Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: porada

  1. #21
    kasienka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał multiply Zobacz post
    Miałem to samo - bład P1206, i check engine - tryb awaryjny, auto straciło co najmniej połowe mocy. Było to przed pierwszym wypalaniem DPF po zrobieniu chipa.

    Nie ch Ci sprawdzą np czujnik ciśnienia różnicowania, miałem wtedy za wysokie ciśnienie - mocno przytkany układ.

    Pomogło wymuszone wypalanie DPF w serwisie. 120 zł i po sprawie.
    bylam dzis w serwisie
    okazało sie ze to DPF
    wypalili i jest ok

    zaplacilam 140zł za podpiecie pod examiner i wypalenie

    dzieki wszystkim za porady

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    alfa 159 2.0 jtdm 136 KM 2011r.
    Postów
    39

    Domyślnie

    u mnie to samo...check the engine się włącza i auto traci moc. Po wyłączeniu silnika i odczekaniu ok 2 min wszystko wraca do normy ale przypadłośc ta nadal się powtarza. Podpięcie pod kompa pokazało błąd P1206 -czyli dpf....bywa tak że po właczeniu się check the engine auto traci moc ale za ok 3 km odzyskuje ją a kontrolka jeszcze pali się prze około 7-10 odpaleń auta. W związku z tym dpf został wymontowany i i chemicznie wyczyszczonya błąd wykasowany. Niestety po przejechaniu 30 km znów zapaliła się kontrolka a alfa weszła w tryb awaryjny i straciła moc. Po ok 3 km moc wróciła lecz kontrolka nadal się pali. Wiec skoro błąd P1206 oznacza zapchany dpf który został jednak wyczyszczony a po 30 km znowu to samo się dzieje ....to jaka może byc przypadłośc??....pomocy o co w tym biega???

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Jest full na forum na temat DPF-u. Poszukaj i poczytaj. Krótko - jeżeli zapycha się DPF to musisz zlikwidować przyczynę zapychania, dlatego wyczyszczenie nie na wiele się zdało

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    alfa 159 2.0 jtdm 136 KM 2011r.
    Postów
    39

    Domyślnie

    a może jest jakaś inna przyczyna....wątpię zeby zapchał się po 30 km i 20 min jazdy....nie ma wiele do czytania odnośnie błędu P 1206 a jeśli jest to tylko to ze wypalanie serwisowe pomogło....które też już przerabiałem

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 8v
    Postów
    70

    Domyślnie

    witam. Mam podobny przypadek jak kolega wyżej. Najpierw po 70 km a potem juz coraz częściej- co 2 km 3 km. Błąd P1206 - Filtr czasteczek stalych.
    No help available at present
    Powodem tego błędu jest to, że ECU otrzymał bardzo wysoki sygnał z czujnika. Błąd jest aktywny. Podejmij odpowiednie działania w celu rozwiązania tego problemu (błędu czujnika). Lampka na desce została aktywowana przez ten błąd.
    Czy ma ktoś jakiś pomysł??

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Na autostradę i cisniesz najlepiej mieć kompa podłączonego. Podczas jazdy będziesz kasowal co chwile błąd, niestety p1206 powoduje odcięcie mocy ( stan serwisowy/bezpieczny) . Sprawdź teraz jak masz zapchany dpf być może niebawem sam ecu spróbuje go wypalić. Ja miałem podobnie. Okazało się że miałem złą mieszankę paliwa przez źle ustawiony rozrząd więc filtr się zapchal fizycznie dość mocno a w MES pokazywalo że dopiero jest 70 % zapchania.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,020

    Domyślnie

    Możesz sobie zrobić wypalanie DPFa za pomocą własnie FIAT ECU Scan/Multiscan. Lepiej jest, gdy sam się wypala podczas jazdy, ale u ciebie już pewnie jest kompletnie zatkany. Możesz się posiłkować filmikiem, co prawda z Sedidi, ale w Alfie jest tak samo: https://www.youtube.com/watch?v=3cWK6ppdevE

    Sprawdź tez potem poziom oleju. Jeśli masz tak zawalony filtr, to jest prawdopodobne, że od dawna się sam nie wypalał (może nie miał okazji, jeśli jeździsz głównie po mieście), komputer mógł podejmować próbę wypalenia, ale mogłeś nie zauważyć, i gasiłeś silnik (w 8V nie ma żadnej kontroli pokazującej wypalanie DPFa, chyba, że w późniejszych wersjach coś dodali, jak w 2.0 JTDm), i zwiększona dawka paliwa, które nie uległo spaleniu ściekała po ściankach cylindra do miski olejowej.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 8v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Caly czas wypalal sie co 1000km. Komp pokazuje 87% zapchania. Czy z blędem tez sie wypali?

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Nawet jeśli się wypali przyczynę musisz znaleźć. Jeśli Ci się wypalał co 1000 km a teraz jest błąd to albo masz uszkodzony czujnik roznicowy lub masz dziurę w dpf.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #30
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    A może się szybko zapycha,bo olej w silniku nie jest do auta z DPF?

Podobne wątki

  1. Alfa 166 porada
    Utworzone przez mazzi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 07:54
  2. Alfa 147 GTA porada
    Utworzone przez kak-tus w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 23:28
  3. Porada co do CB
    Utworzone przez ufty w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 15:17
  4. Porada
    Utworzone przez lysy76 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory