Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: PRZYCIEMNIANIE SZYB -> ROLETY UV -> ciekawa alternatywa

  1. #21
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Nie, po prostu na własnej skórze przekonałem się o tym, że nie ma żadnych bąbli i tym podobnych rzeczy, jeśli ktoś to zrobi dobrze we własnym garażu. I nie piszę tego, bo ktoś mi mówił, tylko z własnych doświadczeń.
    No i co z tego, że są chińskie? Wiesz co to jest globalizacja? Sprawdź 3/4 produktów w swoim domu i zobaczysz, że masz na nich napisane Made in China... Nawet meble z Ikei mają już tę sygnaturkę...
    Nie mam zamiaru czytać o foliach i ich właściwościach, bo robimy i tak tutaj offtop.
    Po co mi badania homologacyjne na folię, która a) z przodu i tak nigdy nie będzie zgodna z polskim prawem, bo jakąkolwiek się założy to i tak przekracza się dopuszczalny limit przepuszczalności
    b) w tyle nie trzeba homologacji, bo polskie prawo pozwala nawet "szprejem" zamalować wszystkie szyby.
    Co do pytania z ilu to wydaje mi się (nie jestem pewien, bo wiem, że na 100% nie z jednej, a przejść nie widać za bardzo) że z 2 jest tylna szyba wyklejona.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:22 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:18 ----------

    Dodam jeszcze coś jako podsumowanie (powtarzam się kolejny raz): Zamiast iść, płacić za jakieś folie z Izraela i robociznę w profesjonalnym zakładzie, w którym domyślam się, że zakładają je podobnie jak osoba, która ma po prostu sprawne rączki ZASTANÓWCIE się nad przyciemnianiem piecowym. Efekt o wiele lepszy, nie jest to żadna folia, a koszta podobne.

  2. #22
    emaxiq
    Gość

    Domyślnie

    dobra dobra zobaczymy po paru latach jak te Wasze tanio zrobione szyby beda wygladac nie zycze nikomu zle, oby skonczylo sie tylko na delikatnym rozjasnieniu a nie odstawaniu i robieniu sie pajeczynki z powietrzem


    przyciemnianie piecowe dobra sprawa, chbya za caly SW ok. 1200-1500zl (nie kazdego stac wylozyc taka kase na samo przyciemnianie), ale tez nie ma zakladu, ktory by sie tym zajal w okolicy np. u mnie.. ogolnie to chyba nawet jeden w polsce jest w Zielonej Gorze? moge sie mylic
    Ostatnio edytowane przez emaxiq ; 23-01-2011 o 14:23

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 r. Alfa Romeo 147 JTD 8V 2001r
    Postów
    334

    Domyślnie

    Takie pytanko szyby można przyciemniać zgodnie z prawem tylko tylnie przednich nie można grozi to utratą dowodu lub nieprzejściem przeglądu?
    Krzysiek
    Alfa Romeo 156
    2.4 20V JTD 175 km

  4. #24
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Przednia i boczne w promieniu 180 stopni nie mogą być przyciemnione, gdyż seryjnie już praktycznie ocierają się o próg przepuszczalności światła, natomiast każda folia praktycznie po założeniu sprawia, że podczas badania tejże przepuszczalności przekroczysz limit, który jest w Polsce dozwolony. Jeśli Policja zatrzyma Cię podczas kontroli i uzna, że masz szyby przednie ściemnione to może Ci zabrać dowód rejestracyjny i wysłać na badanie techniczne. Na badaniu technicznym przy sprawdzaniu przepuszczalności nie przejdziesz przeglądu, chyba, że się dogadasz ;p Albo po prostu zapomną sprawdzić.
    Nie orientuję się w prawie czy Policja może na oko ocenić przepuszczalność i na podstawie domniemania zabrać Ci dowód, czy też musi mieć tester do tego i dopiero po sprawdzeniu oraz okazaniu wyniku zabiera tenże dowód.
    Także tylne od pasażerów i tylna tak, przednie boczne kierowcy i pasażera oraz czołowa przednia - nie. Działasz na własne ryzyko.

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek866 Zobacz post
    Takie pytanko szyby można przyciemniać zgodnie z prawem tylko tylnie przednich nie można grozi to utratą dowodu lub nieprzejściem przeglądu?
    Tak. Przednie szyby muszą mieć przepuszczalność światła 70% a tyle mają fabrycznie.Jeśli okleisz je folią nie spełnią tego warunku.

    Jeśli były by rolety montowane pod boczkami, a na tylnej szybie wysuwana elektrycznie to bym się skusił. Te wyglądają kiepsko, po zdjęciu trzeba by je wozić w bagażniku. Zamiast tych rolet wole przyciemnić szyby.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 r. Alfa Romeo 147 JTD 8V 2001r
    Postów
    334

    Domyślnie

    Fajnie dzięki tak właśnie myślałem że nie można przednich. A co do rolet interesujące rozwiązanie tylko gdzie to dostać bo jak spytałem w serwisie to gość oniemiał heeh
    Krzysiek
    Alfa Romeo 156
    2.4 20V JTD 175 km

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Northampton (UK) / Borek Szlachecki (PL)
    Auto
    166 Super
    Postów
    334

    Domyślnie

    Spotkałem się z roletami w Anglii ale do modelu 159 przy czym koszt u dilera to 220 funtów czyli ok 1000zł. No i jest też firma koło Nottingham, która robi takie do większości aut przy czym cena za 156 to ok 450zł. Szukam w Polsce kogoś kto robi takie rzeczy.


  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Post

    Tu koleś śmiga bez zdejmowania boczków.

    http://www.youtube.com/user/TintStuff#p/u/9/HIR8gb8q8Ic

  9. #29
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    No i tak patrząc na to jak to robi, niby wszystko ładnie, pięknie. Szybko, sprawnie, ładniutko, ale czy nie lepiej jednak ściągnąć ten boczek (wiadomo, czasu trochę to zajmuje i istnieje ryzyko popsucia zatrzasków itp., gdy się ma do czynienia z jakimś rodzajem auta pierwszy raz) i mieć pewność, że na dole do szyby dojdzie do końca? No i tam jednak trochę tej wody psika, a boczek też ma tapicerkę itp. Nie wiadomo z czym ma tę wodę.
    Ale tak mniej więcej to wygląda wszystko. Mój fachura zdejmuje i właśnie jak się z nim umawia to pyta o rodzaj auta ze względu na różnice w zdejmowaniu boczków. Bo co do samych szyb to największy problem ma z dojściem w sedanach do tylnej. Dlatego też koledze w S80 zawołał prawie 300 zł za robotę wszystkich szyb, a tylną robił z 3 różnych, bo duża powierzchnia.

Podobne wątki

  1. Przyciemnianie szyb
    Utworzone przez dewos w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 20:27
  2. Przyciemnianie szyb
    Utworzone przez jerry46 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 07:40
  3. Przyciemnianie szyb szyb - Szczecin
    Utworzone przez Dragos w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 17:45
  4. [all] przyciemnianie szyb
    Utworzone przez dareme89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2008, 11:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory