Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: Alfa 159 - ktory rocznik wybrac ?

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał ta-mara Zobacz post
    a moge wiedzieć co to oznacza?? bo jak widać jestem tzw. "baba" i nie rozumiem (tylko proszę się nie śmiac)
    Jak już Ci się zapali lampka to instrukcja mówi o kontynuowaniu jazdy aż zgaśnie - najlepiej przejechać się poza miasto i potrzymać na większych obrotach.

    Ja zrobiłem u siebie jakieś 5,5 tys. km i do tej pory nie widziałem kontrolki. Bella taka sama jak Twoja. Większość trasy robię poza miastem i mam raczej ciężką nogę.

  2. #22
    ta-mara
    Gość

    Domyślnie

    teraz już rozumiem wielkie dzięki

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Z tą kontrolka nie jest tak do końca,w większości 159-ek podczas wypalania nie zapala się(forum 159) ,podczas wypalania widocznie wzrasta spalanie,jak depniesz widać w lusterku "chmurkę",gdy wystawisz nogę czuć gorąco, jakie wychodzi spod spodu

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ludwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159JTDm Sportwagon 8V120KM
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ta-mara Zobacz post
    a moge wiedzieć co to oznacza?? bo jak widać jestem tzw. "baba" i nie rozumiem (tylko proszę się nie śmiac)
    Ogólnie to nie powinieneś się niczym martwić. Filtr DPF to super wynalazek i ciesz się z tego a nie martw. W Alfie 159 DPF jest samoregenerujący, bezobsługowy!!! Nawet w własnej instrukcji wyczytasz jak zachowa się pojazd w czasie regeneracji, która odbywa się, co 60tyś km. W nie których pojazdach filtry wymagają specjalnego dodatku podobnie jak czynnik AdBlue w pojazdach ciężarowych, który pomaga dopalać cząstki stałe. Ty masz porządną limuzynę z bezobsługowym filtrem, więc w drogę i uśmiech na twarzy.

    Dla uzupełnienia wiadomości polecam link:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_c...k_sta%C5%82ych

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał ludwik Zobacz post
    Ogólnie to nie powinieneś się niczym martwić. Filtr DPF to super wynalazek i ciesz się z tego a nie martw. W Alfie 159 DPF jest samoregenerujący, bezobsługowy!!! Nawet w własnej instrukcji wyczytasz jak zachowa się pojazd w czasie regeneracji, która odbywa się, co 60tyś km. W nie których pojazdach filtry wymagają specjalnego dodatku podobnie jak czynnik AdBlue w pojazdach ciężarowych, który pomaga dopalać cząstki stałe. Ty masz porządną limuzynę z bezobsługowym filtrem, więc w drogę i uśmiech na twarzy.

    Dla uzupełnienia wiadomości polecam link:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_c...k_sta%C5%82ych
    Wszystko prawda ,tak jest w teorii a życie pisze swoje scenariusze
    polecam ten artykuł w AŚ ;
    http://www.auto-swiat.pl/artykuly,Fi...-,29723,1.html
    Ponadto w TV programy motoryzacyjne także trąbią ,że problem jest i nie dotyczy tylko ,,tanich marek '' .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Wszystko prawda ,tak jest w teorii a życie pisze swoje scenariusze
    polecam ten artykuł w AŚ ;
    http://www.auto-swiat.pl/artykuly,Fi...-,29723,1.html
    Ponadto w TV programy motoryzacyjne także trąbią ,że problem jest i nie dotyczy tylko ,,tanich marek '' .
    Zgadzam się. Kumpel, który pracuje w motoryzacji od lat (obecnie sprzedaje floty) mówił mi: "NIE BIERZ DIESLA! Przy Twoich przebiegach DPF Cię zniszczy."

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Dzięki za artykół i cenne rady. W mojej 156 nie ma DPF. Ale myśłalem, o 159 np 2.4 JTDm. Chyba się zastanowie nad tym. Np w u nas w aglomeracji śląskiej, ciężko nie stać w korkach albo jechać jednostajnie te 60 km na 4 biegu.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Np w u nas w aglomeracji śląskiej, ciężko nie stać w korkach albo jechać jednostajnie te 60 km na 4 biegu.
    Jak wszędzie dzisiaj od zakupu zrobiłem jakieś 21tyś.(dziś 83tyś.km)i zero problemów,czy ktoś z użytkowników wymieniał filtr lub go usunął?

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vivaldi
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 1.9JTD 16V
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Wszystko prawda ,tak jest w teorii a życie pisze swoje scenariusze
    polecam ten artykuł w AŚ ;
    http://www.auto-swiat.pl/artykuly,Fi...-,29723,1.html
    Ponadto w TV programy motoryzacyjne także trąbią ,że problem jest i nie dotyczy tylko ,,tanich marek '' .
    Ciekawy artykuł.
    Ze swojej strony dodam, że nieliczni producenci pomyśleli o mniej ekologicznych kierowcach i DPFa oferują w opcji - coś takiego robi Land Rover dla modelu Freelander.

  10. #30
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    159-tką jeżdżę od niedawna.Mój sposób na DPF to profilaktyka.Rozpoczynam ją od sprawdzenia parametrów DPF-a w programie FiatECuScan (znają go tu chyba wszyscy Dieslowcy;-)).Dla filtra DPF są tam takie parametry jak:stopień zatkania filtra [%], odległość od ostatniej regeneracji [km], średni czas trwania regeneracji [sek.].Też miałem obawy co do DPF-a czytając różne posty na różnych forach.W szczególności jak każdy pewnie bałem się potencjalnych kosztów wymiany.Sumy które padały były dla mnie abstrakcyjne;-).Istotnym jest abyś przegonił niunię na jakiejś trasie 100-150km w momencie stwierdzenia,że zbliżasz się do przebiegu ok 600km od ostatniej regeneracji.A tak swoją drogą to nasi włoscy konstruktorzy softu do Fetek mogli wrzucić w kompa pokładowego stopnień zatkania filtra [%], ewentualnie km-y pozostałe do regeneracji.Co do zużycia paliwa podczas wypalania to ja osobiście nie zaobserwowałem większych anomali.Na A4 konsumpcja podczas wypalania była na poziomie ok 7l/100 przy prędkości 130km ustawionej na tempomacie (przed 5,4l/100km).
    Ostatnio edytowane przez Lukasz78 ; 19-08-2010 o 11:29

Podobne wątki

  1. Alfa 159, rocznik 2008 - warto?
    Utworzone przez alfaromano w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 12:02
  2. [159]ktory wybrac? aso w radomiu?!
    Utworzone przez teologik w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 08:17
  3. [159] ktory wybrac? aso w radomiu?!
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 21:43
  4. 1.8 TS (144km rocznik 2000) a 1.8 TS(140km rocznik 2004)
    Utworzone przez gizmocs w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-07-2007, 08:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory