Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #2501
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    A jeśli auto będzie miało 130 tys i np. w ostatnim czasie właściciel wykonał sporo wymian to takie auto skreślasz?
    Kupujesz stanem nie przebiegiem.
    W tym budżecie już w sumie mógłbyś szukać nawet QV jednakże z przebiegiem powyżej 100tys

    @Jeśli chodzi o pierwszego właściciela dla mnie jest to najmniej znacząca sprawa jeśli chodzi o auto używane bo nigdzie nie jest napisane że akurat ten właściciel dbał o auto choć nie wątpliwie powinien wiedzieć o aucie wszystko nie powie że nie wie co w danym miejscu było robione bo kto ma wiedzieć, jak jest jedynym właścicielem.
    Osobiście miałem raz taką przygodę że szukałem auta akurat trafił się pierwszy właściciel więc pojechałem cena w zasadzie była najwyższa na rynku bo tak zazwyczaj jest z 1 właścicielami co oczywiście mi nie przeszkadzało ale oczekiwałem na prawdę fajnego auta ze względu na cenę nie na to że to 1 wł.
    Na miejscu okazało się że auto w sumie nie było rewelacyjne właściciel palił więc i przypalone fotele się trafiły auto malowane prawie że do o koła choć auto miało tylko 3 lata ale oczywiście rzecz normalna jednakże cena... z taką osobą nie wątpliwie ciężko jest negocjować bo żyje świadomością ile wydał w salonie na dane auto oczywiście o negocjacji nie było mowy ale że zaznaczył ''cena do negocjacji'' opuścił 100złotych oczywiście auta nie kupiłem sprowadziłem sobie z za granicy wyszło taniej i auto było w dużo lepszym stanie choć w Niemczech miało 2 właścicieli
    Ostatnio edytowane przez Matek93 ; 21-10-2018 o 14:16

  2. #2502
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Julka 1.4 120KM
    Postów
    40

    Domyślnie

    za 45 już można wybierać

  3. #2503
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    BMW e46
    Postów
    3

    Domyślnie

    Matek od 1 właściciela jak kupie auto, i np. po paru dniach coś wyjdzie z nim (kręcony przebieg, bite było chociaż kłamał właściciel, że nie, lub inne nie wiadomo co) to wiem, że ten gość o tym wiedział i mogę dochodzić swoich praw.
    A tak to zawsze będzie"nie wiem kupiłem takie" " ja nic nie robiłem""panie ja tylko sprzedaje/nowe to są w salonach"
    Ogólnie temat rzeka i możemy wałkować temat przez kilkanaście stron, i oczywiście są wyjątki od każdej reguły i zdarza się, że auto z przebiegiem 120 tysięcy będzie w lepszym stanie niż takie z 80 tysiącami. Nigdy stanu w 100% nie zweryfikujesz, im przebieg niższy tym mniejsza szansa na minę, zresztą z jakiegoś powodu ASO daje często tą gwarancje na 100 tysięcy.
    Po prostu mam takie wymagania, nie chodzi tylko o Alfe(bo może dla was to herezja ale jak znajdę I30 1.6 w takich samych wymaganiach albo CIvica to też biorę je pod uwagę, najbardziej zakochany jestem w Mazdzie 3, ale z takimi wymaganiami jak mam to 50+k.zł.

    Dlatego tylko 1 wł. musi być bo jadę z nim do ASO, weryfikujemy wszystko i nie ma żadnych wykrętów ze strony sprzedającego.

  4. #2504
    Użytkownik Świeżak Avatar Adkinson
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 MA TCT 2012
    Postów
    41

    Domyślnie

    Za 45 to sprzedam swoją

    Z tymi właścicielami to bywa różnie. Ja np. prawnie jestem 3 właścicielem, choć samochód od nowości jest w rodzinie. Leasing, wykup itp. i licznik właścicieli się nabija. Ważne żeby obecny właściciel wiedział o samochodzie wszystko.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  5. #2505
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    BMW e46
    Postów
    3

    Domyślnie

    Tzn wiadomo, że nie chodzi o to żeby było na twardo w karcie pojazdu 1 właściciel, tak jak mówisz, że u ciebie wszystko od nowości w rodzine to traktuje jako 1 właściciel.

    45 tysi to taki mega max
    wolałbym bliżej 40 wydać na samochód, a tak btw to napisz jak możesz coś o swoim samochodzie a nuż coś wyjdzie

  6. #2506
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    A ja jestem drugim właścicielem, a kupiłem samochód jako nowy w salonie. To jest dopiero paradoks.

  7. #2507
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    761

    Domyślnie

    Ja prawnie jestem jakimś 5
    1. Kupił od salonu,
    2 sprzedał go po po jakimś czasie swojej firmie
    3. Odkupił Julkę
    4. kupił handlarz
    5. Kupiłem ja
    mam wszystkie papiery i faktury tych zakupów. Czyli którym jestem właścicielem bo na moją logikę 2 ale jednak 5tym...

  8. #2508
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    109

    Domyślnie

    Ja miałem tak kupione Stilo.
    4 grudnia zarejestrowali na salon z wszystkimi wpisami w karcie pojazdu
    a 5 grudnia był już zarejestrowany na nowego właściciela.

  9. #2509
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    516

    Domyślnie

    To chyba powszechna praktyka we Fiacie, bo mój też był zarejestrowany na FAP. Jestem więc drugim właścicielem, ale pierwszym użytkownikiem.

  10. #2510
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,200

    Domyślnie

    Dokładnie tak, nasza Giulietta była z placu z przebiegiem 1 czy 2km, ale zerejestrowana już była parę m-cy wcześniej na salon. Na placu było jeszcze 17 szt tak samo wyposażonych nowych Giuliet, do tego ze 2 inne, jedna z roku wcześniejszego i jeszcze jakieś Fiaty Bravo - wszystko na tych samych zasadach - rejestrowane w tym samym czasie, bez przebiegu, gwarancja była krótsza. Dla nas zaleta że auto mieliśmy jakieś 23% taniej w stosunku do cennikowej wartości (inna sprawa że już wszedł lift i była końcówka roku).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy a nie indywidualne który nie służy społeczności. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Tematów na nurtujący Was problem szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku - tylko polift z nav ostatnie sztuki i koniec jak się sprzedadzą).

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1279
    Ostatni post / autor: 11-08-2024, 08:58
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory