Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: problem z przyspieszeniem AR 145 1,4TS

  1. #21
    winiarz
    Gość

    Domyślnie

    OK wielkie dzięki za inf..

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    jakos nie chce mi sie wirzyc by powodem byla grzalka sondy...grzalka jest po to by sonda szybciej osiagnela temperature pracy.dalej spaliny robia swoje.poza tym grzalke mozna sprawdzic omomierzem.dwa biale przewody na kostce(od strony sondy)wiec polecam odzalowac 50 czy 100 zl na diagnoze niz wydac kase na cos co nie jest przyczyna.pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #23
    karpek_k1
    Gość

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w ASO Fiata i Alfy R. w Żorach. Komputer: 100 złotych. Natomiast koszt wymiany sondy lambda jak powiedział p. kierownik to:... ok 600 zł (oryginalna Bosch + wymiana). Na moje "oj, och" powiedział że dogadamy się w poniedziałek i tyle.

  4. #24
    Siner
    Gość

    Domyślnie

    Jesli chcesz kupowac sonde na allegro to uwazaj z tego powodu ze z tego co sprawdzile w katalogu z inter carsu to sondy do 1.4 16v TS byly rozne, zalezne od rocznika itd. wiem ze te od 0.2 1999 byly troche drozsze

  5. #25
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej - QLO - podajesz numer VIN i do niego masz dobraną sondę,którą nie musisz wymieniać akurat w ASO.

  6. #26
    karpek_k1
    Gość

    Domyślnie nie lambda a świece

    U mnie to jednak nie sonda lambda a świece. Fakt: kapturki i świece na 1 cylindrze praktycznie spalone. Prawdopodobnie przyczyną była woda. Te "kapturki" kosztują u nich 190 zł. Natomiast za świece "strzelił" mi 8 stów. Na moją odpowiedź że kupię sobie sam tańsze... spuścił do 500. I to ma być ASO...

  7. #27
    monter
    Gość

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item283345749_...ryginalne.html

    Opłaca sie chyba?
    Nie znam tej firmy, warta jest czegoś?
    Świece NGK (Iskra Kielce) PFR6B są po 40zł na Allegro, ceny NGK PMR7A nie znam, obie są zalecane przez AR.

    Wobec tego ja także (koło świąt) rozbiorę pokrywę i zaglądnę do świec, dam znać jak to u mnie wygląda.

  8. #28
    winiarz
    Gość

    Domyślnie

    A ja jestem ciekawy co mi powiecie o tych świecach bo cene maja dosyc przystępna
    http://rajdy.hoga.pl/sklepy/mawi/

    a konkretnie o Świece BRISK Platin

    lub

    BRISK Premium ZC

  9. #29
    karpek_k1
    Gość

    Domyślnie 146 TS, świece

    Wymienione świece mają takie oznaczenia: NGK - BKR6EKPA (grubszy gwint), NGK - PMR7A (cieńszy). made in Japan, oryginalne do AR. Do tego 2 kapturki i wężyk wysokiego napięcia (ok. 30 cm długości. W ASO AR zapłaciłem za to z wymianą (ok. 40 min) 709 zł. Za same świeczki 500 zł. Oczywiście moja Giulia odżyła jak młoda klacz. Trochę mnie zasmucił mechanik bo powiedział że daje się słyszeć lekki klekot wariatora - przypuszczalna kwota naprawy - pasek, wariat i jeszcze coś tam - ok. 1500 zł. (Dodam, że jestem emerytem ale alfa to moje marzenie). :mrgreen:

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    drogo za rozrzad Za polowe taniej zrobisz w serwisie Alfy (nie ASO)

    A ja mam taki problem, ze wymienilem to wsyzstko i dalej mam takie cos, ze czasem jak przyspieszam, tzn jak wcisne pedal gazu to auto jedzie jak szalone. A czasem jest tak, ze jak wcisne pedal gazu to obroty powoli rosna, slychac ryk silnika ale auto nie przyspiesza. Tak jak by bylo zdlawione czyms. Po chwili to znika i auto wyrywa do przodu. Any ideas?

Podobne wątki

  1. problem z przyspieszeniem
    Utworzone przez sebo.ss w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 07:35
  2. [159] 159 1.9 150 km problem z przyspieszeniem
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 16:23
  3. Problem z przyspieszeniem
    Utworzone przez zjawa83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 16:51
  4. Problem z przyspieszeniem JTD
    Utworzone przez aredzb w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 15:46
  5. [33] Problem z przyspieszeniem w 16v
    Utworzone przez Falcon w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory