a Ty mi piszesz o wymogach na firmach kurierskich.
    Naprawdę idąc do salonu, kupić sobie auto interesuje Cię jak ono wpisuje się w politykę i warunki parku maszynowego firm kurierskich?

  2. #2162
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1. a samochod spalinowy, to czym jest, jak nie cywilizacją? No serio? Tak zeby pojechac, nie ma problemu
    2. do przemieszczania sie? co to za pytanie? Do czego służy porsche 911?
    3. Tak. I jaki z tym problem? Wsiadasz, wpisujesz w nawigacji destynasje, zaznaczasz prowadz przez ładowarki, i jedziesz.
    4. Nie mam nadmiaru czasu, i mi akurat ten elektryk by go potencjalnie oszczędził, czytaj wizyty na stacji benzynowej nie 2 razy w miesiacu, tylko od swieta. Dluzsze interwały serwisowe, wiec tutaj tez oszczedzam czas na wizytach w aso.
    5. Nie, i tu tez widze plusy. Musze gdzies wyskoczyc, to wsiadam, i jadę. Nie musze czekac az sie rozgrzeje, a i tez w zimę auto w srodku nagrzewa sie dosc wolno. Bardzo mnie to irytuje w spalinowkach, i czasem sobie odpuszczam jazdę z tego powodu.
    Chyba każdemu poprawiłeś humor na weekend. Dziękujemy za Twoje opinie.

    No a jak tam Ci się śmiga tym elektrykiem? Mało o tym piszesz.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  3. #2163
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ja piszę,że ludzie kupują dla siebie auta elektryczne mimo wad, które według Was je dyskwalifikują, a Ty mi piszesz o wymogach na firmach kurierskich.
    Naprawdę idąc do salonu, kupić sobie auto interesuje Cię jak ono wpisuje się w politykę i warunki parku maszynowego firm kurierskich?
    Nie było tematu, nieważne. Tak to wolny rynek i dlatego się sprzedają
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 12-02-2023 o 19:40

  4. #2164
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Chyba każdemu poprawiłeś humor na weekend. Dziękujemy za Twoje opinie.

    No a jak tam Ci się śmiga tym elektrykiem? Mało o tym piszesz.
    a tak rzeczowo coś może dla odmiany?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie było tematu, nieważne. Tak to wolny rynek i dlatego się sprzedają
    nie no oni zmuszają tych ludzi przecież albo w najlepszym przypadku manipulują. Biedni głupcy powinni ciebie posłuchać, ty wiesz lepiej, czego potrzebują
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2165
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a tak rzeczowo coś może dla odmiany?
    Rzeczowo dla odmiany to Ty mógłbyś coś napisać, bo jak dotąd to jesteś taki... wueltepowski. Przez życie prowadzą Cię aplikacje. Czynnik ludzki lub inny losowy nie ma prawa się zdarzyć. Zainspirowałeś mnie spontanicznym weekendowym wyjazdem Szlakiem Bojowym Ładowarek Polskich. Są to bowiem miejsca cierpień i bratobójczej walki kierowców elektryków, warte odwiedzenia. A wszystko to piszesz z punktu widzenia kogoś, kto jak dotąd nie znalazł dla siebie odpowiedniego elektryka, więc jeździ jaguarem.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  6. #2166
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    .... Przez życie prowadzą Cię aplikacje. Czynnik ludzki lub inny losowy nie ma prawa się zdarzyć. Zainspirowałeś mnie spontanicznym weekendowym wyjazdem Szlakiem Bojowym Ładowarek Polskich. ...
    No to dobre jest

    Zapewne takie kolejki po elektryki w salonach z zainteresowania narodu takimi szlakami.

    Swoją drogą ciekaw jestem czy istnieje taki szlak ( one wszystkie są zapewne zielone kurcze łatwo zabłądzić...) Jakimi jeżdżę jak widzę wiatr w prognozie np Rzeszów Klimkówka. Czy Rzeszów Czorsztyn. Przez zimę nie bylem ale przed nią ładowarek na brzegach nie było. Na pewno mógłbym zostawić auto że 30 km od spotu zabrać deski żagle na plecy i co nie da się ? Wszystko się da. Kur.. dr co za absurdy i co gorsza znajdują glebę do wzrastania . Też się zastanawiam gdzie. Jedyne rozsądne to tam gdzie już jeden/kilka normalnych samochodów stoi w garażu/pod wiatą. Ew jak Kurynio pisze tam gdzie durny mix jest wymagany sztucznie (czytaj - każą ? Kupimy, durny lud zapłaci za to i tak w produkcie/usłudze końcowej) .
    Ewentualnie u nabywcy który niczego od życia więcej nie chce tylko dojechać do pracy i z pracy a wyprawę 300km planować miesiąc wcześniej analizując wszystkie możliwe czynniki po drodze łącznie z temperatura itp. spoko różne są hobby takie widać też , skoro to daje szczęście czemu nie.
    Ale niektórzy czegoś więcej od życia oczekują i biorą. Więc nie ma co się dziwić kpinom z tych zeroemisyinych i zerouzytkowych pojazdów .
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 12-02-2023 o 22:16

  7. #2167
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post

    - - - Updated - - -



    ciekawe fikołki

    Ludzie wydają grubą kase na elektryki, i robia to dla dopłat, które tez raczej nie pokrywaja roznicy w cenie zakupu spalinowego odpowiednika. Przepłacają, żeby dostać dopłaty! I to jeszcze na wyrob samochodopodobny, ktory sie do niczego nie nadaje! Czyli generalnie są idiotami! no to juz wiadomo wszystko, nie znajo sie. A wy sie znacie. Proste

    To co pisałem to jest kumulacja wszystkich czynników, a Ty się uczepiłeś jednego. Gdyby nie było dopłat to EV byłyby jeszcze droższe co naturalnie ograniczałoby popyt.
    Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że duża część klientów nie wgłębia się w motoryzacyjne szczegóły. Nie twierdzę, że to źle, bo nie każdy się zna na wszystkim i nie każdy musi się znać na samochodach. Ale jeśli mają odgórnie przez polityków, a następnie koncerny przedstawianą ograniczoną ofertę z promocją jedynie słusznych technologii EV to potem tak to wygląda. Jeszcze media bębnią na każdym kroku jakie auta EV to nowoczesna technologia i zbawienie dla klimatu, bo jak wiadomo to jest główna przyczyna ocieplenia.

  8. #2168
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,456

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nie no oni zmuszają tych ludzi przecież albo w najlepszym przypadku manipulują. Biedni głupcy
    Nie, ależ skąd! Nikt przecież nikogo nie zmusza, sztucznie tylko zwiększamy ceny na ICE i obniżamy jednocześnie na elektryki. Jest to w pełni wolnorynkowa praktyka, tak samo jak wymuszanie coraz większego udziału elektryków i zapowiedzi końca produkcji ICE co dla człowieka o średnim IQ oznacza koniec inwestycji w technologie, które za chwile będą zakazane. Jednym słowem oferta na zwykłe auta drastycznie się kurczy z powodów niezależnych od Kupujących, jednocześnie jest dużo droższa niż była. Jakimś dziwnym trafem z tej ubogiej i drogiej oferty coraz mniej ludzi korzysta - zapewne z czysto merytorycznych przesłanek o wyższości napędu elektrycznego!
    A, czekaj, bo zapomniałem. Zaczynają być problemy z wjazdem do centrum miast albo w ogóle do miast (na razie prognozowane, ale wiadomo jak to u nas jest, czasami jedna noc wystarczy i HYC, mamy nowe prawo). Ale to wszystko nie jest żadną manipulacją, ależ skąd.
    I jeszcze żeby ktoś kogoś zmuszał! No gdzieżby!

    Faktycznie, biedni głupcy...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #2169
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Ale jeśli mają odgórnie przez polityków, a następnie koncerny przedstawianą ograniczoną ofertę z promocją jedynie słusznych technologii EV to potem tak to wygląda.
    Kolejny, który wchodząc do salonu widzi wszędzie wystawione elektryki a gdzieś w kącie jeden spalinowy zakurzony pojazd.Do tego sprzedawca zmuszający do kupna EV.

  10. #2170
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    powinni ciebie posłuchać, ty wiesz lepiej, czego potrzebują
    A gdzie ja napisałem, że ktoś powinien mnie słuchać? Osobiście znam 4 osoby, które miały elektryka (kupiły bo myślały, że będzie, no właśnie, że chyba będzie lepiej, może słuchały podniety, elektroentuzjastów raczej. Finalnie po jakimś czasie wrócili do parszywych sadzomiotów). Jeden, z którym rozmawiałem w sobotę, przypadkowo, nie jest moim znajomym. Podszedł na parkingu, pytał o Stelvio i rozmawialiśmy. Musi co jakiś czas jeździć slużbowo na Pomorze zachodnie. Cytując jego wypowiedź, powiedział, że czuł się jakby to on był dla samochodu, a nie samochód dla niego.
    Zatem z tą edukacją i świadomym zakupem chyba nie jest do końca tak, jak powinno być, a ev eufemistycznie mówiąc, nie jest dobrym rozwiązaniem dla każdego.

    A tutaj idealne rozwiązanie dla wszystkich chcących aktywnie wspomóc planetę i zmniejszyć znacznie swój ślad węglowy:

    https://www.dailymail.co.uk/health/a...ve-planet.html
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 13-02-2023 o 11:06

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory