Strona 29 z 37 PierwszyPierwszy ... 19202122232425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 369

Temat: Podgrzewacz płynu chłodniczego- wykorzystanie bezpieczników

  1. #281
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    leci ledwo ciepłe, ciepłe, bardzo ciepłe czy gorace?
    Dobrze by było podać temepraturę zewnętrzną i temperaturę nawiewu (oraz silnika) każdy może mieć inne odczucie ciepłe czy bardzo ciepłe.

    Wczoraj zacząłem podłączać w aucie pozostało polutowanie wszystkich przewodów i umocowanie.
    Diode dałem w panel klimatronika, a układ chce przymocować do sensora poduszki.
    Przewody na przekaźniki wychodzą z klimatronika z pinu 10 i 12 a nie jak w eLern 40 i 12?
    Rozdzielacz który mam zamontowany jest z sierpnia 2006r. (w serwisie auto było w grudniu 2006r. na akcję serwisową związaną z nagrzewnicą) i narazie zostawia jak jest czyli układ zasilania na bezpiecznikach 30A i rozdzielaczu szeregowym na dwie grzałki - najprawdopodoniej to zmienili podczas akcji serwisowej.

    W aucie niestety ktoś wcześniej już coś robił i plastik pod mieszkiem jest cały popękany i trzymał się ledwo co, a plastik pod popielniczke miał tylko jeden zaczep w całości.

    Narazie zamówie plastiki a w ciągu tygodnia polutuje przewody - najgorzej chyba było z umieszczeniem termistora wody - i tak jakoś nie mam pewności czy dobrze jest zamocowany, ponieważ przy przyklejaniu pianką zatopił się w piankę - nie wiem jaki będzie miało to wpływ na odczyt temperatury.

    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  2. #282
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    ciężko poiedzieć, wiem, że po przejechaniu 4km układ wyłącza grzałki, czyli jest jakieś 16-17stC.
    nie mam możliwości przejechania się z laptopem, bo mi bateria na 5min starcza...


    dławik nie jest niezbędny..

  3. #283
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cześć.
    Podłączyłem układ jak wypiąłem termistory to załączył dwa przekaźniki. Ponieważ silnik miał jakieś 43°C to załączył najpierw jedną a później drugą grzałkę.
    Jednak mam mały problem podczas testowania przy około 59° na MES, przekaźniki zaczęły klepać tak jakby układ był niezdecydowany który przekaźnik załączyć - co to może być?
    Na razie testy z diodami zamiast grzałek.
    Podobnie jest przy zmniejszaniu prędkości wentylatora przy dwóch kreskach zmniejszając prędkość też zaczęły klepać przekaźniki.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  4. #284
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    to było szybkie przełączanie czy co 5sek ??

  5. #285
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Bardzo szybkie myślę że kilka razy na sekundę na pewno nie był to odstęp 5 sekund. Po odłączeniu termistorów, diody od konrolki działania i wentylatora układ załączył obydwa przekaźniki.

    - - - Updated - - -

    Dobra byłem jeszcze raz na testach - przy otwartych oknach aby nie wyłączył się układ na temperaturę powietrza.

    I tak:
    Temperatura silnika 42,5°C po odpaleniu, około 40 sekund od załączenia silnika włączył się przekaźnik 50A, temperatura silnika doszła do 63°C, przełączył na grzałkę zasilaną przekaźnikiem 30A (normalnie bez żadnego klepania). Przy temperaturze silnika 73°C rozłączenie układu.

    Obniżanie temperatury silnika do 67°C nie załączył żadnego przekaźnika - i teraz nie wiem czy przy obniżaniu temperatury silnika załączy sie układ spowrotem bo w międzyczasie rozłączyłem mu zasilanie i załaczył przekaźnik 30A przy 65°C - do sprawdzenia jak to jest przy spadku temperatury silnika.

    Zwiększenie temperatury wewnątrz auta wyłączył układ mimo temperatury silnika 67°C - podejrzewam że termistor powietrza bo zrobienie przeciągu w aucie poskutkowało załaczeniem przekaźnika 30A (temperatura silnika 66°C)

    Podczas tych testów zero klepania - jutro jak pojadę do pracy to podłącze kompa i zobacze co się będzie działo.

    Próba z zmniejszanie prędkości wentylatora - przy dwóch kreskach rozłącza układ - zero klepania jak wcześniej?

    Emo94 mam jeszcze pytanie - u mnie zasilanie dwóch grzałek, które są w szeregu zasilane jest z przekaźnika 30A a jednej grzałki 50A. Czy dla takiego układu dobrze zrobiłemm podłączając wyjście z procesora pin12 (dla dwóch grzałek) pod zasilanie przekaźnika 50A?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  6. #286
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    jak temp silnika spadnie, to układ powinien załączyć się znowu, ale jak patrzysz na MES to odczyt jest z innego miejsca niż termistor, więc to pewnie dlatego. Po drugie odczyt temp. jest uśredniany (po to, żeby nie klepało I kondensatory ceramiczne przy termistorach też temu mają zapobiegać, dlatego jestem zdziwiony, że Ci klepało. Nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego). I po trzecie temp. wewnątrz mogła wzrosnąć...

    To samo dotyczy pokrętła...

    dobrze zrobiłeś

    ja dziś jechałem. Samochód stał dzień czasu na dworze, 3stC, po przejechaniu 4,5km układ się rozłaczył, bo było na tyle ciepło

  7. #287
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Kryzie
    W elearnie na pewno jest błąd wychodzi z 10 i 12 a nie z 40 i 12. Myślę że to bład drukarski - jak wywalisz poziomą kreskę z 4 to masz 1. Przeleciałem po kablu od przekaźnika do klimatronika i wchodzi na 10.

    Emo
    Chodzi mi o subtelne odczucie - rano jedziesz do roboty - jak przyłożysz rękę do nawiewu to ledwo ciepłe, ciepłe czy gorące. (no podejrzewam że nie gorące, ale wyrażnie ciepłe czy ledwo ciepłe?)
    No nie mam skąd wziąć tych dławików - dławik 20 gr - przesyłka 6zł.... Coś bym tam wlutował na zastępstwo, jakąś cewkę....może wydrapię coś ze starych monitorów.
    Ostatnio edytowane przez r-sokol ; 16-12-2013 o 00:58
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  8. #288
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    daj spokój z tym dławikiem, będzie działało bez.

    takie letnie leci...

  9. #289
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Na razie jest zwora - ale jakieś filtrowanie zasilania powinno być. Nawet jak letnie (przy -5 stopni u mnie mam szron na szybach z obu stron i jazdy nie ma) to zawsze lepsze niż nadmuch mrożonym powietrzem. Boje się pomyśleć co będę miał przy -30...
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  10. #290
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    Witam

    Czy piny 10 i 12 w panelu climatronica to wtyczka żółta czy niebieska?
    Czarna 156 2004r

Podobne wątki

  1. Podgrzewacz płynu chłodzącego i ogrzewanie
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 13:40
  2. [Brera] Wysoki stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego.
    Utworzone przez zuch10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 20:49
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 01:29
  4. 100zł, czy to dużo za podgrzewacz płynu?
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 19:04
  5. [145] Podgrzewacz płynu układu chłodzenia w dieslach
    Utworzone przez bulan74 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory