Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: kolejny temat o zawieszeniu / amortyzatorach - co wybrać ;)

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    ja też się tego trochę boję, możesz więc troche poczekać na moją opinię ;-)

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Ja też jeszcze zwlekam bo jeszcze dziur trochę na mieście.
    Co do sprężyn Sportpack, zamiennikow żadnych nie ma tylko oryginalne nówki z ASO albo używki ze szrotu a co do cen:

    - sprężyna Sportpack przód - 384zł za sztukę
    - sprężyna Sportpack tył - 216 zł za sztukę

    Ceny z Rzeszowskiego ASO do alf z 2.5 v6 i 2.4 JTD

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    trochę się przeciągnęło w czasie, no ale wkońcu zamawiam. Dlatego jeszcze jedno (może troche głupie) pytanie: czy wszystkie inne tajle jak osłony itp podejda z oryginała do B8 bez problemu ?

    - - - Updated - - -

    właśnie dostałem odpowiedź od Bilstein Polska, że B8 nie są dostępne i nie wiadomo kiedy lub czy wogóle będą. Dupa ...

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    mała aktualizacja ;-)
    Jestem już dawno po wymianie. Z Bilsteina przyszedł mi zestaw B12 - do pudełka wsadzili ku mojemu szczęściu B8 i oczywiście sprężyny Eibacha -30. Ogólnie zadowolony jestem z zakupu, jest w miarę komfortowo.
    Pojawia mi się jednak trochę inny problem którego się nie spodziewałem - sprężyny tylne, jak dla mnie są niestety - za miękkie Już przy niewielkim obciążeniu tylne koła zaczynają się grubo chować w nadkolach, co powoduje ocieranie opony o plastiki wewnątrz. Nie jest to tylko moje głupie widzimisi, bo np po przyjeździe do Kopenhago na hotel, to współpracownicy już tam będący mówili mi że strasznie hardcorowo mam tył obniżony - a bardzo zawalony bagażem nie byłem.
    Również w trakcie montażu tylnego zawieszenia stwierdziłem, że aby założyć poduszki amortyzatora nie musiałem bardzo sprężyn ściskać ściągaczami - wystarczyło lekko je ściągnąć, gdzie np przy montażu przednich sprężyn sprawa nie była taka prosta - trzeba się było namęczyć.

    Dlatego też na przyszły sezon, dobrze by było abym znalazł inne twardsze sprężyny - pytanie tylko jakie. Ma ktoś jakieś większe doświadczenie w temacie czego szukać i jakie jest prawdopodobieństwo poprawy sytuacji ? :-)

    ps. Camey a jak u Ciebie ?

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cześć Rustupl,
    Trochę mnie zaskoczyłeś swoim opisem działania tylnich springów bo ProKity niby tak łatwo się nie uginają. Seryjna 156 ma to do siebie, że patrząc na nią z boku tyłek jest lekko zadarty do góry a ProKit ma to do siebie, że po montażu tyłek belli nie jest już tak fajnie uniesiony i niejako bardziej siada niz przód. Co do Twojej sytuacji to pasowałoby aby wypowiedział się jakiś uzytkownik tego zestawu. Może w zestawie B12 te sprężyny to nie ProKit tylko jakiś inny wyrób Eibacha??
    Może sprężyny Vogtland? Tyle że one obniżają przód o 40 a tył o 30 mm i pewnie trzeba by sprawić sobie jakąś solidną osłonę pod silnik. Piotrek1 ma te sprężyny w swojej fałce, popytaj go.
    Ja jak założyłem 18" wybrałem sprężyny SP i dobijam nimi seryjne amorki no i fajnie się na tym jeździ ale mam wrażenie, że samochód nie siadł za bardzo - może stare springi były już zmęczone i różnica w wysokości nie jest jakaś kolosalna. Dopóki nie zamęcze amortyzatorow raczej nic nowego nie kupie.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    cyknę dzisiaj fotkę jak jest niezaładowany - ogólnie bardzo fajnie się przód z tyłem komponuje.
    Natomiast co do springów, to wymieniać będę raczej tylko tylne, bo przód pracuje i wygląda znakomicie. Nie chcę tylko wydawać kasy w błoto, żeby moc stwierdzić czy było warto już po montażu

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    kurde, nie miałem czasu żeby pozować odpowiednio, fotkę strzeliłem na szybko. Tył zazwyczaj jest dosłownie ciutkę wyżej - wyszło tak, bo raz - stoi lekko pod górkę, a dwa - w bagażniku miałem jakieś 20kg . Szkoda że nie wyprostowałem przednich kół

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00337.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	138.6 KB
ID:	107445

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Po tej focie wygląda jakby tył siedział niżej niż przód no ale czy to przez to że stoi pod górkę czy przez skręcony przód...hmm. Pasowałoby aby wypowiedział się ktoś z ProKitem w SW. Może zamiast springów do SW dali Ci springi do sedana.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustupl Zobacz post
    mała aktualizacja ;-)
    Jestem już dawno po wymianie. Z Bilsteina przyszedł mi zestaw B12 - do pudełka wsadzili ku mojemu szczęściu B8 i oczywiście sprężyny Eibacha -30. Ogólnie zadowolony jestem z zakupu, jest w miarę komfortowo.
    Pojawia mi się jednak trochę inny problem którego się nie spodziewałem - sprężyny tylne, jak dla mnie są niestety - za miękkie Już przy niewielkim obciążeniu tylne koła zaczynają się grubo chować w nadkolach, co powoduje ocieranie opony o plastiki wewnątrz. Nie jest to tylko moje głupie widzimisi, bo np po przyjeździe do Kopenhago na hotel, to współpracownicy już tam będący mówili mi że strasznie hardcorowo mam tył obniżony - a bardzo zawalony bagażem nie byłem.
    Również w trakcie montażu tylnego zawieszenia stwierdziłem, że aby założyć poduszki amortyzatora nie musiałem bardzo sprężyn ściskać ściągaczami - wystarczyło lekko je ściągnąć, gdzie np przy montażu przednich sprężyn sprawa nie była taka prosta - trzeba się było namęczyć.

    Dlatego też na przyszły sezon, dobrze by było abym znalazł inne twardsze sprężyny - pytanie tylko jakie. Ma ktoś jakieś większe doświadczenie w temacie czego szukać i jakie jest prawdopodobieństwo poprawy sytuacji ? :-)

    ps. Camey a jak u Ciebie ?
    No cóż - ja miałem w sedanie czerwone eibachy - no i mówiąc krótko - po założeniu haka i włożeniu butli gazowej miałem wrażenie ze dupa mi się po asfalcie wlecze - a przejechać po śpiącym policjancie to tylko 5km/h. O załadowaniu bagażnika nie ma mowy. Więcej - nie mogłem zmienić kół w serwisie - bo moja alfa jest za niska by podłozyć ramiona podnośnika (mam jeszcze plastikowe oryginalne nakładki na progi). Tragedia normalnie - dla mnie dupa musi być równo z przodem lub trochę wyżej niz przód - żeby auto wyglądało jak " z klina" cięte. Oczywiście z tylnych nadkoli zostały strzępy. Te sprężyny na amorek mozna założyć bez ściągacza - wystarczy nacisnąć ręką. Prześwit to mniej niż 2 palce między oponą a rantem błotnika. Opony 225/45 r17.
    Przód ok - tył jak na mój gust za miękki i za niski.

    Sprężyna pękła - wymieniłem na standardowe od sedana (4,5 zwoja) - alfa wygląda na nich jak eibachu bez obciążenia. Po wsadzeniu bagażu na wyjazd do Chorwacji (no naprawdę cieżko) dupa po asfalcie, na dołku na Wegrzech załatwiłem amorek.

    Planuję wymianę na sprężyny od sportwagona (5,5 zwoja) bo nie lubię dupska na asfalcie i chciałbym mieć całe tylne nadkola.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar piorkum
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Pilzno
    Auto
    Alfa Romeo 159Ti 2.4, ALFA ROMEO GTV 2.O 1987
    Postów
    63

    Domyślnie

    mam sportpacka i jak przerabialem na zwykle z nivo to mi gosciu w sklepie wcisnal jakies monroe sportowej charakterystyce niby gazowe ale na wstecznym depne to tyle alfy usiadnie i podskoczy i nie syczna jak to gazowki cos chyba nie bardzo z nimi no nie ?

Podobne wątki

  1. Kolejny Temat Centralnego zamka
    Utworzone przez rooney w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 23:22
  2. Kolejny temat o wahaczach....!
    Utworzone przez bat25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 21:44
  3. Kolejny temat na temat ... wycieraczek.
    Utworzone przez dzony43 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 12:57
  4. [155] Kolejny temat o braku mocy..
    Utworzone przez masterOfplaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 10:31
  5. [146] Brak mocy... kolejny temat... ;)
    Utworzone przez rodik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 15:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory